VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přibyslav příští rok investuje přes dvacet milionů korun

Přibyslav – Projekt základní umělecké školy, komunikace v nové čtvrti, plánované studie cyklostezek.

3.12.2015
SDÍLEJ:

Radnice v Přibyslavi.Foto: Ivo Havlík

To jsou některé investiční záměry města Přibyslav pro příští rok 2016, kdy město hodlá investovat přes 20 milionů korun.

„Rozpočet pro rok 2016 je vyrovnaný ve výši přes 66 milionů korun. Do oblasti výdajů počítáme s částkou přes 50 milionů, z toho na investice bychom chtěli vyčlenit asi 22 milionů korun," shrnul základní informace starosta Martin Kamarád.

Radniční pokladna počítá v roce 2016 se splátkou úvěru ve výši 16 milionů korun na stavbu školy.

„Hned v lednu a únoru bychom chtěli zahájit tři velké investiční akce, které by měly začít od března. Je to dokončení povrchů komunikací ve čtvrti Bramborárna II, kde byly zatím vybudovány jen základní povrchy, protože se čekalo, až jednotliví majitelé parcel dokončí stavbu svých rodinných domků. Dále by to měly být nové komunikace v Seifertově a Nerudově ulici, rovněž by se měly opravit povrchy komunikací v Dolní Jablonné," informoval starosta.

Jak podotkl místostarosta Michael Omes, budou se na tyto stavební akce konat výběrová řízení a bude záležet na tom, za jakou cenu město tyto investiční akce vysoutěží. Další investiční akcí pro rok 2016 má být chodník v Utíně, který se měl stavět už letos, ale podle starosty nebylo možné dospět k dohodě se stavební firmou, která měla práce provádět, proto se s ní město rozešlo. „Chtěli bychom v příštím roce rovněž provést kompletní rekonstrukci dopravního hřiště.

Umělecká škola se má stěhovat

Tady bychom chtěli investovat asi 4,6 milionu korun. Hřiště by se mělo celé opravit, dostane nový plot, část hřiště bude určena pro dopravní výchovu. Část investic bychom mohli pokrýt z dotací od ČEZu," doplnil starosta Kamarád informace o dalších investičních akcích. Velkým projektem má být rovněž stěhování základní umělecké školy z nevyhovujících prostor do bývalé družiny v základní škole, s nímž město do budoucna počítá. Podle starosty by měl v nových prostorách bývalé družiny vzniknout zkušební sál, základní umělecká škola bude propojena se základní školou.

V příštím roce chce město Přibyslav rovněž vybudovat parkoviště před domem s pečovatelskou službou.

Podle místostarosty Michaela Omese je parkování před tímto zařízením problém již delší dobu. Kromě toho chce přibyslavská radnice investovat do umístění silničního radaru v obci Dobrá, do oprav tamní hasičárny a komunikací.

To vše by město mělo zvládnout z rozpočtu. „Žádné úvěry a půjčky si určitě na investiční akce brát nebudeme," zdůraznil starosta. Podle jeho slov se zastupitelé města rovněž shodli na tom, že je třeba v příštím roce nechat zpracovat některé projektové dokumentace a studie k investičním akcím poměrně zásadního významu. „Mělo by se jednat o čtyři studie a tři projektové dokumentace. Projektové dokumentace by se měly vztahovat k plánované přestavbě návsi v obci Hřiště, k rekonstrukci rybníků v České Jablonné a chodníku v obci Dvorek," upřesnil starosta. Citované čtyři studie znějí zajímavě. Jedna z nich by se měla týkat třeba rekonstrukce náměstí v Přibyslavi. „Ne že by náměstí nebylo kvalitní, ale jsou zde určité problémy, či spíš dílčí nedostatky, které bychom měli řešit," konstatoval místostarosta Omes.

Další studie si dává za cíl přestavět přibyslavskou Sokolovnu, která je ve velmi špatném stavu, stejně jako celý areál, včetně kabin pro sportovce. Sokolovna městu nepatří, ale město chce přestavbu sportovního zařízení řešit společně s provozovatelem Sokolovny.

Do Jihlavy po cyklostezce?

Do budoucna by se Přibyslav měla dočkat celkem dvou zajímavých cyklostezek. Aspoň chystané studie s tím počítají. Ta první by měla vést z obce Dobrá do Keřkova.

Využít by ji měli jak cyklisté, tak chodci. Další cyklostezka by měla spojit Přibyslav s Jihlavou, ovšem to je velmi náročný a dlouhý projekt, na kterém by se mělo podílet několik obcí a měst včetně Kraje Vysočina.

Autor: Štěpánka Saadouni

3.12.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Petr Weiss
5

Sexuolog Weiss půjde k soudu v říjnu. Hrozí mu trest až šest let vězení

Ilustrační foto.

Vyděrač, který obtěžoval ženu ze Světlé, skončil za mřížemi

Pálenice se teprve rozjíždí, slabší začátek zavinily třešně

Vysočina – Padesát. Tolik pěstitelských pálenic funguje na Vysočině podle statistiky Celního úřadu pro Kraj Vysočina. Většina z nich však sezonu teprve startuje. Může za to nedostatek třešní. Palírník Roman Koudela z Polné na Jihlavsku začne až v září.

Středeční nehoda na D1: Mladý řidič se nevěnoval řízení, a to ho stálo život

Vysočina - Dvacetiletý řidič se plně nevěnoval řízení, nezareagoval na vzniklou situaci, a to pro něj nakonec bylo osudné. Tragická nehoda se stala ve středu kolem půl páté odpoledne na 93,5 kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Ke středu dodávky a nákladního auta došlo v místě, kde se jen pár minut před tím odehrála jiná dopravní nehoda.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

Śtáflova paleta v Havlíčkově Brodě má už číslo 26

Havlíčkův Brod – Akce s nejdelší tradicí. Každé léto se v Havlíčkově Brodě koná Štáflova paleta, týdenní setkání mladých výtvarníků. První ročník se uskutečnil už v roce 1991. Tenkrát sehnali hlavní organizátoři Štěpán Podešť a Tomáš Holenda jen pár zájemců, mezi nimiž nechyběl výtvarník Pavel Fiala nebo Daniel Koráb, dnes učitel gymnázia Havlíčkův Brod. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení