VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lokalita Koubek vyvolává emoce

Chotěboř – Startovací byty v centru města je krok špatným směrem.

9.9.2014
SDÍLEJ:

Jedna z variant, jak by startovací byty v lokalitě Koubek mohly vypadat.Foto: www.chotebor.cz

Záměr městského úřadu v Chotěboři na využití lokality Koubek se nesetkal u veřejnosti s příliš pozitivní odezvou.

Na webových stránkách chotěbořského internetového zpravodaje se rozpoutala hojná diskuse.

Budoucnost Koubku projednalo na mimořádném zasedání zastupitelstvo již v červnu. Lokalita by měla být využita pro startovací byty, dům s pečovatelskou službou, část plochy by měla sloužit do budoucna ke stavbě fitness centra.

„Koubek se dlouhé roky rezervuje na něco prospěšného. Je nevhodné velký prostor přístupný od hlavní silnice oddělit od dalšího prostoru před zimním stadionem od sportovního a kulturního jádra Chotěboře. Proč má pár startovacích bytů navždy zrušit přístup a využití lokality Koubek? Pro startování stačí někde zastrčený panelák a ne jen dvoupatrová řadovka na luxusním místě. Zda ta řadovka musí vzniknout, tak méně by, dle mého názoru, škodila nahoře u ulice Československé armády, nebo místo domu s pečovatelskou službou," myslí si například Martin Lachman. Účelový pečovatelský dům by své služby mohl plnit dle Lachmana také jinde. Když už na Koubku, tak na rohu u ulice U Čížkovy Studánky, aby hůře chodící důchodci to měli opravdu blíž k zdravotnímu středisku, za nákupem. Soukromé aktivity by měly být také jinde na soukromém pozemku.

„Podpora začínajícím rodinám by určitě neměla být řešena v této podobě a lokalitě. Bohužel si město již dávno nechalo ujet vlak a tímto způsobem určitě nevyřeší potřeby začínajících rodin. Právě nám asi začala předvolební kampaň," konstatuje Roman Tvrdík. Další obyvatelé Chotěboře se bojí, že ve startovacích bytech budou sídlit hlavně neplatiči a v sousedním parku posedávat mnohočetné rodiny sociálně nepřizpůsobivých.

Lokalita Koubek je dle územního plánu Chotěboře určena pro občanské vybavení veřejné, pro umístění zařízení sociální péče.

Není třeba se bát

„Vzhledem k tomu, že jde o hodnotnou lokalitu s dobrou dostupností do centra města, bylo rozhodnuto zpracovat pro tuto plochu dvě územní studie dvě varianty řešení.V zadání, které odsouhlasila rada města, bylo mimo jiné stanoveno, že lokalita bude řešena s ohledem na okolní typ zástavby jako citlivý přechod mezi objekty občanského vybavení v blízkém okolí, jako je Dům dětí Junior, sportovní hala, gymnázium a sousední bloky vilové zástavby. Z urbanistického hlediska bylo požadováno alespoň částečné zachování stávajících příčných komunikačních tras, které vedou přes zmíněnou lokalitu," vysvětluje Ludmila Pecnová, oddělení územního plánování a GIS městského úřadu v Chotěboři.

Lokalita Koubek bude nadále přístupná z okolních komunikací, tudíž není třeba se obávat oddělení od okolních prostor, například před zimním stadionem.

„Na mimořádném zastupitelstvu byla odsouhlasena varianta územní studie zpracovaná architektem Jiřím Markem. Se zpracovatelem budou vedena další jednání k upřesnění požadavků města a dotčených subjektů. Tyto pak budou zohledněny v dalším stupni projektové dokumentace. Územní studie je podklad sloužící pro prověření daného území. Pořízení územní studie jako podmínky pro rozhodování v dané lokalitě vyplynulo z územního plánu Chotěboř. Konečné řešení této lokality může být odlišné od zveřejněné územní studie," dodává Pecnová.

Autor: Štěpánka Saadouni

9.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Havlíčkův Brod – Majitelé hospod na Havlíčkobrodsku prozatím nevyužívají rozmanitých možností, které jim nedávná pivní revoluce nabídla. Nová generace pivařů začíná naplňovat hospody, ale lokální hospodští na moderní vlnu dosud nezareagovali a nabídka piv na pípách zůstává stejná.

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení