VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Malá Klára potřebuje pomoc. Zápasí s těžkou nemocí

Bezděkov – Živé a aktivní dítě. To byla vždycky dvanáctiletá Klára Uchytilová, která dnes bojuje se závažnou nemocí.

22.4.2016
SDÍLEJ:

Klárka byla vždycky veselé a živé dítě, teď tráví dny pod dohledem lékařů. Foto: Archiv rodiny Uchytilových

V polovině února letošního roku byla malé Klárce diagnostikována akutní lymfoblastická leukémie.

S radostí a nadšením se Klárka účastnila veškerých kulturních a společenských aktivit v obci. Působila v bezděkovském spolku malých hasičů, byla členkou skautské organizace Junák. Dnes bojuje se závažnou chorobou, která postihuje převážně děti. Jedná se o leukémii, což je velmi závažné onemocnění, doprovázené složitou a ne vždy úspěšnou léčbou, kterou provází celá řada vedlejších zdravotních komplikací.

Obětavá skautka

Dvojnásob smutná je v tomto případě skutečnost, že v době, kdy byla Klárka ještě zdravá, účastnila se jako skautka dobročinných sbírek určených na léčbu nemoci, kterou dnes právě ona sama trpí. V polovině února letošního roku byla malé Klárce diagnostikována akutní lymfoblastická leukémie.

Od té doby tráví většinu času v jedné z pražských fakultních nemocnic. Její léčba bude trvat minimálně dva roky. I přesto, že po celou tuto dobu nemusí být Klárka v nemocnici hospitalizována, bude třeba, aby několikrát týdně do pražské nemocnice dojížděla. „Toto přibližně dvouleté období bude velmi náročné i z toho důvodu, že léčba vyžaduje dokonale čisté prostředí, ve kterém pacient žije a také speciální stravu," vysvětlil její otec Vladimír Uchytil. S Klárkou bude v nemocnici pobývat po celou dobu léčby i jeden z rodičů. Tato skutečnost bude pro její rodinu náročná nejen psychicky, ale i finančně, protože jeden z rodičů se bude muset vzdát svého povolání.

Proto bychom si měli položit otázku, jak Klárčiným rodičům pomoci. Tu nejjednodušší a přímou pomocí je pomoc finanční, poskytnutím přímého daru pacientovi nebo jeho rodině. Za tímto účelem je pro Klárku zřízen účet, na který je možné finanční dary zaslat. Dárci tak podpoří Klárku a její rodinu v nelehkém životním období. Číslo účtu, kde mohou dárci Klárku finančně podpořit je: 2110409754/2700.

Příběh malé Klárky znovu upozorňuje na situaci, ve které se rodiče s těžce nemocnými dětmi nacházejí, a není jich málo.

Dobrovolníci mohou v takových případech finančně pomáhat prostřednictvím daru některé nadaci, která podporuje rodiny, jejichž členové bojují se závažným onemocněním. Mezi ně patří například nadace KAPKA NADĚJE nebo nadace DOBRÝ ANDĚL.

Dále je možné pomáhat prostřednictvím dárcovství krve a zápisem do registru dárců kostní dřeně. Bez dárců, kteří pravidelně darují krev nebo její složky a dárců zapsaných v registru dárců kostní dřeně, by nebyla léčba obdobně nemocných pacientů možná.

Bližší informace případným dárcům krve nabízí okresní nemocnice v Havlíčkově Brodě na stránkách
www.onhb.cz. Informace o darování kostní dřeně potom na adresách: www.darujzivot.cz, nebo www.kostnidren.cz.

Autor: Štěpánka Saadouni

22.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Posledním týmem krajského přeboru, který neztratil ani bod, je Chotěboř (v modrém).

Chotěboř vyhrála ve Speřicích a vede tabulku

Ilustrační foto

Šmolovy vévodí okresnímu přeboru

Chotěbořský Krédl rozhodl čtyři minut před koncem okresní derby

Vysočina – Špatný vstup do soutěže mají za sebou v I. A třídě fotbalisté Havlíčkovy Borové, kteří prohráli i třetí zápas v řadě, tentokrát 1:0 padli v Dobroníně a navíc se jim v sezoně ještě nepodařilo vstřelit ani gól.

Souboj ambiciózních týmů vyzněl pro Pohled

Vysočina – První výhry ve fotbalové I. B třídy se dočkali fotbalisté Pohledu, kteří dvěma góly Drlíka a jedné Klementa porazili Lučici 3:1. Na bodový zisk stále čeká nováček soutěže ze Starého Ranska. Ten tentokrát doma nestačil na Herálec. Na toto kolo v dobrém nebudou vzpomínat ve Ždírci, když jejich rezerva inkasovala potupnou „desítku“ v Antonínově Dole.

Obyvatele paneláku vyděsil had ve sklepě

Chotěboř - Velký had vyděsil obyvatele panelového domu v Severní ulici v Chotěboři a tak zavolal městskou policii.

Policisté dopadli zloděje traktoru

Havlíčkův Brod – Brodští kriminalisté zahájili trestní stíhání třiatřicetiletého muže, kterého obvinili, že na začátku srpna ukradl traktor za 200 tisíc korun z areálu jedné zemědělské společnosti na Havlíčkobrodsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení