VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Občané si s radními vyříkají problémy na veřejném fóru

Havlíčkův Brod – Vyříkat si s vedením města problémy, které je nejvíc „pálí.“ To budou moci obyvatelé Havlíčkova Brodu na Veřejném fóru, které se bude konat dne 13. září 2017 v Klubu OKO od 16.00 hodin.

11.8.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Veřejné fórum je již 3. setkáním, kde občané, organizace a veřejná správa budou společně hledat řešení deseti největších problémů města. Spolu se zástupci radnice budou účastníci fóra rozděleni do tematických oblastí. Každé téma bude řešeno u jednoho kulatého stolu a formou brainstormingu budou vybrány dva největší problémy v dané oblasti. Stane se tak v rámci projektu Místní Agenda 21, do kterého je město Havlíčkův Brod aktivně zapojeno. „U každého pracovního stolu bude zástupce odboru městského úřadu, do jehož gesce daná problematika spadá, který bude řídit diskusi. V případě zájmu o více oblastí bude možno mezi jednotlivými stoly přecházet,“ popsala průběh setkání koordinátorka akce Marie Kudrnová z oddělení řízení projektů Městského úřadu v Havlíčkově Brodě. Na závěr se bude o všech problémech hlasovat pomocí hlasovacích lístků. Náměty a problémy definované u jednotlivých stolů budou zároveň využity při plánování rozvojových projektů města.

Loni se fóra zúčastnilo asi sto lidí. „Nejvíce hlasů získal rozvoj parkování, tedy lidé si přejí, aby se vytvořily nové parkovací plochy. Na druhém místě pak skončil rozvoj cyklostezek ve městě a na třetím místě revitalizace parku Budoucnost, která by měla být rozdělena do několika etap," zhodnotil loňské výsledky starosta Brodu Jan Tecl a dodal: "Se zájmem veřejnosti o účast na fóru jsme spokojený. Je to pro nás velmi důležitá zpětná vazba."

V letošním roce budou moci účastníci také opět rozhodnout, který projekt neziskové organizace bude podpořen z rozpočtu města v rámci realizace místní Agendy 21 v roce 2018 mimo grantový systém. Účastníci budou moci volit mezi projektem Fokusu Vysočina a Oblastní charity Havlíčkův Brod. „ Město úzce spolupracuje s příspěvkovými a neziskovými organizacemi a získání financí na projekt je jednou z dalších forem jejich podpory,“ zdůraznil starosta Jan Tecl.

Autor: Štěpánka Saadouni

11.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

Stromy padaly na silnice, auta i karavan

Ilustrační foto.

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Havlíčkův Brod – Majitelé hospod na Havlíčkobrodsku prozatím nevyužívají rozmanitých možností, které jim nedávná pivní revoluce nabídla. Nová generace pivařů začíná naplňovat hospody, ale lokální hospodští na moderní vlnu dosud nezareagovali a nabídka piv na pípách zůstává stejná.

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení