VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nový školní rok již klepe na dveře

Havlíčkobrodsko – Letní prázdniny jsou ideální příležitosti na to, aby základní i střední školy mohly provést potřebné rekonstrukce a další drobné úpravy.

24.8.2016
SDÍLEJ:

Nová fasáda ledečského gymnázia bude dokončena v příštím roce. Foto: Deník/archiv

Některé školy na Havlíčkobrodsku si od září pro své žáky připravily také novinky ve výuce.

Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola Ledeč nad Sázavou se snaží obohatit svým studentům výuku pomocí nejmodernějšího vybavení. „Teď jsme například kompletně zmodernizovali chemickou laboratoř a pořídili jsme nové počítače do učebny výpočetní techniky. V učebnách máme také nové dataprojektory, mikroskopy a pod střechou máme i vlastní hvězdárnu s dalekohledem," popisuje novinky ředitelka Ivana Vitisková.

Z dalších viditelných změn se dočká úpravy také fasáda gymnázia, která bude dokončena příští rok. Škola disponuje například i vlastním sálem, který je určený k přednáškám nebo pro divadelní představení. Vybudování toho všeho bylo možné především díky hlavnímu investorovi Kraji Vysočina.

Nechybí ovšem ani novinky ve výuce. Gymnázium chystá online kurzy nejen anglického, ale i německého a ruského jazyka, které budou studenti moci procvičovat i mimo školu. Aktivně tu používají i zrcadlové fotoaparáty a fotky si následně studenti na počítači sami upravují. V současnosti tu prý mají poměrně mladý tým učitelů. „Některé učitelky minulý školní rok odešly do důchodu, některé se stěhují nebo odešly na mateřskou," dodává Vitisková.

Základní škola Konečná v Havlíčkově Brodě zavádí od letošního školního roku novinku v podobě výuky anglického jazyka od první třídy.

„Dosud měly děti angličtinu v rozvrhu až od třetí třídy, ale myslíme si, že tahle změna bude prospěšná, souhlasila s tím i většina rodičů," říká ředitelka školy Jana Beránková.

Na druhém stupni budou zase půlit do dvou skupin hodiny českého jazyka a matematiky. Ve třídách tak bude na oba předměty méně dětí a výuka bude intenzivnější, což by dětem mělo pomoci do budoucna při dalším vzdělávání.

Co se týče modernizace školy, nedávno tu v budově pro první stupeň ve čtyřech třídách měnili podlahy. „Z těch výraznějších změn ještě chystáme novou fasádu tělocvičny, jinak se průběžně snažíme dělat drobné opravy, záleží taky na financích," doplnila Beránková.

Základní škola Štáflova v Havlíčkově Brodě již od začátku letních prázdnin rekonstruuje svou školní jídelnu v ulici Prokopa Holého, kde se stravují také studenti brodského gymnázia a kam ve školním roce přijde denně na oběd přes osm set lidí. „Největší investice jde do výdejny obědů. Díky její nové podobě si teď už žáci a studenti nemusí chodit pro polévku a hlavní jídlo postupně, ale dostanou všechny chody najednou," popisuje ředitelka školy Veronika Prchalová s tím, že částka na rekonstrukci vyjde zhruba na tři a půl miliónů korun. Je v ní zahrnuto například i nové uspořádání mycích center, přepážek i nových obkladů. Vařit by se tu poprvé mělo 12. září. „Hlavním investorem je město Havlíčkův Brod, které se o místní školy stará vzorně," dodává Prchalová.

Lukáš Zadek

Autor: Redakce

24.8.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

K Hradozámecké noci se připojí i kostel sv. Víta v Zahrádce.

Hradozámecká noc otevře i kostel faráře Toufara

Velká voda ukázala, co umí.
6

Povodeň před patnácti lety byla blesková

Návštěvníky brodského klubu OKO čeká mnoho změn, vzniká nová kavárna

Havlíčkův Brod - Oblíbený brodský klub Oko prochází velkými změnami. Už na konci června byla dokončena potřebná renovace fasády a nyní se pracuje na přestavbě části prostor, kde má vzniknout kavárna.

Hosté na veletrhu: Dorazí Zdeněk Svěrák i Robert Fulghum

Havlíčkův Brod - Robert Fulghum, Martin Hilský, Michal Viewegh nebo Zdeňek Svěrák, i s těmito literárními osobnostmi se budou moci setkat čtenáři 20. a 21. října na tradičním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě.

Minimální život

Tak nám minimální mzda z rozhodnutí vlády vyroste na 12 tisíc korun. Vládní opozice je samozřejmě proti. V tom případě by stálo za to poznamenat, že když se ve vládních kuloárech hovoří o zvyšování mezd pro poslance a senátory, tak opozice ani nepípne. Proti zvyšování vlastní mzdy by přece protestoval jen blázen!

Policisté pátrají po šestnáctileté Jenifer z Brodu

Havlíčkobrodsko – Pelhřimovštví kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešované šestnáctileté dívce z Havlíčkova Brodu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení