VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Škola v Přibyslavi zažila hned několik zlomových momentů

Přibyslav – Nové logo, učebnice a otevření speciální třídy. To jsou podle ředitele Petra Adama bezesporu významné momenty z uplynulého školního roku v základní škole v Přibyslavi.

12.7.2016
SDÍLEJ:

Díky logu školu v Přibyslavi už zřejmě nikdo nepřehlédne.Foto: Deník/Štěpánka Saadouni

V letošním roce si školní docházku mohly poprvé užít i děti se speciálními vzdělávacími potřebami.

„Třídu jsme otevřeli loni v září. Musím říci, že za ten rok děti udělaly ohromný pokrok. A nejen ony," podotkl ředitel Adam.

SPECIÁLNÍ TŘÍDA A LOGO

Ve speciální třídě se vzdělávají děti s autismem, mozkovou obrnou či jiným druhem postižení, které jim znemožnilo absolvovat běžnou výuku. Ve speciální třídě se společně učí pod dohledem speciálního pedagoga a asistenta dva prvňáci a dva páťáci. Otevřít třídu nebylo podle Adama nijak jednoduché. „Téměř půl roku trvalo, než se našla pedagožka s potřebnou specializací a praxí. Výukový program ve speciální třídě pro děti s různým handicapem má zvláštní osnovy, spojuje dohromady až deset ročníků," vysvětlil k otevření speciální třídy Adam.

Děti v této třídě se neučí matematiku, fyziku a dějepis, ale zdokonalují se v sebeobsluze a samostatnosti.

Uplynulý školní rok byl podle ředitele Adama po dlouhé době nedotčen stavebním ruchem, který zde panoval skoro od roku 2009, navíc škola dostala do vínku vlastní logo. Jeho hlavní část tvoří výrazné písmeno Ypsilon, které jakoby vykouklo z dětské písanky.

Při jeho tvorbě se autoři loga z jihlavské firmy Dizen design skutečně inspirovali dětskými školními sešity. „Mnoho lidí se pojetí školního loga divilo, mnohdy kroutili nechápavě hlavou. Ta značka „y" není pouhým symbolem školního trápení s vyjmenovanými slovy, je to zároveň symbol našeho města. Kdo při administraci ubytování nenarazil na konstatování ubytovatele, Přibyslav to je vyjmenované slovo, ale kde to je? Jsem přesvědčen, že vytvoření reklamního symbolu pro naši školu bylo velmi dobrým krokem," konstatoval ředitel. Uplynulý školní rok rovněž žáci v Přibyslavi začali s úplně novými učebnicemi anglického jazyka. „Po mnoha letech nám bylo umožněno aktualizovat náš fond učebnic. To se podařilo díky velmi štědré podpoře místní firmy SC Metal," zdůraznil Adam s tím, že toho mnohem více, co se v tomto školním roce podařilo.

Je to například skvělá spolupráce s místní organizací Českého červeného kříže, založení volejbalového oddílu, podíl na organizaci juniorského dvanáctiboje, postup malých fotbalistů do krajského kola McDonalďs Cupu, úspěch školní štafety v krajském kole, úspěchy v olympiádách, u přijímacích zkoušek, rekordní účast na tradičním tanečním klání Přibyslavský pantoflíček a mnoho dalších pěkných výsledků.

„Samozřejmě byly i neúspěchy, ale mnohem důležitější je hledět dopředu a doufat v nápravu a úspěch. Co se týče velikosti školy, překročili jsme v průběhu roku číslo pět set. Ano, naši školu navštěvuje více než pět set žáků a žákyň. A bude tomu tak i v příštím roce," konstatoval s uspokojením ředitel.

Autor: Štěpánka Saadouni

12.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Malé pivovary zažívají boom. Na jejich nástup však hospody nedokáží reagovat a na čepu stále nabízí stejná piva.
1

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.

Na zvířátka i aquazorbing zve Pavlov

Pavlov – V Pavlově se v sobotu 19. srpna uskuteční další ročník Pavlovských slavností.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení