VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radnice pomůže sportovcům

Havlíčkův Brod - TJ Orel, FC Slovan a tenisté TJ Jiskra ale musejí své projekty uskutečnit v roce 2013.

17.12.2012 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENIK/archiv

Jasný signál vyslali havlíčkobrodští zastupitelé směrem k investorům z řad místních sportovních organizací, kteří by v příštím roce rádi uskutečnili své stavební projekty.

„Mohu potvrdit, že se zastupitelstvo k finanční spoluúčasti, a to v jasně definované výši, zavázalo," konstatoval starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl, a vyjmenoval tři konkrétní investiční záměry. „Jde o výstavbu multifunkční sportovní haly Tělovýchovné jednoty Orel, nástavbu kabin ve sportovním areálu FC Slovan a také o výstavbu nového sociálního zázemí tenisového oddílu Tělovýchovné jednoty Jiskra v areálu Na Losích," uvedl Tecl.

Pokud se zmíněným investorům podaří v průběhu roku 2013 zajistit financování svých projektů, mohou kalkulovat   s milionovými částkami z rozpočtu města. „Orel může počítat s příspěvkem ve výši jedné třetiny rozpočtových nákladů, maximálně však od  nás získá sedm milionů korun. Spoluúčast města v rámci stavební akce FC Slovan zastupitelstvo stanovilo ve výši dvaceti procent, což je přibližně jeden milion korun, a  tenisté mohou počítat s naší spoluúčastí ve výši třiceti procent, a to je asi 1,1 milionu korun," upřesnil Tecl. Ten podotkl, že uvedené finanční rozpočtové garance  platí výhradně pro rok 2013.

TJ Orel by v lokalitě Reynkovy ulice ráda postavila a  zprovoznila dvě moderní sportovní haly. Starosta této organizace František Holas, řekl, že obě by měly mít tribuny i kompletní technické a sociální zázemí.
„První z hal by měla být k dispozici florbalistům, volejbalistům či futsalistům. Druhá pak nabídne prostor pro tenis, badminton a jiné oblíbené sporty. Obě haly navíc budou moci intenzivně využívat i žáci blízké základní školy a široká veřejnost," nechal se slyšet Holas.

Čeká se na dotace

Nemalými částkami by se na výstavbě měly podílet také Kraj Vysočina, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a již zmíněná brodská samospráva. „V případě realizace budeme mít, a to jako jediní ve městě, sportoviště s certifikovanými rozměry, včetně tribuny pro pět set diváků, což umožní konání ligových utkání nejvyšších soutěží," doplnil Holas.
V Havlíčkově Brodě se v současné době nachází jediná sportovní hala. Dochází tak k situacím, že se zdejší sportovní oddíly připravují v často nevyhovujících podmínkách, a některé z nich dokonce svá víkendová utkání hrají v okolních městech.

Autor: Jaromír Kulhánek

17.12.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Studenti se budou trénovat v první pomoci

Ilustrační foto.

Výpadky proudu poškodily kabelovou televizi

Hradozámecká noc otevře i kostel faráře Toufara

Havlíčkobrodsko – Hradozámecké noci již tento víkend zpřístupní milovníkům historie známé památky v netradičním čase a netradičním způsobem. Noční prohlídky na Havlíčkobrodsku nabídne zámek ve Světlé nad Sázavou a mimořádně bude otevřen i kostel svatého Víta v zatopené obci Zahrádka, kde v minulosti působil farář Toufar.

Povodeň před patnácti lety byla blesková

Havlíčkobrodsko – Voda zaplavila nově zrekonstruované fotbalové hřiště ve Světlé, poničila lávky v Březince a Mrzkovicích.

Návštěvníky brodského klubu OKO čeká mnoho změn, vzniká nová kavárna

Havlíčkův Brod - Oblíbený brodský klub Oko prochází velkými změnami. Už na konci června byla dokončena potřebná renovace fasády a nyní se pracuje na přestavbě části prostor, kde má vzniknout kavárna.

Hosté na veletrhu: Dorazí Zdeněk Svěrák i Robert Fulghum

Havlíčkův Brod - Robert Fulghum, Martin Hilský, Michal Viewegh nebo Zdeňek Svěrák, i s těmito literárními osobnostmi se budou moci setkat čtenáři 20. a 21. října na tradičním knižním veletrhu v Havlíčkově Brodě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení