VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jankůj: Oprava mostu v Dolní ulici skončí v závěru dubna

Havlíčkův Brod – Konec dubna. To je podle jednatele a ředitele společnosti SDS Exmost Pavla Jankůje finální termín dokončení opravy mostu u kostela svaté Kateřiny v havlíčkobrodské Dolní ulici a souvisejících komunikací ke kinu Ostrov a  na Kalinově nábřeží.

11.4.2013 1
SDÍLEJ:

Zbývá dodělat. Ve výčtu prací, které zbývá dodělat, je i položení asfaltového koberce v ulicích Na Ostrově a Kalinovo nábřeží a také instalace Hnátova kamene.Foto: Jaroslav Švanda

Původně měla být celá stavba dokončena 31. října loňského roku. Nestalo se tak a jako další termín dokončení uvedl Jankůj závěr měsíce března. Ani tento termín ale nebyl dodržen.

„Bohužel, dřívější zahájení dokončovacích prací nebylo možné, a to z důvodu dlouhotrvajícího nepříznivého počasí. Teď se chystáme na položení asfaltu v ulicích Na Ostrově a Kalinovo nábřeží. Dokončeny budou i zbývající nedodělané části, včetně instalace lamp takzvaného slavnostního osvětlení a umístění Hnátova kamene," řekl Jankůj.

Výrobní ředitel společnosti SDS Exmost Roman Daniel doplnil, že stavební stroje místo opustí počátkem května. „Posléze bude zahájeno administrativní předání stavby, což asi nebude jednoduché," připustil Daniel, a to v jasné narážce na penále, které za nedodržení termínu dokončení po společnosti SDS Exmost požadují jak město Havlíčkův Brod, tak Kraj Vysočina coby zadavatelé stavby za zhruba šestadvacet milionů korun.

„Penále, které jsme vyčíslili ke dni 31. března, činí dva miliony a 265 tisíc korun," sdělil starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl. Ten dodal, že smlouva s dodavatelem nebyla změněna, a proto smluvně stanovené penále ve výši patnáct tisíc korun za každý den prodlení běží dál.

Firma: Penále 
není oprávněné

„Penalizační faktury jsme dostali z Havlíčkova Brodu 
i z hejtmanství. Nezaplatili jsme je, protože se domníváme, že nejsou oprávněné," zareagoval již počátkem roku Jankůj a poznamenal, že za pomoci Ministerstva pro místní rozvoj, České komory autorizovaných inženýrů a právníků připravuje materiál, ze kterého  jasně vyplyne, že společnost SDS Exmost ze zcela objektivních důvodů, zejména pak z nedostatečné projektové přípravy, nemohla stavbu v plánovaném termínu dokončit.

Dělníci společnosti SDS Exmost nyní dokončují a natírají zábradlí, dláždí poslední metry chodníků, montují mostní podhledy a pod mostem také instalují sítě, které by měly zabránit hnízdění holubů.

Podle informací Deníku se dá téměř s jistotou očekávat, že  investoři, tedy město Havlíčkův Brod a Kraj Vysočina, stavbu od společnosti SDS Exmost nepřevezmou a budou některé její části reklamovat.

Jako problematická se jeví především výše mostní obruby mezi silnicí a chodníky. Ta má podle normy dosahovat výšky patnácti centimetrů, ve skutečnosti má ale o tři centimetry méně. V případě, že dodavatel tuto skutečnost uzná, popřípadě bude administrativně donucen ji uznat, a zahájí opravu, může se stát, že most bude muset být po dobu několika dnů zcela uzavřen a posléze zprovozněn vždy jen po jedné straně komunikace. Doprava by pak byla směrována od kruhového objezdu směrem do centra.

Autor: Jaromír Kulhánek

11.4.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Klokan Kuki skončil po odchytové akci v jihlavském útulku, kde si ho v pátek dopoledne vyzvedl šťastný majitel Radek Helekal.
8

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Demolice mostu na silnici I/34 mezi Ždírcem nad Doubravou a Novým Ranskem.
8

Most nad Doubravkou je už minulostí

Na zvířátka i aquazorbing zve Pavlov

Pavlov – V Pavlově se v sobotu 19. srpna uskuteční další ročník Pavlovských slavností.

Stock Dobrohostov láká na kapely Morava, Krausberry nebo Šohajka

Dobrohostov – Fandové regionálních kapel v létě jezdí za dobrou muzikou do Dobrohostova. O víkendu se tu koná 22. ročník festivalu Stock Dobrohostov. Tahouny letošního ročníku budou kapely Krausberry, Morava a Šohajka.

Malí táborníci se stanou Robinsony

Havlíčkův Brod - Příměstské tábory jsou pro mnohé pracující rodiče dobrým řešením, když nechtějí nechávat děti doma samotné, a zároveň by si přáli, aby jejich ratolesti strávily volný čas aktivně a smysluplně. Přestože v Havlíčkově Brodě je nabídka rozsáhlá a pestrá, je o ně takový zájem, že kapacity někdy nestačí.

Pumpař z Brodu má olympijský bronz. Medaili si můžete potěžkat i vy

Havlíčkův Brod - Na přímou otázku o zakázaných látkách na podporu výkonnosti u soupeřů neodpověděl. O konkurenci se prý nestaral. Bývalý český zápasník v řecko-římském stylu Marek Švec z Havlíčkova Brodu se krátce poté, co získal do svých rukou olympijský bronz namísto dopingového hříšníka, nevědomky zachoval podle principu omerty, kolektivního mlčení známého zejména z éry nechvalně proslulého cyklisty Lance Armstronga.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení