VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Parkovací dům Brod neprodá

Havlíčkův Brod –  O právě zahájené výstavbě parkovacího domu se v brodské Husově ulici stále hovoří.

26.3.2014
SDÍLEJ:

Parkoviště před panelovými domy v Husově ulici už je minulostí. Na tomto místě vyroste parkovací dům se 78 parkovacími místy. Město Havlíčkův Brod za něj zaplatí zhruba sedmnáct milionů korun. Foto: Jaroslav Švanda

Lidé, kterých se stavba a posléze i provoz 
tohoto domu bezprostředně dotkne, neskrývali a neskrývají jisté obavy. A znovu je přednesli na nedávné schůzce s představiteli města.

„Už před lety byly rozdílné názory města a vlastníků tamních bytů. Tehdy se obyvatelé například obávali, že dojde ke zhoršení jejich životního prostředí. Nechali jsme proto provést přísné posouzení úrovně hluku, a díky tomu můžeme dnes prohlásit, že tyto podmínky se nezhorší," uvedl havlíčkobrodský radní Libor Honzárek. Ten dodal, že na uvedené schůzce byla s obyvateli panelových domů v Husově ulici otevřena i další témata. „Lidé například chtěli, abychom jim po dobu výstavby parkovacího domu zajistili bezplatné parkování na nedalekém Smetanově náměstí u klubu Oko. To nám ale nepřišlo jako optimální, proto jsme jim umožnili parkovat v blízké ulici P. F. Ledvinky a z části také i v ulici Štáflově," pokračoval  Honzárek.

Jak Deník zjistil, někteří lidé se domnívali, že část parkovacích míst v novém domě bude vyhrazena pro zaměstnance soudu či policie. Jiní hovořili o tom, že radnice celý objekt po dokončení prodá soukromníkům. „Ubezpečili jsme je, že ani jedno není   pravda. Vlastníkem parkovacího domu bude město," sdělil Honzárek.

Ten ale připustil, že město se rozhodlo místa v přízemní části pronajímat. „O tom, kdo si je nakonec pronajme, rozhodne veřejná soutěž. Samozřejmě se může stát, že to bude někdo, kdo bydlí úplně jinde než v Husově ulici. Ale už nyní neměli tamní lidé jistotu svého místa na parkovišti. Doteď měli k dispozici 45 míst  a v okruhu sta metrů je více než 200 bytů," podotkl Honzárek.

„To máte minimálně 150 automobilů a my v tuto chvíli kapacitu parkoviště navyšujeme. Dále lidem samozřejmě vadí, že doteď  za parkování neplatili. Ale na druhou stranu  budou mít auto pod střechou. Navíc cena není kvůli výdělku. Naším hlavním cílem je regulace dopravy v centru města," zdůraznil Honzárek.

Radnice se dlouhodobě snaží, aby z centra města bylo během dne odkloněno co nejvíce parkujících aut. „Všichni vědí, že centrum je naprosto zasekané vozidly a není zde takřka možné zaparkovat," připomněl Honzárek palčivý problém dopravy v Havlíčkově Brodě.

Parkoviště pod dohledem kamer

Asi nejdiskutovanějším tématem ohledně parkovacího domu byl výhled z oken zejména přízemních bytů protějšího domu. „Výhledu samozřejmě trochu bránit bude," připustil Honzárek. „Ale stavba je od nich vzdálena čtrnáct metrů a její světlá výška je 2,2 metru. Už teď se lidé dívali z oken na zaparkovaná vozidla. Nyní uvidí přední stranu stavby, která je podle mého názoru zajímavě řešená," podotkl radní. „Vysadíme tam popínavé rostliny, které přední panely pokryjí. Celý objekt sice bude přes dva a půl metru vysoký, ale vrchní podlaží bude ohraničeno nerozbitným sklem," dodal.

Dům bude vybaven i světelnou tabulí, která řidičům před vjezdem oznámí, kolik volných míst v něm aktuálně je. O bezpečnost se pak postarají kamery.

Výsledná stavba by měla působit moderním dojmem. „Když to zkombinujeme se zelení, určitě parkovací dům nebude ostudnou částí města," uzavřel Honzárek.

Autor: Redakce

26.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Malé pivovary zažívají boom. Na jejich nástup však hospody nedokáží reagovat a na čepu stále nabízí stejná piva.
1

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.

Na zvířátka i aquazorbing zve Pavlov

Pavlov – V Pavlově se v sobotu 19. srpna uskuteční další ročník Pavlovských slavností.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení