VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Škola otevře dveře dětem se zdravotním postižením

Světlá nad Sázavou – Od února letošního roku bude v Základní škole Komenského ve Světlé nad Sázavou, konkrétně v budově v Jelenově uli-ci, fungovat třída pro děti se zdravotním postižením.

24.1.2014 1
SDÍLEJ:

Ilustrační snímek.Foto: internet

Tu budou navštěvovat školáci patřící do první a druhé třídy, kteří doposud absolvovali školní výuku s indivi-duálním učebním plánem.

„Dříve se školní docházka dětí se zdravotním postižením řešila například tak, že buď rodiče nechali své dítě dojíždět do škol do Ledče nad Sázavou, nebo do Havlíčkova Brodu, což pro ně znamenalo zajistit, kdo dítě do školy doprovodí, anebo se pro ně u nás ve škole připravily individuální učební plány. To bylo rovněž náročné, a navíc ne tak zcela efektivní," vysvětlila ředitelka Základní školy Komenského Jana Myslivcová. Škola tak díky nové třídě vyřeší hned dva problémy. Žáci vyžadující zvý-šenou péči se budou učit podle upravených osnov a pro ně vhodnými metodami.

V ostatních třídách se pak zmenší počet žáků a učitelé se budou moci více věnovat nadaným dětem.

Jak prozradil starosta Svět-lé nad Sázavou Jan Tourek, své místo v nové třídě najde celkem jedenáct dětí. „Podle zákona může mít tato třída od šesti do čtrnácti žáků," upřesnil Tourek.

Ředitelka školy dodala, že třídu povede jedna vyučující. Kromě ní tu bude působit také asistentka pedagoga. Tourek dále uvedl, že už při rekonstrukci uskutečněné v této škole měli na paměti potřebu třídy. Ta byla umístěna do prostor nové školní družiny. Dopoledne se tu tak děti budou učit a odpoledne bude místnost fungovat jako školní družina.

Pečlivá diagnostika

Novou třídu pro handicapované děti ve Světlé nad Sázavou pomohl vybavit také světelský podnikatel Martin Bezouška z firmy MBCOMP, který jí daroval počítač s veškerým pro výuku potřebným softwarem.

Na závěr ředitelka Jana Myslivcová poznamenala, že každé dítě, které se ucházelo o zápis do této třídy, muselo projít pečlivou diagnostikou. Do budoucna pak ředitelka  světelské školy nevylučuje, že by u nich na škole mohla vzniknout ještě další podobná třída. Tentokrát by to byla třída pro starší děti, rovněž se   zdravotním postižením.

Aneta Slavíková

Autor: Redakce

24.1.2014 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Areál letního parketu v Dobrohostově u Lípy obsadily regionální i přespolní kapely. Uskutečnil se zde 22. ročník festivalu Stock Dobrohostov. Na snímku jihlavská kapela KARAKUM.

Dobrohostov opět naservíroval porci dobré muziky

Lubomír Lampíř
9

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

OBRAZEM: Krucemburk láká na výstavu květin

Krucemburk - Po dvou letech opět rozkvetly reprezentační prostory Úřadu městyse Krucemburk. Spolek zahrádkářů zde po celý víkend 19. a 20. srpna pořádá tradiční výstavu květin. Výstava je milovníkům kvetoucí krásy zpřístupněna vždy v době od 9 do 17 hodin.

Zloděj si do firmy došel pro nářadí

Světlá nad Sázavou – Případ krádeže nářadí k pracovnímu stroji prošetřují policisté z obvodního oddělení ve Světlé nad Sázavou. Ke krádeži došlo někdy v době mezi 7. a 15. srpnem v obci Příseka.

AKTUALIZOVÁNO

Bouřka a silný vítr vyvracely stromy a komplikovaly dopravu

Havlíčkobrodsko - Bouřka doprovázená silným větrem, která v noci zasáhla region, vyvrátila desítky stromů. Spadlý strom zastavil dopravu u Chřenovic na Havlíčkobrodsku a způsobil dopravní nehodu mezi Věží a Rozkoší. Nejvíce bouřka zaměstnala hasiče na Pelhřimovsku.

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

Jihlava – Hned jedenáct jednotek hasičů zasahuje od brzkého rána u požáru ve společnosti zabývající se zpracováním dřeva v ulici Na Hranici v Jihlavě. Vyhlášen tam byl třetí stupeň požárního poplachu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení