VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přibyslav letos plánuje vydat na investice přes třicet milionů

Přiibyslav – Nové chodníky, inženýrské sítě či moderní dopravní hřiště.

8.1.2016
SDÍLEJ:

Radnice v Přibyslavi.Foto: Ivo Havlík

Investiční priority pro letošní rok schválil Městský úřad v Přibyslavi.

„Rozpočet pro letošní rok činí 67,6 milionu korun. Z toho výdaje jsou přes 61 milionů. K rozdílu je třeba připočíst splátky úvěru 16,2 milionu určeného na stavbu školy," informoval starosta Martin Kamarád. Rozpočet a investiční priority schválilo zastupitelstvo města na prosincovém zasedání. Podle starosty Kamaráda v kategorii investic zastupitelé schválili finanční částku v objemu zhruba 33 miliony korun.
„Tato částka je poměrně vysoká, protože loni město hodně šetřilo. Ovšem z této částky zůstane v pokladně asi deset procent jako rezerva na velmi nutné a nečekané výdaje," upřesnil starosta. Mezi nejaktuálnější investiční akce letošního roku, které by měly začít co nejdříve, bude patřit například chodník v Utíně, kde radnice počítá s částkou přes jeden milion korun. Dalších pět milionů by měla stát výstavba infrastruktury v lokalitě Bramborárna, tři miliony plánuje radnice na výstavbu komunikací v Dolní Jablonné.

Nové dopravní hřiště pro školu

Poměrně vysokou částku, přes čtyři miliony korun, chce radnice investovat do kompletní rekonstrukce dopravního hřiště v Ronovské ulici. „Děti ze základní školy absolvují pravidelně dopravní výchovu, která patří do učebních osnov. Součástí této dopravní výchovy je i návštěva speciálního dopravního hřiště. To ale Přibyslav nemá, proto školáci musejí zatím jezdit do Havlíčkova Brodu," vysvětlil místostarosta Michael Omes důvody této investice.

„Hřiště by se mělo celé opravit, dostane nový plot, část hřiště bude určena pro dopravní výchovu. Část investic do rekonstrukce bychom mohli pokrýt z dotací," doplnil starosta Kamarád s tím, že se budou na veškeré plánované stavební akce konat výběrová řízení a bude záležet na tom, za jakou cenu město tyto investiční akce vysoutěží. Například chodník v Utíně se měl stavět už loni, ale podle přibyslavského starosty nebylo možné dospět k dohodě se stavební firmou, která měla práce provádět, proto se s ní radnice nakonec rozešla.

Velkým projektem má být v letošním roce rovněž stěhování základní umělecké školy z už dlouho nevyhovujících prostor. Přesunout se má do bývalé družiny v základní škole.

Podle starosty by měl v nových prostorách bývalé družiny vzniknout zkušební sál, základní umělecká škola bude propojena se základní školou. V příštím roce chce město Přibyslav rovněž vybudovat parkoviště před domem s pečovatelskou službou. „Parkování před tímto zařízením je problém již delší dobu. Pro stavbu parkoviště plánujeme využít protější chodník," upřesnil starosta Kamarád.

Projekty a studie

Zastupitelé se rovněž shodli na tom, že je třeba v příštím roce nechat zpracovat některé projektové dokumentace a studie k investičním akcím poměrně zásadního významu. „Mělo by se jednat o čtyři studie a tři projektové dokumentace. Projektové dokumentace by se měly vztahovat k plánované přestavbě návsi v obci Hřiště, k rekonstrukci rybníků v České Jablonné a chodníku v obci Dvorek," upřesnil starosta. Citované čtyři studie znějí zajímavě. Jedna z nich by se měla týkat třeba rekonstrukce náměstí v Přibyslavi. Další studie si dává za cíl přestavět přibyslavskou sokolovnu, která je ve velmi špatném stavu, stejně jako celý areál, včetně kabin pro sportovce. Sokolovna městu nepatří, ale město chce přestavbu sportovního zařízení řešit společně s provozovatelem sokolovny.

Do budoucna by se Přibyslav měla dočkat celkem dvou zajímavých cyklostezek. Aspoň chystané studie s tím počítají. Ta první by měla vést z obce Dobrá do Keřkova. „Na silnici mezi Dobrou a Keřkovem je velký provoz, ale pohybuje se zde také hodně chodců a cyklistů. Cyklostezka by měla výrazně zvýšit jejich bezpečnost," zdůraznil starosta.

Autor: Štěpánka Saadouni

8.1.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Ilustrační foto

Petr Valdman: Domácí čistírny odpadních vod nejsou nelegální

Neznámý sprejer poničil vagon

Havlíčkův Brod - Policisté z obvodního oddělení Havlíčkův Brod pátrají po neznámém pachateli.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Do Brodu míří Legiovlak, ukáže jak cestovali legionáři

Havlíčkův Brod – Legionářské muzeum na kolejích se vrací z dvouměsíční cesty na Slovensku, aby navštívilo také Vysočinu. Od 17. do 22. října zakotví i v Havlíčkově Brodě.

Ždírec a Lučice už mohou využívat mobilní rozhlas

Havlíčkobrodsko – Od návrhu k činům. Zvýšit informovanost občanů se rozhodlo město Ždírec nad Doubravou. Zavedlo moderní službu s názvem mobilní rozhlas. První informace o mobilním rozhlasu zveřejnilo město v létě, nyní mohou zájemci tuto službu začít využívat. Stejně tak začíná provoz mobilního rozhlasu v obci Lučice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení