VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sázavafest: Lidé vyšlapali pro dobrou věc přes 100 tisíc

Světlá nad Sázavou – Zámecký park ve Světlé nad Sázavou ožil o víkendu již po čtrnácté multikulturním festivalem Sázavafest.

5.8.2014
SDÍLEJ:

Do šlapání na oranžovém kole se zapojily i zástupkyně Fondu ohrožených dětí i neonatologického oddělení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.Foto: Nadace ČEZ

Bohatý třídenní program, který přilákal na 20 000 lidí, nabídl vedle hudby, divadla nebo výstav a workshopů také charitativní Oranžové kolo Nadace ČEZ. Přestože letní počasí vybízelo spíše k odpočinku, nedali se návštěvníci odradit a pro Fond ohrožených dětí a Neonatologické oddělení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze vyšlapali na speciálně upraveném rotopedu celkem 103.727 korun.

Každý měl možnost strávit na Oranžovém kole minutu a v průběhu sobotního programu přispět svým výkonem jedné z organizací.
„Zájem o Oranžové kolo rok od roku roste. Zejména na podobných akcích, kde jsou lidé dobře naladěni, jsou zvláště ochotni pomáhat druhým," uvedla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ. Nadace ČEZ navíc letos přivezla do Světlé nad Sázavou tři dětská horská kola, které si během festivalu převzaly pro své děti ve věku od 8 do 17 let dvě pěstounské rodiny.

Fond ohrožených dětí je nevládní nezisková organizace na pomoc ohroženým dětem. Má působnost na území celé republiky a v současné době provozuje 22 regionálních poboček zaměřených na terénní sociální práci a sanaci rodin, 4 mediační centra pro řešení rozvodových sporů, 5 azylových domů pro rodiny s dětmi a 35 zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc Klokánek s 510 místy. Na Oranžovém kole pro něj návštěvníci Sázavafestu vyšlapali částku 51.155 korun. „Peníze použijeme na realizaci sociálně-aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. Konkrétně jde o programy Rodinný asistent, který je prevencí před umístěním dětí do ústavní péče, Asistenční a mediačně-terapeutické služby pro rodiny a konečně Podpora rodiny, která spočívá v poradenství rodinám v tíživých sociálních situacích, při výchovných a mezigeneračních problémech i v oblasti náhradní rodinné péče," řekla Eva Janíčková z Fondu ohrožených dětí.

Neonatologické oddělení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze poskytuje nejvyšší stupeň péče o novorozence a svým rozsahem péče je jedním z největších pracovišť tohoto typu v České republice. Koncentrují se zde těžce a extrémně nezralí či kriticky nemocní novorozenci z regionů Prahy a středních Čech a vybrané nejsložitější případy z celé České republiky. „Výtěžek v hodnotě 52.572 korun použijeme na vybavení nemocničních pokojů pro společný pobyt matek a nedonošených dětí. Zejména v tomto složitém období je totiž obzvlášť důležité, aby děti i maminky cítily přítomnost toho druhého," uvedl MUDr. Jan Smíšek ze Všeobecné fakultní nemocnice.

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

(tz)

Autor: Redakce

5.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Malé pivovary zažívají boom. Na jejich nástup však hospody nedokáží reagovat a na čepu stále nabízí stejná piva.
1

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Kopii poškozené vázy z 18. století vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána.
3

Poškozenou váhu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.

Na zvířátka i aquazorbing zve Pavlov

Pavlov – V Pavlově se v sobotu 19. srpna uskuteční další ročník Pavlovských slavností.

Stock Dobrohostov láká na kapely Morava, Krausberry nebo Šohajka

Dobrohostov – Fandové regionálních kapel v létě jezdí za dobrou muzikou do Dobrohostova. O víkendu se tu koná 22. ročník festivalu Stock Dobrohostov. Tahouny letošního ročníku budou kapely Krausberry, Morava a Šohajka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení