VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nová čtvrť: bydlení až pro 500 lidí

Havlíčkův Brod – Až pět set lidí může najít svůj nový domov v obytné zóně Rozkoš, jejíž výstavba byla v Havlíčkově Brodě před několika dny zahájena.

20.5.2013 1
SDÍLEJ:

Odstartováno. Těžká technika zahájila 6. května výstavbu inženýrských sítí nové havlíčkobrodské bytové zóny Rozkoš. Ta vyroste v lokalitě vymezené ulicemi Rozkošská a Ledečská.Foto: Jaroslav Švanda

Firmu Swietelsky havlíčkobrodská radnice pověřila, aby jako vítěz veřejné soutěže položila inženýrské sítě, postavila páteřní komunikaci, parkoviště, chodníky a veřejné osvětlení v lokalitě mezi Rozkošskou a Ledečskou ulicí. „A to celkovým nákladem čtyřiceti milionů korun a do konce června příštího roku," upřesnil městský radní Libor Honzárek.

Návrh odpovídající moderním trendům

Radní dodal, že součástí zadání je i výstavba kruhového objezdu, který přetne Ledečskou ulici a spojí tak severní a jižní část budoucí nové městské čtvrti.

Obytná zóna Rozkoš bude tvořena, a to zcela v souladu 
s územním plánem, dvaatřiceti řadovými domy, sedmnácti terasovými domy a šestadvaceti rodinnými domy. „Troufnu si tvrdit, že Havlíčkův Brod získá v této části velmi moderní a kvalitní bytové stavby odpovídající svými parametry potřebám jedenadvacátého století," podotkl Honzárek.

Parcely prodají  také s dokumentací

Není docela bez zajímavosti, že parcely na Rozkoši, určené pro výstavbu řadových a terasových domů, prodá havlíčkobrodská radnice investorům i s veškerou technickou dokumentací, která bude popisovat jejich finální vzhled.

„Tímto opatřením chceme docílit toho, aby obytná zóna Rozkošská měla jednotný architektonický ráz," vysvětlil dále radní Libor Honzárek.

Jak Honzárek dodal,  toto opatření se nebude týkat staveb individuálního rodinného bydlení. „Ovšem i tito stavebníci budou muset respektovat vůli architekta, především pak při výstavbě oplocení. To proto, aby bylo jednotné a vizuálně kompaktní. Ploty tak musí postavit z prefabrikovaných betonových prvků a do maximální výšky 150 centimetrů," konstatoval Honzárek.

O cenách se bude teprve jednat

Cena parcel v obytné zóně Rozkoš není v tuto chvíli ještě známá. Příslušný odbor městského úřadu na kalkulaci pracuje a výslednou částku musí ještě schválit zastupitelstvo města. Dá se předpokládat, že tak učiní na svém červnovém zasedání. „Pokud se tak skutečně stane, již po prázdninách by mohl být prodej jednotlivých parcel zahájen," řekl Honzárek a podotkl, že město již zahájilo informační a předprodejní kampaň. K tomuto účelu zřídilo i e-mailovou adresu: parcely@muhb.cz. Lidé, kteří se pro bydlení v obytné zóně Rozkoš rozhodnou, se mohou těšit také na dostatečné množství zeleně. Východní část zóny totiž protne pás veřejné zeleně, jehož součástí se stane i park. Půjde o další část takzvaného zeleného okruhu města. Díky Rozkoši získá město Havlíčkův Brod i několik nových ulic. Havlíčkobrodská veřejnost již byla vyzvána, aby navrhla jejich případné názvy.

Také v tomto případě ale bude mít poslední slovo zastupitelstvo města. Myšlenka zastavět prostor mezi Rozkošskou a Ledečskou ulicí bytovými domy není nová.  „Již před sto lety o tom uvažoval známý místní stavitel Šupich. Také v sedmdesátých letech minulého století se o tomto kroku vážně uvažovalo," uvedl havlíčkobrodský pamětník Jaroslav Švanda.

Největším novodobým developerským projektem se v Havlíčkově Brodě stala výstavba Villa parku Čechovka společnosti Ross Holding. Její projekt získal v roce 2011 prestižní ocenění Realitní projekt roku v Kraji Vysočina. Kromě toho se pyšní i cenami Prestižní stavba Vysočiny 2010 a třetím místem v celostátní soutěži Nejlepší z realit. Stavební aktivitu je možné v současné době zaznamenat také v severních lokalitách Žižkova. Parcely tam ale stavebníkům prodávají soukromí vlastníci.

V soukromém vlastnictví jsou shodou okolností také pozemky v lokalitě pod Ledečskou ulicí. I ty budou časem změněny v parcely a prodány zájemcům k individuální či kolektivní bytové výstavbě.

Autor: Jaromír Kulhánek

20.5.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Brodský klub Oko prochází velkými změnami. Na konci června byla dokončena renovace fasády a nyní se pracuje na přestavbě části prostor, kde má vzniknout kavárna.
2

Návštěvníky brodského klubu OKO čeká mnoho změn, vzniká nová kavárna

Zdeněk Svěrák v zajetí fanoušků

Hosté na veletrhu: Dorazí Zdeněk Svěrák i Robert Fulghum

Minimální život

Tak nám minimální mzda z rozhodnutí vlády vyroste na 12 tisíc korun. Vládní opozice je samozřejmě proti. V tom případě by stálo za to poznamenat, že když se ve vládních kuloárech hovoří o zvyšování mezd pro poslance a senátory, tak opozice ani nepípne. Proti zvyšování vlastní mzdy by přece protestoval jen blázen!

Policisté pátrají po šestnáctileté Jenifer z Brodu

Havlíčkobrodsko – Pelhřimovštví kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešované šestnáctileté dívce z Havlíčkova Brodu.

Řidič při předjíždění podcenil situaci a skončil v příkopu

Ledeč nad Sázavou – Lehkým zraněním skončila dopravní nehoda, která se stala v úterý 22. srpna mezi obcí Mrzkovice a Ledčí nad Sázavou.

Na ledečském hradě se natáčela nová pohádka, bude mít čertovské téma

Ledeč nad Sázavou – Ledečským hradem se několik dní proháněli filmaři. Natáčela se zde pohádka Čertí Brko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení