VYBRAT REGION
Zavřít mapu

První etapa rekonstrukce kina v Chotěboři skončila

Chotěboř – První etapu rekonstrukce již má za sebou kino v Chotěboři. V dalších letech má přijít na řadu osvětlení, pódium a zateplení.

4.11.2013
SDÍLEJ:

Chotěbořské kino.Foto: Internet

Podle ředitele organizace Cekus Milana Stránského prošlo kino kompletní rekonstrukcí střechy, včetně hromosvodů. Byly provedeny úpravy říms, svodů, izolací, odvodnění. V objektu byla vyměněna okna v přízemí, plynové vytápění nahradil teplovod. „Uskutečnila se rekonstrukce kinosálu s maximálním ponecháním jeho retro vzhledu," upřesnil ředitel.

Podle Stránského budova chotěbořského kina rekonstrukci už nutně potřebovala, ale tím hlavním problémem byly a jsou peníze.

„Když byla v roce 2009 smetena zastupitelstvem pod tlakem určité části veřejnosti komplexní rekonstrukce budovy kina, včetně zázemí, nastala otázka, co dál? Bylo zde potřeba po 50 letech vše rekonstruovat, střechou počínaje přes odvodnění sklepů, výměnu dosluhujícího systému centrálního vytápění, výměnu sedaček a rozšířením scény a vytvořením sociálního zázemí pro herce konče," konstatoval ředitel s tím, že obdržení financí v podobě takzvaného medvěda od spřátelených poslanců se již nedalo očekávat.

„Město si nevytyčilo jako svoji prioritu zajištění větších investic do budovy, potřebné grantové programy již téměř nejsou pro tuto oblast vyhlašovány a občané nepřetržitě kritizují současný stav 
a vzhled. Byl jsem si plně vědom kritiky návštěvníků, kterým někdy dokonce kapalo na hlavu, kroutili se na nepohodlných vrzajících sedačkách a brblali, jak jsou jinde sály hezké. Chybělo zde i odpovídající zázemí pro vystupující umělce," popsal Stránský vcelku tristní situaci.

Každý rok alespoň o malý kousek

Zbyla tedy jediná možnost – postupně řešit každým rokem něco.

„Bylo ale nutné začít zcela opačně, čili ne od podlahy, ale od střechy. Bez požadavku na další investiční dotace z fondu investic města byly postupně realizovány tyto akce. Přechod na digitální projekci dle standardů DCI, na který jsme od Státního fondu pro podporu a rozvoj české kinematografie obdrželi dotaci půl milionu korun. Dále byla provedena  kompletní rekonstrukce střechy, včetně hromosvodů, úpravy říms, svodů, izolací, odvodnění," popsal ředitel Stránský postup při rekonstrukci objektu.

Přízemí budovy má dnes nová okna, plynové vytápění budovy pak zajišťuje teplovod. A opravy budou nadále pokračovat.

„V následujících etapách plánujeme rekonstrukci elektroinstalace včetně osvětlení vestibulu budovy. Dále rozšíření pódia, vyřešení systému klimatizace, vestavbu sociálního zázemí, rekonstrukci rozvodů ústředního topení v budově a v neposlední řadě celkové zateplení budovy, včetně výměny oken v patře, dveří a nové fasády," doplnil ředitel.

Autor: Štěpánka Saadouni

4.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Vrchní soud v Olomouci v úterý zamítl odvolání tří mužů z Domamili na Třebíčsku, které Krajský soud v Brně letos v květnu odsoudil k vysokým trestů za loňský únos a znásilnění osmnáctileté dívky z Jihlavska.

Vrchní soud potvrdil vysoké tresty únoscům z karavanu

Židovské oběti připomene sedm kamenů zmizelých

Chotěboř – Celkem sedm kamenů symbolizujících zmizelé lidi, takzvaných stolpersteinů, najdou od středy chodci v ulici Na Valech v Chotěboři před domem s číslem popisným 290. Tedy u budovy, v níž je nyní přístavba chotěbořské vyšší odborné školy.

Den neslyšících připomene brodská nemocnice v pátek

Havlíčkův Brod - Akci k Mezinárodnímu dni neslyšících pořádá v pátek 22. září Nemocnice Havlíčkův Brod společně se Svazem neslyšících a nedoslýchavých v ČR, Krajskou organizací Vysočina. Začátek je od 8.00 hodin ve vestibulu hlavní nemocniční budovy.

V Pohledu se začne v sobotu moštovat

Pohled - Sezonu moštování zahajují v obci Pohled na Havlíčkobrodsku. Moštárnu provozuje Český zahrádkářský svaz Pohled. "První mošt se začne stáčet v sobotu 23. září. Následně se bude moštovat každou další sobotu od sedmi ráno do deseti dopoledne, v případě zájmu i déle," informoval předseda zahrádkářského spolku Petr Jirásek.

Dres pokřtily legendy Jan Suchý a Jiří Holík

Havlíčkův Brod – V letošní sezoně oslaví BK Havlíčkův Brod 90. let od založení klubu. Tuto událost bude hokejistům připomínat devadesátka na nových dresech a všichni si přejí, aby to byly dresy postupové do WMS ligy. Křest tohoto dresu proběhl na havlíčkobrodském náměstí za přítomnosti pětistovky fanoušků. Křestu se ujaly nejpovolanější, brodské legendy Jan Suchý a Jiří Holík.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení