VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kolem nové krajské knihovny bude plno zeleně

Havlíčkův Brod – Aktuální podoba architektonické studie budoucí Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě byla připravena na objednávku Kraje Vysočina tak, aby ideálně zapadla do nezastavěného prostoru v blízkosti kulturního domu Ostrov mezi ulicí Žižkova a cyklostezkou u řeky Sázavy.

7.4.2016
SDÍLEJ:

Takto by měla vypadat nová budova krajské knihovny v Havlíčkově Brodě. Repro.Foto: Kraj Vysočina

„Knihovna, která dlouhodobě funguje v ne zcela ideálních podmínkách, musí do budoucna uspokojivě vyřešit nejen prostory pro čtenáře, ale také odpovídající depozitáře pro knihovní fond, digitalizační pracoviště a zázemí pro pracovníky včetně kapacitně dostačujícího parkování," uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

„Objekt nové Krajské knihovny Vysočiny v lokalitě Ostrov v Havlíčkově Brodě poskytuje v aktuálních studiích až tři a půl tisíce metrů čtverečních užitné plochy. V jednom podzemním patře by měly být situovány depozitáře pro tisíce výtisků knih, dvě nadzemní patra budou sloužit pro vzdělávací a studijní účely. Sem budou umístěny úseky beletrie, dětského oddělení, naučné literatury, ale také multimediální centrum nebo služby pro handicapované. Budoucí krajská knihovna, která má i do budoucna zajišťovat činnost městské knihovny pro občany Havlíčkova Brodu, bude také disponovat konferenčním sálem o kapacitě 100 osob, veřejným internetem a volně přístupnou kavárnou situovanou k Sázavě," popisuje náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku Libor Joukl.

Monoblok

Citlivě pojatý návrh studie budoucí Krajské knihovny Vysočiny je v aktuálních verzích skicován jako železobetonový monoblok s úzkým pásem oken na východní straně a na západní straně s částečně prosklenou stěnou připravenou na osázení pnoucí zelení.

V letošním roce by Kraj Vysočina rád stihl uzavřít dohodu s městem Havlíčkův Brod o společném postupu a také o spolufinancování projektu, který bude ve svém finále představovat také posílení parkovacích kapacit této lokality.

Následovat bude ještě dořešení majetkoprávních vztahů v této lokalitě, dopracování projektu a vyřízení dokumentů souvisejících se stavbou.

V tuto chvíli není možné konstatovat, zda v průběhu času nedojde ještě k mírným úpravám dispozičních skutečností projektu knihovny.

Stejně tak není definitivně stanoveno, jakým způsobem bude projekt financován. Kraj stále doufá, že se mu podaří na stavbu knihovny získat účelovou nebo jinou, například evropskou dotaci.

(bro)

Autor: Redakce

7.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Na fotografii je obviněný Ukrajinec z pondělní vraždy na ubytovně v Humpolci. Okresní soud právě rozhoduje, zda ho pošle do vazby.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.

V jihlavské zoologické zahradě odchovali leguána

Jihlava – Po necelých dvou letech se podařilo chovatelům z jihlavské zoo rozmnožit a úspěšně odchovat dvě mláďata velice vzácného ještěra leguána fidžijského. A podle zbarvení mláďat těsně po vyklubání se z vajíček je zřejmé, že jde o samce a samici.

Studenti se budou trénovat v první pomoci

Vysočina – Poskytnout základní laickou první pomoc, komunikace s operátorem záchranné služby. Studenti středních škol a učilišť na Vysočině se opět budou učit zachraňovat život v rámci hodin školní výuky.

Výpadky proudu poškodily kabelovou televizi

Přibyslav - V polovině července došlo v Přibyslavi vlivem nečekaných opakovaných výpadků elektrické energie k poškození zařízení, které zabezpečuje vysílání programů kabelové televize, ale následky řeší provozovatel, město Přibyslav, dodnes.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení