VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraj Vysočina chystá další revitalizaci svých parků

Jihlava – Kraj Vysočina připravuje další projekty na revitalizaci parků a zahrad, které užívají příspěvkové organizace kraje.

11.8.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník / Externista VLP

Tento týden Rada Kraje Vysočina schválila záměr na přípravu projektů na revitalizaci parků u objektů Střední uměleckoprůmyslové školy Jihlava-Helenín, Dětský domov Rovečné, Nemocnice Pelhřimov a Vyšší odborné školy, Gymnázium a SOŠUP Světlá nad Sázavou. 

Zároveň Rada Kraje Vysočina rozhodla o přípravě a podání žádostí o podporu z Operačního programu Životní prostředí na dotace určené k revitalizací parků u objektů Hotelové školy Světlá a Střední odborná škola řemesel Velké Meziříčí, Ústavu sociální péče Nové Syrovice, Gymnázium Havlíčkův Brod a v nově získané části parku u Dětského domova Nová Ves u Chotěboře. „Náš zámek si žádá generální opravy. Stejně je na tom park. Tam je třeba revitalizace zeleně, oprava zdí, parkového jezírka,“ sdělila například ředitelka ústavu Nové Syrovice Veronika Doležalová. Konkrétně v Syrovicích by měla revitalizace proběhnout na jaře příštího roku.

Například park v areálu dětského domova v Nové Vsi u Chotěboře na Havlíčkobrodsku už částečnou revitalizací prošel. Celkové výdaje přesáhly dva miliony. Na financování se podílel Operační program životního prostředí, Státní fond životního prostředí ČR a Kraj Vysočina. Celkem bylo ošetřeno 139 kusů dřevin a vysázeno bude 1 812 kusů dřevin, z toho 133 stromů a zbytek keře. O revitalizaci parku bojovalo vedení dětského domova léta. 

V roce 2009 vznikl za podpory Kraje Vysočina projekt Revitalizace parků v zařízeních zřizovaných Krajem Vysočina, do tohoto projektu byla zařazena například také Nemocnice Havlíčkův Brod.

„Nyní zajišťuje Kraj Vysočina minimálně desetiletou udržitelnost projektů revitalizace parků, za tím účelem je alokována v rozpočtu kraje částka 450 tisíc korun, ze které kraj řeší odborně náročnější práce při péči o revitalizované parky tak, aby pomohl příspěvkovým organizacím zajistit podmínky udržitelnosti projektů,“ informoval Jan Joneš za Odbor životního prostředí a zemědělství Kraje Vysočina. Jedná se zejména o bezpečnostní řezy, protože stromy i po komplexním ošetření v rámci revitalizace dále žijí a dochází k defektům v jejich korunách způsobených počasím. Některé větve přirozeně odumírají, a je nutné je z bezpečnostních důvodů včas a odborně odstranit. 

V roce 2009 vznikl za podpory Kraje Vysočina projekt Revitalizace parků v zařízeních zřizovaných Krajem Vysočina, do tohoto projektu byla zařazena například také nemocnice Havlíčkův Brod.

„Nyní zajišťuje Kraj Vysočina minimálně desetiletou udržitelnost projektů revitalizace parků, za tím účelem je alokována v rozpočtu kraje částka 450 tisíc korun, ze které kraj řeší odborně náročnější práce při péči o revitalizované parky tak, aby pomohl příspěvkovým organizacím zajistit podmínky udržitelnosti projektů,“ informoval radní Jan Joneš za odbor životního prostředí a zemědělství Kraje Vysočina. Jedná se zejména o bezpečnostní řezy, protože stromy i po komplexním ošetření v rámci revitalizace dále žijí a dochází k defektům v jejich korunách způsobených počasím. Některé větve přirozeně odumírají, a je nutné je z bezpečnostních důvodů včas a odborně odstranit.

Autor: Štěpánka Saadouni

11.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Ilustrační foto.

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Havlíčkův Brod – Majitelé hospod na Havlíčkobrodsku prozatím nevyužívají rozmanitých možností, které jim nedávná pivní revoluce nabídla. Nová generace pivařů začíná naplňovat hospody, ale lokální hospodští na moderní vlnu dosud nezareagovali a nabídka piv na pípách zůstává stejná.

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení