VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nová zastávka v Baštínově

Havlíčkův Brod –  V dubnu při společném jednání výboru odborů  ZO OS KOVO Futaba Czech  s vedením firmy Futaba Czech s. r. o. Baštínov (FCZ) byl podán návrh odborářů na zlepšení situace zastávky MHD  Futaba na lince číslo 5, která je před rozvodnou ČEZ.

30.9.2013 3
SDÍLEJ:

Nová zastávka je bezpečnější pro cestující linky číslo 5 MHD Havlíčkův Brod.Foto: Jaroslav Benák

Pracovníci FCZ ze zastávky  přecházeli silnici III. třídy  číslo III/03811 Havlíčkův Brod  – Šlapanov, kde není žádný přechod pro chodce. Na silnici je povolená rychlost 70 km/h, ale tato rychlost je ze strany řidičů překračována. S podivem zatím nedošlo k žádnému střetu auta s lidmi přecházejícími silnici. Vedení FCZ  tuto situaci, a to ve spolupráci s městem Havlíčkův Brod, vyřešilo, a výsledkem je nová zastávka MHD v Baštínově od 4. září 2013.

Zeptali jsme se Petra Charváta na postup a jednání ohledně zřízení nové zastávky.

Kdy bylo první jednání  FCZ a Městského úřadu Havlíčkův Brod?

Jednání započala v květnu letošního roku. Celkem proběhla  tři jednání. Poslední bylo spojené s místním šetřením. Musím otevřeně říct, že zaměstnavatel  se opakovaně od roku 2005 dotazoval MěÚ Havlíčkův Brod na společné vyřešení zastávky. Až letos došlo „zázračně" k posunu v jednání, návrhu několika variant a k realizaci jedné z nich.

Kdo zastupoval FCZ a Městský úřad Havlíčkův Brod?

FCZ zastupovali Petr Charvát a Kristýna Zezulová z oddělení GA. Za město Havlíčkův Brod: Václav Stejskal – tajemník MěÚ, Karel Milichovský – ředitel Technických služeb, Martin Stehno – vedoucí Odboru dopravy,  Josef  Beneš – vedoucí  Odboru rozvoje města, Jan Zimmermann – Ekonomický odbor a Čeněk Jůzl – místostarosta města Havlíčkův Brod.

Kolik bylo variant na řešení nové zastávky?

Ve finále byly tři. 1 – vybudování nové zastávky v zálivu mezi vrátnicí a hlavním parkovištěm FCZ. 2 – propojení vjezdové cesty do rozvodny ČEZ s nově vybudovanou cestou k areálu rozvodny. Propojovací cesta by vedla na pozemku města Havlíčkův Brod. Autobusy by pak používaly tuto „spojku" pro otáčení na zastávku u vrátnice FCZ.  Obě varianty by byly velice nákladné a časově dlouhé (povolení, realizace) a město Havlíčkův Brod nejevilo zájem se na nich finančně podílet.  Třetí varianta, která je nyní používána. Autobus jede k pile v Baštínově, otáčí se na pozemku města Havlíčkův  Brod a zajíždí k zastávce u vrátnice FCZ.

Točnou u pily vznikly zvýšené náklady pro TS – MHD, jak se tato situace vyřešila?

Bohužel, veškeré náklady v plné výši   87 906 Kč za rok hradí FCZ. Náklady vypočítaly TS na základě kalkulace zahrnující náklady na 1 km provozu autobusu MHD krát celkem navíc najeté km za rok. Město argumentovalo zejména tím, že již zajišťuje dopravu k FCZ a zřídilo zastávku naproti vrátnici. Tímto jejich „vstřícnost" k FCZ končí. Ve finále byla tedy sepsána smlouva o uhrazení zvýšených nákladů.

Jaroslav Benák

Autor: Redakce

30.9.2013 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pod městským znakem se ukrýval fragment původní fasády radnice ze 17. století. Zlaté slunce v modrém poli. Podle odborníků se jednalo o mechanické hodiny.
2

Fasáda Staré radnice skrývala renesanční fresku usměvavých hodin

Brodské koupaliště zláká v létě k osvěžení stovky lidí za den.

Na brodské koupaliště míří stovky lidí za den

Velké Meziříčí i nadále kraluje třetí lize

Vysočina – Také třetí vystoupení Velkého Meziříčí v letošním ročníku MSFL skončilo úspěchem, přivezlo body z Hulína. V divizi D se poměrně dařilo dalším fotbalovým týmům z Vysočiny.

Chotěboř vyhrála ve Speřicích a vede tabulku

Vysočina – Po třech kolech krajského přeboru jsou jediným týmem, který neztratil ani bod, fotbalisté Chotěboře. Derby mezi Humpolcem a Košeticemi totiž skončilo bez branek.

Šmolovy vévodí okresnímu přeboru

Havlíčkův Brod - Druhou porážku v řadě si ve fotbalovém okresním přeboru připsalo céčko brodského Slovanu. Naopak devět bodů ze tří zápasů mají na svém kontě Šmolovy.

Chotěbořský Krédl rozhodl čtyři minut před koncem okresní derby

Vysočina – Špatný vstup do soutěže mají za sebou v I. A třídě fotbalisté Havlíčkovy Borové, kteří prohráli i třetí zápas v řadě, tentokrát 1:0 padli v Dobroníně a navíc se jim v sezoně ještě nepodařilo vstřelit ani gól.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení