VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jeníkovští senioři bilancovali

Golčův Jeníkov – Přesně na den se po roce sešli důchodci v Golčově Jeníkově, tentokrát v neděli dne 8. 12. 2013 v místní sokolovně, kde pro ně připravila Místní organizace Svazu důchodců ČR a Město Golčův Jeníkov předvánoční posezení.

17.12.2013
SDÍLEJ:

Předvánoční posezení jeníkovských seniorů.Foto: Archiv Karla Novotného

Předseda svazu Josef Dolejš přivítal všechny přítomné a zvláště zástupce Krajské rady seniorů ing. Ivana Krňavského z Jihlavy, starostu města Golčův Jeníkov ing. Pavla Kopeckého a všechny účinkující.

Nejprve vystoupil dívčí sbor Fialka ZUŠ Světlá n/S, pobočka Golčův Jeníkov, vedoucí Olga Fialová, který se později rozdělil na Komorní pěvecký sbor Pomněnky. Tyto dívenky zde vystoupily   s vánočními koledami, pastorelami a několika sólovými výstupy, kterými připomněly dobu adventní.

Toto vystoupení se setkalo s velkým ohlasem a je na místě poděkovat paní Fialové za to, že dělá velké pokroky se svými svěřenkyněmi. Zásluhu na tom má i zvukař pan Houdek, který oproti minulosti, kdy nebylo moc slyšet, tentokrát bylo vše dokonalé.

Po této úvodní pasáži proběhla vlastní schůze spojená s volbou nového výboru MO, kde předseda seznámil přítomné členy s činností za minulý rok a výhledovým plánem na rok následující. Ve svém vystoupení poděkoval všem svým spolupracovníkům za podíl na připravovaných akcích a také popřál některým členům k jejich významným životním výročím. Dárkovým košem pak poděkoval za práci Oldovi Slezákovi.

Poté pozdravil přítomné starosta města Pavel Kopecký, který shrnul činnost města s odkazem na noviny MÚ – Listy z Golčova Jeníkova. Uvedl také, že založil Divadelní společnost, která působí při různých kulturních a společenských akcích ve městě. Poděkoval MO důchodců za svoji aktivní činnost a popřál všem hodně úspěchů a zdraví do dalšího roku.

Slova se potom ujal i zástupce Krajské rady Ivan Krňavský, který shrnul činnost tohoto orgánu za tento rok a nastínil cíle, kterých chtějí dosáhnout v příštím roce, kdy budou probíhat Krajské konference a následně i 8. sjezd důchodců v Praze.

Pak došlo i na vystoupení Divadelního spolku Pavla Kopeckého, který vystoupil se svým programem na bázi divadla cimrmanologů, bohužel musím konstatovat, že toto vystoupení, ač bylo perfektně připraveno – kostýmy, ozvučení a kulisy, se nesetkalo se zájmem přítomných posluchačů. Ti se už nemohli dočkat na zlatý hřeb tohoto dne – populární dechovou hudbu, která se jmenuje Malá muzika Nauše Pepíka a kterou řídí kapelník a zpěvák Josef Nauš, spolu s ním zpívala Jindřiška Novotná a jeho bratr Luboš. Tato formace potvrdila svou dobrou pověst a zahrála pestrou směs, a to jak dechovky, tak i moderní taneční skladby. Přestávku v jejich vystoupení vyplnil ženský soubor z Vilémova – Boubelky, pod vedením Jaroslavy Dvořákové.

Tak skončilo velmi příjemné odpoledne pro více než 300 přítomných, kteří odcházeli spokojeni, a to byl jistě cíl všech pořadatelů, obsluhujících a samozřejmě i účinkujících.

Karel Novotný, člen ZO důchodců Golčův Jeníkov

Autor: Redakce

17.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Vzala stopařku a přišla o pěněženku

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Dobrohostov opět naservíroval porci dobré muziky

Dobrohostov - Magické prostředí letního parketu v Dobrohostově opět přivítalo festival Stock Dobrohostov. Největší přehlídka regionálních kapel z Vysočiny přinesla nadupaný program a dobrou atmosféru. Tahouny letošního ročníku byly kapely Krausberry, Morava nebo Šohajka.

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.

OBRAZEM: Krucemburk láká na výstavu květin

Krucemburk - Po dvou letech opět rozkvetly reprezentační prostory Úřadu městyse Krucemburk. Spolek zahrádkářů zde po celý víkend 19. a 20. srpna pořádá tradiční výstavu květin. Výstava je milovníkům kvetoucí krásy zpřístupněna vždy v době od 9 do 17 hodin.

Zloděj si do firmy došel pro nářadí

Světlá nad Sázavou – Případ krádeže nářadí k pracovnímu stroji prošetřují policisté z obvodního oddělení ve Světlé nad Sázavou. Ke krádeži došlo někdy v době mezi 7. a 15. srpnem v obci Příseka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení