VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hotel Chateau Herálec zřídil nadační fond pro místní školu

Herálec – Pro lepší start dětí z vesnické školy v Herálci.

5.10.2015
SDÍLEJ:

Hotel Chateau Herálec. Ilustrační foto.Foto: Chateau Herálec

Pravě tak je nazván nový nadační fond, který nedávno založil pětihvězdičkový hotel Chateau Herálec. Jeho cílem je podpora místní školy a zlepšení vzdělávacích podmínek žactva.

„Již dříve jsme se zapojili do projektu Asociace hotelů a restaurací České republiky Start do života a podporovali jsme znevýhodněné děti z dětských domovů. Účelem této podpory bylo tyto děti efektivně zapojit do hotelové práce a praxe, a tím jim ulehčit vstup do běžného života. Ale cítili jsme, že s ohledem na charakter našeho působení na Vysočině bychom se měli spíše podílet na podpoře dětí přímo tady v regionu," uvedla ředitelka hotelu Alexandra Kasperová.

Nadační fond Pro lepší start dětí z vesnické školy v Herálci je neziskovou organizací, která bude finanční prostředky získávat pouze prostřednictvím dobrovolných darů od hotelových hostů, a to v symbolické výši pětadvaceti korun. „Vybraná finanční částka poputuje na podporu projektů orientovaných na všestranný rozvoj školy v Herálci. Konkrétně budou financovány projekty z oblasti podpory rozvoje výuky, materiálního vybavení školy, nákupy učebních pomůcek, dále školní a mimoškolní činnosti včetně volnočasových aktivit pro děti," vyjmenovala Kasperová.

Ta dodala, že příspěvky rovněž půjdou na podporu pedagogů v oblasti vzdělání, zvyšování a prohlubování jejich kvalifikace. „Menší školy na vesnicích obecně bojují s nedostatkem peněz a jakýkoliv finanční prostředek jim může pomoci vylepšit vzdělávací podmínky pro děti. Vzdělání je klíč k budoucnosti, proto je velmi důležité, aby děti z vesnic dostaly stejnou šanci na kvalitní vzdělání, jako děti z větších měst." zdůraznila Kasperová.

Zřízení nadačního fondu ředitelství Základní a mateřské školy v Herálci samozřejmě uvítalo. „Je to velmi sympatický a vstřícný krok. Prozatím jsme v této souvislosti učinili pouze některé formální kroky. Všechny detaily spolupráce školy a nadačního fondu ale jistě s vedením hotelu ještě projednáme, a to v průběhu nadcházejících schůzek," zareagovala ředitelka školy Libuše Ulrichová.

Myšlenka zřízení nadačního fondu určeného pro konkrétní školu není na Havlíčkobrodsku novinkou.

Od roku 1992 do roku 2009 fungoval například nadační fond v Přibyslavi.

„Ročně získal pro potřeby školy několik desítek tisíc korun," sdělil krajský zastupitel Ota Benc, současný ředitel základní školy ve Ždírci nad Doubravou, který v přibyslavské škole působil. „Do tohoto nadačního fondu přispívalo nejen město, ale také fyzické osoby. Případ Herálce je o to zajímavější, že fond zřizuje privátní subjekt, to je v rámci Havlíčkobrodska, potažmo celé Vysočiny skutečně ojedinělé a samozřejmě i chvályhodné," řekl Benc.

Autor: Jaromír Kulhánek

5.10.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Obyvatele paneláku vyděsil had ve sklepě

Policie. Ilustrační foto.

Policisté dopadli zloděje traktoru

Letní kina opět táhnou, vstupné je většinou dobrovolné

Vysočina – Mezi oblíbené prázdninové kratochvíle patří letní kino.

Dolní ulice v Havlíčkově Brodě prošla opravou

Havlíčkův Brod - S dopravním omezením se museli dočasně smířit řidiči v centru Havlíčkova Brodu.

Děti se s prázdninovými kursy rozloučily tvorbou z FIMO hmoty

Havlíčkův Brod – Tématem posledního výtvarného kursu pro děti, pořádaného brodskou galerií byly hrátky s FIMO hmotou.

Právě se narodili. Podívejte se

Havlíčkobrodsko - Na Havlíčkobrodsku se narodila další miminka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení