VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O zámku teprve rozhodnou

Světlá nad Sázavou: Prodej zámku ve Světlé nad Sázavou stále ještě není na pořadu dne.

5.2.2013
SDÍLEJ:

Zámek ve Světlé nad SázavouFoto: Deník/archiv

Zájemci sice jsou, kupci však doposud ne, říkají představitelé světelské radnice.

Pro budovu, kterou nedávno opustila Česká zemědělská akademie, nemá její vlastník – kterým je stále Kraj Vysočina – využití, a krajští zastupitelé jej chtějí vyměnit s městem za budovu bývalé sklářské ubytovny.

„Dohodli jsme se, že kraj nám prodá za dvacet jedna 
a půl milionu korun zámek, 
a my jemu za devět milionů bytovku v areálu uměleckoprůmyslové akademie," informoval už dříve starosta Světlé Jan Tourek. Radnice 
v takovém případě musí zajistit dvanáct a půl milionu korun, které by doplatila za odkoupení zámku.

„Původní termín smlouvy
o odkupu mezi námi a krajem platil do konce roku. Nyní tedy muselo zastupitelstvo schválit prodloužení termínu do 1. září letošního roku," konstatoval tajemník města Jiří Moučka. Podle něj potřebují zastupitelé čas, aby se rozhodli, jak s objektem zámku v případě definitivního odkupu postupovat.

Čas na jednání

„A potřebujeme také čas na jednání s potencionálními zájemci," doplnil Moučka.

Město totiž bez zapsání prodeje do listu vlastnictví nemůže zveřejnit záměr prodeje, protože budova není v jeho majetku.

„Teprve poté bychom vypsali soutěž," dodal světelský tajemník. Podle některých subjektů, které by se mohly ocitnout při případném prodeji ve hře, by pro využití přicházelo v úvahu třeba gastrozařízení s ubytovacími kapacitami. Šlo by například o zřízení hotelu, hostelu nebo domova pro seniory.

Autor: Jakub Janáček

5.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Hasiče zaměstnaly nehody a padlé stromy

Ilustrační foto.

Přívaly dešťové vody v Chotěboři zkrotí retenční nádrž

Na havíře v centru Jihlavy dohlíželi pyšní rodiče

Jihlava – V sobotu krátce po desáté hodině už byla horní část Masarykova náměstí téměř zaplněná. Nejen rodiče a babičky čekali na své ratolesti, až se vynoří z jihlavského podzemí přímo u morového sloupu. Ale i celá řada dalších přihlížejících si i přes vysoké teploty našla chvilku, aby se podívala na letošní havířský průvod Jihlavou.

Blahodárné prameny dokážou vyléčit nemoci a jsou inspirací umělcům

Vysočina 23. června – Žíznivému doušek vody, unavenému odpočinutí, znavenému horkem chladivé osvěžení – to vše mohou nabídnout studánky, které k Vysočině neodmyslitelně patří. Některým z nich jsou přisuzovány magické a léčivé účinky, lidé je od nepaměti vyhledávali a chránili. A velké pozornosti se studánky těší dodnes.

Rok od zmizení cestovatele Jiřího Váni. Nikdo netuší, co se mu mohlo stát

Havlíčkův Brod – V těchto dnech uplynul přesně rok od zmizení cestovatele Jiřího Váni z Havlíčkova Brodu. Po osmatřicetiletém zkušeném cestovateli bylo vyhlášeno pátrání loni 22. června poté, co se nevrátil do vlasti z cesty po bulharských horách. Vrátit se měl 18. června. Jenže se tak nestalo a od té doby o něm příbuzní ani kamarádi nemají žádnou novou zprávu.

Po bouřkách se silnými nárazy větru zůstala denní maxima pod třicítkou

Dukovany – V pátek 23. června nebyly na Vysočině na rozdíl od předcházejících dnů tropické teploty zaznamenány na žádné stanici, denní maxima zůstala pod hranicí 30 stupňů Celsia. Meteorology naopak zaujaly nárazy větru, který provázel bouřky přecházející regionem ze čtvrtka na pátek.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies