VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Je tu problém. Chybějí parkovací místa, stěžují si lidé v Chotěboři

Chotěboř – Na nedostatek parkovacích míst si stěžují v Chotěboři obyvatelé ulic Severní a Březová. „Parkování je problém, který v dnešní době trápí většinu starších sídlišť. A téměř stejná situace s parkováním vozidel je i na sídlišti Chmelnice," konstatoval starosta města Tomáš Škaryd.

6.4.2017 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK / Matej Slávik

Chotěbořská radnice zadala zpracování studie výstavby parkoviště v lokalitě Severní na zelené ploše. Část pozemku byla ve vlastnictví ČR, Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových a město žádalo o jeho odkoupení do vlastnictví. Přímý prodej bohužel nebyl z legislativních důvodů možný, a pozemek byl prodán formou výběrového řízení s následnou aukcí. Město Chotěboř se výběrového řízení podle starosty zúčastnilo, ale nejvyšší nabídku učinil soukromý subjekt, který se stane vlastníkem pozemku v této lokalitě.

„Při plánování výstavby parkovacích míst musí být přihlédnuto ke všem požadavkům dotčených subjektů a stavebního zákona. V lokalitě musí zůstat veřejné prostranství pro volnočasové aktivity. Je otázkou, zda v případě výstavby parkoviště na pozemcích města tak, aby bylo vyhověno všem legislativním požadavkům, dojde k navýšení kapacity parkovacích stání oproti dnešnímu stavu,“ vysvětlil starosta.

Vlastníci některých bytových domů v této lokalitě řeší problém s parkováním vybudováním parkovacích stání na vlastním pozemku.

Úprava dopravního značení v ulici Březová je v řešení zejména s ohledem na bezpečnost dětí v prostoru před mateřskou školou a možností parkování aut rodičů, kteří vozí děti do školky. Probíhají jednání s vlastníky bytů a vedením mateřské školy v ulici Březová.

„Problematikou parkování se intenzivně zabývají dopravní experti a jedno z doporučení je zpoplatnit parkování na sídlištích. Dle zkušeností z městských sídlišť se zavedením poplatku sníží parkování aut na sídlištích. Mnoho lidí bydlících na sídlištích vlastní garáže, ale nevyužívají je a raději parkují před vchodem do domu. To v době, kdy jev rodině běžné více než jedno vozidlo, není kapacitně možné,“ podotkl starosta Škaryd.

Autor: Štěpánka Saadouni

6.4.2017 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vrchní soud v Olomouci v úterý zamítl odvolání tří mužů z Domamili na Třebíčsku, které Krajský soud v Brně letos v květnu odsoudil k vysokým trestů za loňský únos a znásilnění osmnáctileté dívky z Jihlavska.

Vrchní soud potvrdil vysoké tresty únoscům z karavanu

Další kámen zmizelých tentokrát významné osobnosti prvorepublikové sociální demokracie Josefu Šantovi položili členové olomoucké sociální demokracie.

Židovské oběti připomene sedm kamenů zmizelých

Den neslyšících připomene brodská nemocnice v pátek

Havlíčkův Brod - Akci k Mezinárodnímu dni neslyšících pořádá v pátek 22. září Nemocnice Havlíčkův Brod společně se Svazem neslyšících a nedoslýchavých v ČR, Krajskou organizací Vysočina. Začátek je od 8.00 hodin ve vestibulu hlavní nemocniční budovy.

V Pohledu se začne v sobotu moštovat

Pohled - Sezonu moštování zahajují v obci Pohled na Havlíčkobrodsku. Moštárnu provozuje Český zahrádkářský svaz Pohled. "První mošt se začne stáčet v sobotu 23. září. Následně se bude moštovat každou další sobotu od sedmi ráno do deseti dopoledne, v případě zájmu i déle," informoval předseda zahrádkářského spolku Petr Jirásek.

Dres pokřtily legendy Jan Suchý a Jiří Holík

Havlíčkův Brod – V letošní sezoně oslaví BK Havlíčkův Brod 90. let od založení klubu. Tuto událost bude hokejistům připomínat devadesátka na nových dresech a všichni si přejí, aby to byly dresy postupové do WMS ligy. Křest tohoto dresu proběhl na havlíčkobrodském náměstí za přítomnosti pětistovky fanoušků. Křestu se ujaly nejpovolanější, brodské legendy Jan Suchý a Jiří Holík.

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ a MŠ Golčův Jeníkov

Havlíčkobrodsko - Ve středu 20. září pokračuje v Havlíčkobrodském deníku nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím budeme představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení