VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prázdný pavilon nemocnice opět začne sloužit pacientům

Havlíčkův Brod – Kraj Vysočina zahájí na sklonku letošního roku rozsáhlou rekonstrukci nevyužívaného pavilonu číslo 13 v areálu havlíčkobrodské nemocnice.

29.5.2015
SDÍLEJ:

Pavilon číslo 13 se po rekonstrukci změní v moderní objekt. Umístěny v něm budou plicní oddělení a oddělení dlouhodobě nemocných. Foto: Deník/Jaromír Kulhánek

Oznámil to náměstek hejtmana Kraje Vysočina Libor Joukl (ČSSD).

„Po dokončení prací, tedy zhruba v polovině příštího roku, by měl být uvedený pavilon změněn v moderní objekt, v němž odpovídající zázemí najdou plicní oddělení a oddělení dlouhodobě nemocných. Oprava pavilonu ze čtyřicátých let minulého století bude hrazena z rozpočtu kraje. Umístěno v něm bude více než pět desítek lůžek, z toho více než polovina pro oddělení dlouhodobě nemocných," uvedl Joukl.

Stavební úpravy jsou navrženy s ohledem na minimální zásahy do nosných i nenosných konstrukcí. „Budova bude opatřena kontaktním zateplovacím omítkovým systémem, vyměněna bude střešní krytina i klempířské prvky. Řešeny budou samozřejmě i zpevněné plochy, příjezdové a přístupové komunikace včetně bezbariérové rampy, parkovací stání i částečné oplocení a podobně," přiblížil detaily Oldřich Homola z odboru majetku Krajského úřadu Kraje Vysočina.

Uskutečnění uvedeného investičního záměru vytvoří podle Homoly odpovídající prostorové a hygienické podmínky pro oddělení dlouhodobé péče havlíčkobrodské nemocnice, ambulantní i lůžkovou část plicního oddělení a současně přináší možnost uvolnění pavilonu číslo 10 pro ryze sociální účely. „Umístění, respektive rozšíření domova pro seniory v areálu nemocnice se jeví jako výhodné i z důvodů využití synergických efektů. Tedy využití kapacity nemocniční kuchyně, prádelny a dostupnosti lékařské péče," pokračoval Homola.

Pavilon číslo 13 původně využívalo ortopedické oddělení nemocnice. Později v něm sídlilo ředitelství, oddělení rehabilitační péče i další oddělení a ambulance. „Uvažovalo se také o tom, že by právě na jeho místě byla postavena nová budova Krajské knihovny Vysočiny. Z tohoto záměru ale sešlo, a od roku 2011 je prázdný," připomněla mluvčí havlíčkobrodské nemocnice Petra Černo.

Kraj Vysočina již vyhlásil výběrové řízení na dodavatele stavebních prací. Jeho úkolem bude v prvním podzemním podlaží pavilonu vybudovat šatny pro zaměstnance obou oddělení, sklady, archiv, zázemí pro vedení plicního oddělení a zákrokový bronchoskopický sál.

„V prvním nadzemním podlaží budou umístěny lůžková část a ambulantní část plicního oddělení, v druhém pak lůžková část stanice oddělení pro dlouhodobě nemocné a ve třetím budou prostory vedení oddělení dlouhodobě nemocných, archiv a místnosti rehabilitace a ergoterapie," popsal Homola.

Autor: Jaromír Kulhánek

29.5.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Areál letního parketu v Dobrohostově u Lípy obsadily regionální i přespolní kapely. Uskutečnil se zde 22. ročník festivalu Stock Dobrohostov. Na snímku jihlavská kapela KARAKUM.

Dobrohostov opět naservíroval porci dobré muziky

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.

OBRAZEM: Krucemburk láká na výstavu květin

Krucemburk - Po dvou letech opět rozkvetly reprezentační prostory Úřadu městyse Krucemburk. Spolek zahrádkářů zde po celý víkend 19. a 20. srpna pořádá tradiční výstavu květin. Výstava je milovníkům kvetoucí krásy zpřístupněna vždy v době od 9 do 17 hodin.

Zloděj si do firmy došel pro nářadí

Světlá nad Sázavou – Případ krádeže nářadí k pracovnímu stroji prošetřují policisté z obvodního oddělení ve Světlé nad Sázavou. Ke krádeži došlo někdy v době mezi 7. a 15. srpnem v obci Příseka.

AKTUALIZOVÁNO

Bouřka a silný vítr vyvracely stromy a komplikovaly dopravu

Havlíčkobrodsko - Bouřka doprovázená silným větrem, která v noci zasáhla region, vyvrátila desítky stromů. Spadlý strom zastavil dopravu u Chřenovic na Havlíčkobrodsku a způsobil dopravní nehodu mezi Věží a Rozkoší. Nejvíce bouřka zaměstnala hasiče na Pelhřimovsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení