VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Noční provoz hospod a barů ve Ždírci omezí vyhláška

Ždírec nad Doubravou – Notoričtí flamendři již nebudou moci vysedávat ve ždíreckých hospodách a barech až do rána. Zabrání jim v tom nová městská vyhláška, která vejde v účinnost už od prvního prosince letošního roku.

3.11.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv

„Jedná se o obecně závaznou vyhlášku o ochraně veřejného pořádku při provozování hostinských činností, přístupných sportovních podniků, tanečních zábav, diskoték a jiných kulturních podniků. Zastupitelstvo ji už schválilo," informoval starosta města Jan Martinec.

Vyhláškou se stanoví podle starosty takzvané období klidu.

„Během něj je zakázáno provozovat hostinskou činnost, veřejně přístupné sportovní podniky, taneční zábavy, diskotéky a jiné kulturní podniky na veřejném prostranství i v provozovnách 
a v budovách k tomu stavebně způsobilých," říká vyhláška. V praxi to znamená, že ve všední dny bude v zábavních podnicích, diskotékách a podobně období klidu od 23 hodin do sedmi hodin ráno, o víkendech od dvou do sedmi hodin ráno.

Podle Martince byla původně vyhláška ještě přísnější.

„Stanovila období klidu ve dnech volna od 24 hodin do sedmi hodin ráno. Tento návrh ale nebyl zastupiteli podpořen. V pátek není začátek časového úseku období klidu stanoven. Období klidu začíná v sobotu ve dvě hodiny 
a končí v sobotu v sedm hodin ráno. Podobně stanovený časový úsek období klidu platí 
v pracovní den před dnem pracovního klidu a pracovního volna a následující den pracovního klidu a pracovního volna. Omezení se nevztahuje na 31. prosince a prvního ledna," vysvětlil starosta.

Stížnosti se množily

Hlavní důvody, jež vedení ždírecké radnice k takovému kroku vedly, byly stížnosti na místní provozovatele, hlavně na hernu a nonstop bar. Na webových stránkách města se v rubrice dotazy občané obraceli na vedení radnice každou chvíli se stížnostmi na provoz herny a dožadovali se nápravy.

„K uvedenému opatření jsme vedli zhruba roční diskusi, a to z toho důvodu, že máme velice špatné zkušenosti zejména s provozem Magic Baru, který je dosud otevřen nonstop. Pravidlo že podnapilým a mladistvým nenaléváme, se z našich hospůdek nějak vytratilo a hospodští nalévají, dokud hosté konzumují, naštěstí to neplatí 
u všech," zdůraznil starosta.

Dodržení vyhlášky bude kontrolovat městská a státní policie.

„Doufejme, že nová vyhláška bude znamenat konec nonstopu, já to podporuji," konstatoval například Josef Pelikán.

„Pokud jsem dobře informován, tak policejní hodina ve všední den je dokonce od 23 hodin do sedmi hodin. Myslím si, že se jedná o pozitivní opatření a jsem zvědav, jak se bude v praxi uplatňovat," vyjádřil se ředitel ždírecké základní školy Ota Benc.

Otázka je, jak omezení provozu v nočních hodinách vnímají místní hospodští a restauratéři. Podle starosty Martince obdržela radnice jen jeden závažnou připomínku.

„Bylo to od provozovatele pivního baru, ale to k původnímu návrhu vyhlášky, který upravoval období klidu na časový úsek od 23 do sedmi hodin ve všední dny a od 24 do sedmi ve dnech volna. Tento návrh rady ovšem nebyl zastupiteli podpořen a schválen byl pozměňovací návrh na období klidu ve dnech volna na dobu od dvou do sedmi. Znamená to, že z pátku na sobotu mohou restaurace zavřít až v sobotu ve dvě a otevřít opět v sobotu
v sedm. Podobně je ve dny před dnem pracovního volna, svátky například," podotkl starosta.

„Je nám jasné, že hlavní důvod je nonstop bar. Nás to omezení nepoškozuje. Otvírací doba je u nás v restauraci do deseti hodin večer, v pátek, v sobotu a v neděli do půlnoci. Snad jen v době vánočních večírků to bude trochu problém, protože to chtějí hosté slavit poněkud déle," vyjádřil se personál restaurace ve Žďárské ulici.

Ani cukrárna a bar DIPP nemá s vyhláškou problém. Bar se ve všední dny 
zavírá v deset večer, v pátek 
a v sobotu o půlnoci, v neděli dokonce už v devět večer.

Provozovatelem nonstopu, herny a baru je podnikatel Miroslav Jinek, který v Brodě vlastní například KD Ostrov.

„V současné době se nebudu vyjadřovat, celou záležitost řešíme právní cestou," sdělil provozovatel Miroslav Jinek.

Autor: Štěpánka Saadouni

3.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Na fotografii je obviněný Ukrajinec z pondělní vraždy na ubytovně v Humpolci. Okresní soud právě rozhoduje, zda ho pošle do vazby.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.

V jihlavské zoologické zahradě odchovali leguána

Jihlava – Po necelých dvou letech se podařilo chovatelům z jihlavské zoo rozmnožit a úspěšně odchovat dvě mláďata velice vzácného ještěra leguána fidžijského. A podle zbarvení mláďat těsně po vyklubání se z vajíček je zřejmé, že jde o samce a samici.

Studenti se budou trénovat v první pomoci

Vysočina – Poskytnout základní laickou první pomoc, komunikace s operátorem záchranné služby. Studenti středních škol a učilišť na Vysočině se opět budou učit zachraňovat život v rámci hodin školní výuky.

Výpadky proudu poškodily kabelovou televizi

Přibyslav - V polovině července došlo v Přibyslavi vlivem nečekaných opakovaných výpadků elektrické energie k poškození zařízení, které zabezpečuje vysílání programů kabelové televize, ale následky řeší provozovatel, město Přibyslav, dodnes.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení