VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oddělení pro dospělé čtenáře čeká velká rekonstrukce

Havlíčkův Brod – Dospělí čtenáři dostanou od Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě v srpnu originální dárek. A to  modernější a opticky prostornější půjčovnu.

28.6.2013
SDÍLEJ:

Takto by měla vypadat nová knihovna.Foto: Deník/Štěpánka Saadouni

Oddělení pro dospělé čtenáře v současné době prochází velkou rekonstrukcí. Jeho prostory zůstanou uzavřeny až do 5. srpna. Čtenáři, kteří nemohou bez svých oblíbených knih být, mohli využít akci pod názvem Pomozte nám odlehčit a dostatečně se knihami zásobit, případně mohou využít pobočku Krajské knihovny Vysočiny na Nuselské ulici v Havlíčkově Brodě.

Knihovna má čím dál méně místa

„Je to vlastně takový pokus, jak aspoň trochu opticky zvětšit stávající prostory půjčovny, byť zázemí, jako má například dětské oddělení, se nám tady nedostává, protože Krajská knihovna Vysočiny se potýká už celá léta s chronickým nedostatkem místa. Chceme proto využít průchodů a nového umístění regálů," vysvětlila za vedení knihovny Hana Lacinová. Dispozice oddělení se nijak výrazně nezmění. Přibudou ale nové regály a vnitřní vybavení.

"Rekonstrukce oddělení  bude financována z několika zdrojů. Částečně z fondů knihovny, což je rozpočet na opravy, investiční fond a částečně v rámci mimořádné dotace Kraje Vysočina. Rekonstrukce bude stát asi 800 tisíc korun," doplnila informace ředitelka knihovny Veronika Peslerová.

Nezmění se ani řazení knih v jednotlivých regálech, které knihovna, s ohledem na nedostatek místa, už delší dobu řadí abecedně, nikoliv podle žánrů. Svůj vlastní regál budou mít nadále jen komiksy, které mají podle Hany Lacinové velmi specifický formát.

Rekonstrukce oddělení pro dospělé čtenáře se děje podle návrhu studentky Střední průmyslové školy stavební v Havlíčkově Brodě Vladěny Bockschneiderové.

„Měli jsme k dispozici celkem čtyři návrhy, a vybrali jsme nakonec ten, který nás nejvíc zaujal a nejvíc odpovídal našim představám," upřesnila Lacinová. Při úklidu oddělení pro dospělé čtenáře před rekonstrukcí také studenti stavební školy vydatně pomáhali. Spolupráce krajské knihovny se stavební školou v Havlíčkově Brodě se  osvědčila už v době, kdy v přízemí knihovny vznikalo m-centrum, a loni prošlo velkou rekonstrukcí za pomoci studentů ze stavební školy také dětské oddělení.

Na rekonstrukci dětského oddělení uspořádala loni knihovna soutěž, které se zúčastnili i čtenáři. Ti pak vybírali z předložených návrhů ten nejlepší.

Autor: Štěpánka Saadouni

28.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Studenti se budou trénovat v první pomoci

Ilustrační foto.

Výpadky proudu poškodily kabelovou televizi

Hradozámecká noc otevře i kostel faráře Toufara

Havlíčkobrodsko – Hradozámecké noci již tento víkend zpřístupní milovníkům historie známé památky v netradičním čase a netradičním způsobem. Noční prohlídky na Havlíčkobrodsku nabídne zámek ve Světlé nad Sázavou a mimořádně bude otevřen i kostel svatého Víta v zatopené obci Zahrádka, kde v minulosti působil farář Toufar.

Povodeň před patnácti lety byla blesková

Havlíčkobrodsko – Voda zaplavila nově zrekonstruované fotbalové hřiště ve Světlé, poničila lávky v Březince a Mrzkovicích.

Návštěvníky brodského klubu OKO čeká mnoho změn, vzniká nová kavárna

Havlíčkův Brod - Oblíbený brodský klub Oko prochází velkými změnami. Už na konci června byla dokončena potřebná renovace fasády a nyní se pracuje na přestavbě části prostor, kde má vzniknout kavárna.

Hosté na veletrhu: Dorazí Zdeněk Svěrák i Robert Fulghum

Havlíčkův Brod - Robert Fulghum, Martin Hilský, Michal Viewegh nebo Zdeňek Svěrák, i s těmito literárními osobnostmi se budou moci setkat čtenáři 20. a 21. října na tradičním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení