VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Je tu problém. Chybějí parkovací místa, stěžují si lidé v Chotěboři

Chotěboř – Na nedostatek parkovacích míst si stěžují v Chotěboři obyvatelé ulic Severní a Březová. „Parkování je problém, který v dnešní době trápí většinu starších sídlišť. A téměř stejná situace s parkováním vozidel je i na sídlišti Chmelnice," konstatoval starosta města Tomáš Škaryd.

6.4.2017 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK / Matej Slávik

Chotěbořská radnice zadala zpracování studie výstavby parkoviště v lokalitě Severní na zelené ploše. Část pozemku byla ve vlastnictví ČR, Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových a město žádalo o jeho odkoupení do vlastnictví. Přímý prodej bohužel nebyl z legislativních důvodů možný, a pozemek byl prodán formou výběrového řízení s následnou aukcí. Město Chotěboř se výběrového řízení podle starosty zúčastnilo, ale nejvyšší nabídku učinil soukromý subjekt, který se stane vlastníkem pozemku v této lokalitě.

„Při plánování výstavby parkovacích míst musí být přihlédnuto ke všem požadavkům dotčených subjektů a stavebního zákona. V lokalitě musí zůstat veřejné prostranství pro volnočasové aktivity. Je otázkou, zda v případě výstavby parkoviště na pozemcích města tak, aby bylo vyhověno všem legislativním požadavkům, dojde k navýšení kapacity parkovacích stání oproti dnešnímu stavu,“ vysvětlil starosta.

Vlastníci některých bytových domů v této lokalitě řeší problém s parkováním vybudováním parkovacích stání na vlastním pozemku.

Úprava dopravního značení v ulici Březová je v řešení zejména s ohledem na bezpečnost dětí v prostoru před mateřskou školou a možností parkování aut rodičů, kteří vozí děti do školky. Probíhají jednání s vlastníky bytů a vedením mateřské školy v ulici Březová.

„Problematikou parkování se intenzivně zabývají dopravní experti a jedno z doporučení je zpoplatnit parkování na sídlištích. Dle zkušeností z městských sídlišť se zavedením poplatku sníží parkování aut na sídlištích. Mnoho lidí bydlících na sídlištích vlastní garáže, ale nevyužívají je a raději parkují před vchodem do domu. To v době, kdy jev rodině běžné více než jedno vozidlo, není kapacitně možné,“ podotkl starosta Škaryd.

Autor: Štěpánka Saadouni

6.4.2017 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Polský soubor Bystrzacy zaujal originálními barevnými vyšívanými kroji v ceně tisícovek zlotých.

Světlá patřila celé dva dny folkloru a pestrým krojům

Historická vojenská auta v areálu Radarka u Koněšína.
38

VIDEO: Vojenská auta zdolávají terén

OBRAZEM: V zámecké zahradě roste okolo sedmdesáti druhů pivoněk

Vysočina - Soukromé zámecké zahrady Thamary Kinsky ve Žďáře nad Sázavou se po roce opět otevřely veřejnosti. Tentokrát si příchozí mohli užívat i bohatý doprovodný program.

Společnost ACO podpořila kampaň na očkování dětí v rozvojových zemích

Přibyslav – Do projektu UNICEFF se v sobotu zapojila přibyslavská společnost ACO Industries k. s. v rámci prvního ročníku půlmaratonu ACO Přibyslavský běh 2017. Ve vstupní hale základní školy v Přibyslavi si mohli zájemci zakoupit ručně šitou látkovou panenku a přispět tak na kampaň hnutí UNICEFF s názvem Adoptuj panenku, zachráníš dítě.

Alternativní výuku dětí mohou lidé podpořit na Startovači

Chotěboř – Nabídku klasického školního a předškolního vzdělávání dnes rozšiřují také alternativní školy a školky. K nim patří i dětský klub Šalamounkův Dvoreček a Svobodná škola Chotěboř. Obě fungují od září v pronajatých prostorách místní obchodní akademie. Odtud se snad již brzy přesunou do krásné lokality u řeky Doubravy.

Překvapuje mě, jak ten čas letí, říká oslavenkyně Martina Sáblíková

Žďár nad Sázavou – Během své kariéry se Martina Sáblíková vypracovala v legendu světového rychlobruslení.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies