VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Práce na problémovém svahu v Dobré zastavilo počasí

Přibyslav - Dopravní omezení na frekventované silnici číslo 19 proto v Dobré u Přibyslavi potrvají až do jara.

5.11.2012
SDÍLEJ:

Práce v Dobré začnou až na jařeFoto: Foto: Deník/Jaromír Kulhánek

S omezením dopravy na úseku silnice číslo 
19 do místní části Přibyslavi – Dobré, kde je narušený prudký svah pod komunikací, se řidiči budou muset smířit až do jara. Osobní doprava tam proto bude po celou dobu přerušení stavby řízena v obou směrech semafory, nákladní vozidla se do Přibyslavi dostanou jen po vyznačených objízdných trasách.

Podle Marie Tesařové, ředitelky jihlavské pobočky Ředitelství silnic a dálnic ČR, není za nastávajících povětrnostních podmínek možné 
v zemních pracích na úpravě svahu pokračovat.

„Situaci velmi zkomplikoval nedávný přívalový déšť, po kterém se naplno projevilo, v jak špatném stavu svah pod Přibyslaví skutečně je, " konstatovala Tesařová. Jak se ukázalo, svah byl pod silnicí, a to podle odhadu ředitelky Tesařové, v minulosti sypán a vrstven velmi nekvalitní zeminou, kterou je třeba nejprve kompletně odtěžit. To ale nadcházející počasí s největší pravděpodobností neumožní.

Speciální stěna učiní svah stabilním

„Svah a silnice byly proto před zimou stavebně zabezpečeny. Umístili jsme tam speciální bezpečnostní svodidla 
a provedli další opatření. Stavební práce na rekonstrukci svahu pod Přibyslaví proto začnou až na jaře příštího roku, jakmile to počasí dovolí," pokračovala Tesařová.

Celková sanace svahu bude pro stavebníky skutečně tvrdým oříškem. „Stát bude kolem pěti milionů korun. Po vytěžení zeminy dojde k výstavbě pevného základu v podobě speciální stěny, která nestabilní svah v podstatě nahradí," upřesnila Tesařová 
s tím, že práce provede společnost Firesta Brno. Tedy firma, která se zabývá rekonstrukcí a sanací silničních či železničních mostů. Projekt počítá s pracemi trvajícími dva měsíce.

„Úřad Kraje Vysočina vydal stavební povolení letos 
na jaře. Předmětem stavebních prací bude zajištění 
a zpevnění hrany svahu 
v místě stávající komunikace, který je porušen a dochází tam k deformacím silničního tělesa," informoval Miloš Šimek, vedoucí odboru výstavby Městského úřadu Přibyslav.

„Svah bude upraven pod zatáčkou v délce 206 metrů," upřesnil Šimek. Ten poznamenal, že tato část silnice už opravy nutně potřebovala. 
A to i s ohledem na skutečnost, že ji stále častěji využívají i řidiči souprav kamionové dopravy.

Autor: Štěpánka Saadouni

5.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

V Havlíčkově Brodě se bude hrát o Znojmo

Za brodským nádražím v úterý proběhla simulovaná ukázka výboje a úrazu elektrickým proudem.
27

Přežili zásah elektrickým proudem. Teď varují ostatní

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

OBRAZEM: Kruhový objezd v Havlíčkově Brodě je uzavřen

Havlíčkův Brod - Obrnit trpělivostí by se měli v těchto dnech řidiči projíždějící směrem do centra v úseku ulice Nádražní. Nejenom že se již několik dní opravuje ulice Nádražní, ale nyní k ní přibyl i kruhový objezd, nejstarší v Havlíčkově Brodě.

V Cejli třídí odpad celá vesnice

Vysočina - Žáci ze škol na Vysočině třídí papírový odpad po stovkách kil. V šestnáctém ročníku soutěže s panem Popelou ve sběru papíru obsadili osm z deseti míst. V separování odpadu soupeřily školy z Kraje Vysočina a Jihočeského kraje.

Voda v Sedlici se nelepší, na koupání to letos asi opět nebude

Sedlice – Voda v přehradní nádrži Sedlice dělá hygienikům, a tím pádem i milovníkům koupání ve volné přírodě stále méně radosti. Už na prahu letošní koupací sezony má sedlická vodní nádrž k ideálu daleko, což předběžně potvrdil i pondělní odběr vzorků vody v této lokalitě.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies