VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Po rezignaci trenérů hrozí Slovanu zánik

Havlíčkův Brod – Dru
hý největší fotbalový klub na Vysočině, jímž je FC Slovan Havlíčkův Brod, se mílovými kroky blíží k úplnému zániku.

19.12.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/archiv

Po pondělním zastupitelstvu města Havlíčkův Brod, které neschválilo žádost Slovanu 
o finanční podporu ve výši 1,85 milionu na dobu dvou let, rezignoval předseda klubu Ondřej Pavlas.

O pár hodin později ho následoval celý výbor. Ve čtvrtek v podvečer si schůzku dali trenéři klubu 
a po dvacetiminutovém jednání odstoupili i oni.

„Dohodli jsme se, že trenéři rezignaci podají také. Jednohlasně řekli, že do toho šli s vedením a nemíní od svého názoru ustoupit. Teď budou probíhat písemné rezignace, musíme dohodnout schůzku s rodiči, abychom jim vše vysvětlili," řekl trenér A-týmu Richard Zeman.

Podle klubového webu Slovanu spočívá rozhodnutí trenérů na dvou skutečnostech. Jednak stojí za svým vedením, což už dokázali svými podpisy pod žádost o dotaci v září, a druhou věcí je to, že trenéři nevidí možnosti, jak klub za těchto podmínek financovat, a tudíž ani jeden z nich nechtěl skládat nový výbor.

„V tuto chvíli, podle nového občanského zákoníku, musí odstoupivší výbor dovést klub k valné hromadě. Předpokládáme, že bude v polovině ledna a až po ní se rozhodne, co bude dál. Pokud by nikdo nechtěl klub vést, tak valná hromada by musela klub zrušit a tím by neměl kdo nastoupit do jarních soutěží. Do valné hromady jsou zrušeny všechny tréninky, dětem se ruší veškeré turnaje a nebude se vyvíjet žádná činnost. Na tom se dohodli odstupující výbor klubu a trenéři," uvedl Pavlas.

Pokud dojde k tomu, že se na valné hromadě nenajde nikdo, kdo by sestavil nový výbor (podle informací Deníku není nikdo, kdo by se o to alespoň pokusil), tak dojde 
v okresním městě k zániku druhého nejpopulárnějšího sportu a do budoucna je navrácení fotbalu téměř nerealizovatelné, protože se do okolních klubů rozejdou nejen hráči, ale i trenéři.

Toto by si, podle mínění odstupujícího vedení klubu, představitelé stran ODS, TOP 09 a sdružení Broďáci měli uvědomit. Ti podle něho nesou největší odpovědnost za pondělní výsledek hlasování.

Jak vidí situaci v klubu brodská radnice

Vedení města Havlíčkův Brod nadále deklaruje svůj zájem na co nejlepším fungování fotbalového klubu FC Slovan v našem městě. Mrzí nás proto zpráva, že se vedení klubu rozhodlo rezignovat na své funkce.

Město Havlíčkův Brod fotbalový klub vždy podporovalo a podporovat ho chce i nadále. Velmi si vážíme dobrovolné 
a nezištné práce všech trenérů, vedoucích družstev i vedení celého klubu. Víme, že se nejedná o práci jednoduchou. Domníváme se, že svoji práci 
s mládežnickými a dorosteneckými týmy i s mužstvem dospělých odvádějí na vysoké úrovni a děkujeme za ni.

Zastupitelstvo města dne 14. 12. 2015 schválilo finanční dotaci pro FC Slovan na příští rok ve výši 1,7 milionu korun, což je o 490 tisíc korun více než v roce letošním. Jedná se procentuálně i v absolutní částce o jedno z nejvyšších meziročních navýšení mezi desítkami žadatelů o dotace z městského rozpočtu.

Je pravdou, že zastupitelstvo města nevyhovělo žádosti FC Slovan v plném rozsahu, což však není ve srovnání s ostatními žadateli nijak výjimečné. Zastupitelé také neodsouhlasili víceletou smlouvu, kterou má v současnosti jako výjimku pouze hokejový klub BK Havlíčkův Brod, a to již od roku 2010. Připravuje se revize zásad pro poskytování finančních podpor a určitě povedeme diskusi o víceletém financování sportovních klubů, kterým by získaly pro svou činnost větší jistotu.

Pokud bude nový systém zastupitelstvem města schválen, budeme se snažit vyjít 
potřebám fotbalového oddílu 
i dalším sportům vstříc. Město se zároveň dlouhodobě snaží zlepšovat podmínky pro provozování sportu v našem městě. Dnes se již na své náklady stará o hřiště s umělým povrchem a od nového roku postupně přebírá od TJ Jiskra celý fotbalový a lehkoatletický areál Na Losích. Od února letošního roku převzalo také úhradu energetických nákladů v kabinách FC Slovan, což obnáší přes 300 tisíc korun ročně.

Letos město zafinancovalo nástavbu fotbalových kabin a zázemí v částce převyšující pět milionů korun. Ve schváleném rozpočtu na příští rok počítáme s kompletní rekonstrukcí letního stadionu, jehož součástí je i zlepšení fotbalové hrací plochy. Jedná se o investici v předpokládané částce kolem 30 milionů korun. Podmínkou této akce je získání investiční dotace.

Domníváme se, že výše uvedená fakta jasně svědčí o velké podpoře města místnímu fotbalovému oddílu. Věříme, že právě milionové investice 
z veřejných prostředků do modernizace sportovních areálů významně a dlouhodobě zlepší podmínky, v nichž kluby, včetně fotbalového, působí.

Stejně tak věříme, že všichni, kteří se v Havlíčkově Brodě starají o chod fotbalového oddílu, budou ve své nelehké práci, které si velmi vážíme, nadále pokračovat.

V novém roce přejeme všem mládežnickým družstvům i týmu dospělých ty nejlepší sportovní výsledky a spoustu nadšených fanoušků.

Alena Doležalová - autorka je mluvčí MěÚ Havlíčkův Brod

Autor: Petr Veselka

19.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Takto vypadá klokan Kuki, který utekl chovateli až z Mohelnice. Objevil se v minulých dnech poblíž Jihlavy.

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Jak vznikají noviny, kdo všechno se na jejich výrobě podílí nebo v čem je práce novináře těžká i krásná, o tom se mohli přesvědčit účastníci letošní Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského.
3

Účastníci letní žurnalistické škoky nahlédli do redakce Deníku

Moderní trend kompostéry. Radnice je půjčují zdarma

Havlíčkobrodsko – Kompostéry za dotovanou cenu začala nabízet občanům města i větší obce na Havlíčkobrodsku. O speciální nádoby je zájem, kompostování se pomalu stává módou. Zvlášť když radnice nádoby půjčují většinou zdarma.

Otec zapomíná, že má dceru

Havlíčkův Brod - Otcem jen podle rodného listu je zřejmě devětatřicetiletý muž z Havlíčkobrodska, který byl obviněn ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy.

Za volant usedl bez řidičského průkazu

Přibyslav - Značnou dávku odvahy či spíše drzosti měl řidič z Brněnska. Usedl za volant, přesto že neměl řidičský průkaz, navíc jeho auto s přívěsem nemělo ani zcela platnou technickou kontrolu. Jeho jednání se mu nevyplatilo.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení