VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Městská policie v Brodě školí malé strážníky již sedm let

Havlíčkův Brod – Kroužku mladých strážníků 2015, který byl již sedmým v řadě, se zúčastnilo celkem 45 dětí ze čtvrtých tříd základních škol v Havlíčkově Brodě.

2.2.2016
SDÍLEJ:

V terénu se děti mohou seznámit s technikou, kterou městská policie používá. Foto: Archiv Městské policie HB

Děti byly rozděleny do dvou skupin. Jedna skupina navštěvovala služebnu městské policie každé pondělí od 13.30 do 15.30hodin a druhá skupina každý čtvrtek ve stejný čas. Mladí strážníci kroužek úspěšně absolvovali, prošli teoretickou i praktickou částí programu složili slib, nakonec byli starostou města a ředitelem městské policie slavnostně jmenováni mladými strážníky. Kroužek mladých strážníků vedou u havlíčkobrodské městské policie Věra Vaňkátová a Iva Novotná. Kroužek mladých strážníků je akce městské policie Havlíčkův Brod konaná v rámci prevence kriminality, které se městská policie již delší dobu intenzivně věnuje.

„Jedná se o zájmový kroužek, kdy přihlášené děti ze základních škol jednou týdně dochází přímo na služebnu městské policie (MP).

Služebnu navštíví celkem desetkrát. Mají zde možnost nahlédnout do prostor, kde má MP své zázemí. Mohou si prohlédnout veškeré pomůcky, které strážníci potřebují ke své činnosti, včetně služebního vozu a kamerového systému, který je pro práci MP velice přínosným pomocníkem," osvětlily průběh kroužku případným dalším zájemcům Věra Vaňkátová a Iva Novotná.

V učebně i v terénu

Každý mladý strážník dostane své vlastní identifikační číslo a pracovní sešit s vlastní fotografií v policejní uniformě. „Pro děti je na služebně vyhrazena speciální místnost. Po té, co se děti seznámí s činností MP, se zde dozvídají poutavou formou řadu nových informací. Pomocí her a soutěží se učí být správnými účastníky silničního provozu, kam patří chodci, cyklisty, spolujezdci. Poznávají, jak komplikované jsou mezilidské vztahy. Jak se mají chovat k cizímu zvířeti, co udělat s nalezenou injekční stříkačkou, jak poskytnout první pomoc. Jak se mají děti chovat na cestě ze školy a do školy, co se může všechno stát, když jsou děti samy doma. Dozvídají se o problematice alkoholu, kouření a drog. Zjišťují, co je vlastně šikana, kyberšikana nebo jaká číhají nebezpečí na internetu a podobně," popsaly velmi barvitou a pro děti jistě zajímavou náplň práce kroužku obě vedoucí. „Jedním z dětí, které kroužek malých strážníků v minulosti absolvovaly, byl například malý Jakub Blaško z Přibyslavska. „Kroužek jsem si vybral sám, moc mě to baví, chodil jsem tam pravidelně každý týden po škole. Až budu velký, možná bych chtěl být strážníkem," prozradil klučina.

Ale děti samozřejmě netráví čas jenom v učebně. Mladí strážníci se samozřejmě dostanou i do terénu. Tam mají možnost při pochůzkové činnosti poznat město Havlíčkův Brod očima strážníka, vyhledávat přestupky nebo si vyzkoušet měření radarem. Po absolvování ústních a písemných testů, fyzických testů a střelby ze zbraní na střelnici jsou na radnici za přítomnosti starosty a ředitele MP oficiálně jmenováni „mladými strážníky". Dostanou osvědčení o absolvování kroužku, odznak, uniformu a jiné odměny.

„Cílem této akce je motivovat děti k tomu, aby dokázaly lépe vnímat všechna rizika, která je dennodenně obklopují. Děti dostanou možnost pohlédnout na veškerou problematiku ze strany policie a zároveň se strážníky navázat dobrý vztah. Městská policie si od toho slibuje větší bezpečnost dětí a motivaci k tomu, aby stáli na správné straně zákona," zdůraznily Vaňkátová a Novotná.

Autor: Štěpánka Saadouni

2.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Třetí nulu v řadě si v dresu České Bělé připsal brankář Pavel Losenický (uprostřed), který byl základním kamenem úspěchu i na hřišti Kamenné Lhotě (0:1).

Leština B si v „trojce“ připsala první výhru

Ve vozovně Dopravního podniku města Jihlavy byl v pondělí 21. srpna představen festivalový trolejbus.
9

Ulicemi krajského města jezdí festivalový trolejbus

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Kurzy první pomoci pro veřejnost prošly v nemocnici stovky zájemců

Havlíčkův Brod – Dlouholetou tradici mají v nemocnici v Havlíčkově Brodě kurzy laické první pomoci pro veřejnost. Za sedm let prošly kurzem stovky zájemců. Naučili se jak zachránit v případě potřeby život svým blízkým nebo někomu, kdo právě potřebuje.

Fasáda Staré radnice skrývala renesanční fresku usměvavých hodin

Havlíčkův Brod – Rekonstrukce budovy Staré radnice přinesla zajímavý objev. Po odstranění desky s městským znakem v průčelí radnice restaurátoři odhalili fragment původní fasády ze 17. století.

Na brodské koupaliště míří stovky lidí za den

Havlíčkův Brod – V letních měsících, kdy počasí přímo vybízí trávit čas u vody, nemají občané Havlíčkova Brodu zase tolik možností, kam za vodou ve městě vyrazit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení