VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sobíňov se utká o zelenou stuhu v krajském kole

Havlíčkobrodsko – Soutěž Vesnice roku 2017 skončila. Z Havlíčkobrodska si ocenění odnáší obec Sobíňov na Chotěbořsku a Dolní Město na Havlíčkobrodsku. Obec Věžnice, rovněž z Havlíčkobrodska, získala diplom. Diplom má I obec Vepříkov za uchování obecní historieObec Sobíňov získala zelenou stuhu v krajském kole soutěže Vesnice roku 2017.

15.6.2017
SDÍLEJ:

Sobíňov proslavily především každoroční akce klubu turistů Dymáčkův memoriál a péče o přírodu.Foto: Deník/ Štěpánka Saadouni

„Na přelomu srpna a září proběhne celostátní kolo soutěže Vesnice roku 2017 v kategorii zelené stuhy, kterého se účastní pouze jeden zástupce z každého kraje. Z Kraje Vysočina to bude Sobíňov,” informoval starosta Miloš Starý.

Zelená stuha se uděluje za péči o zeleň a životní prostředí. „Je to zásluha nás všech co v Sobíňově žijeme. Své životní prostředí vylepšujeme již řadu let,“ zdůraznil Miloš Starý. Obec odstraňuje černé skládky, díky dotacím vybudovala novou kanalizaci a čistírnu odpadních vod. „Zakoupili jsme svozovou techniku na bioodpad, máme kontejnerová stání na tříděný odpad. V současnosti připravujeme projekt na výstavbu sběrného dvora,“ upřesnil Starý.

Zelená stuha zahrnuje i péči o zeleň v obci i mimo ní. „Je to nekonečná práce, na které je stále co vylepšovat. Výsadba alejí, obnova starých porostů, pravidelné sečení travnatých ploch, právě probíhající revitalizace parků a hřbitova, naučná stezka a další,“ podotkl starosta. Loni v roce 2016 obec Sobíňov získala už jednu cenu, a sice oranžovou stuhu za spolupráci se zemědělskými subjekty. Navíc Sobíňov v rámci celé republiky proslavily turistické akce, které se tu konají dvakrát do roka pod názvem Dymáčkův memoriál.

Bílou stuhu za činnost mládeže získala obec Dolní Město na Havlíčkobrodsku. „Máme z ocenění radost. Peníze nejsou na prvním místě, jsme hrdí na to, co jsme dokázali. Cenu jsme získali díky nadšení všech místních spolků. Jedná se o jedno z nejvyšších ocenění, které je možné v soutěži získat. Je s ním spojena rovněž slušná finanční odměna, takže budeme moci z obecního úřadu například pořídit nové vybavení pro hasiče,“ sdělil starosta Pavel Chlád s tím, že příští rok jdou do soutěže znova.

Obec Věžnice na Havlíčkobrodsku získala diplom za propojení generací. O to se obec snaží už celá léta. Vytváří podmínky pro setkávání generací v rámci společenských akcí, podporuje rodinné vztahy a pečuje o seniory. V roce 2015 se Věžnice stala vítězem soutěže Obec přátelská rodině. Na svou historii nezapomíná obec Vepříkov na Chotěbořsku. Za to získala v soutěži Vesnice roku diplom. V obci je možné navštívit malé muzeum Stodola krásných krámů, kterou provozuje občanské sdružení Vepříkov.

Autor: Veronika Hošková

15.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
AKTUALIZOVÁNO

Na dálnici D1 zemřel po nehodě další řidič

Takto vypadá klokan Kuki, který utekl chovateli až z Mohelnice. Objevil se v minulých dnech poblíž Jihlavy.

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Účastníci letní žurnalistické škoky nahlédli do redakce Deníku

Havlíčkův Brod – Jak vznikají noviny, kdo všechno se na jejich výrobě podílí nebo v čem je práce novináře těžká i krásná, o tom se mohli přesvědčit účastníci letošní Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského, kteří se ve středu přišli podívat do redakce Havlíčkobrodského deníku.

Moderní trend kompostéry. Radnice je půjčují zdarma

Havlíčkobrodsko – Kompostéry za dotovanou cenu začala nabízet občanům města i větší obce na Havlíčkobrodsku. O speciální nádoby je zájem, kompostování se pomalu stává módou. Zvlášť když radnice nádoby půjčují většinou zdarma.

Otec zapomíná, že má dceru

Havlíčkův Brod - Otcem jen podle rodného listu je zřejmě devětatřicetiletý muž z Havlíčkobrodska, který byl obviněn ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy.

Za volant usedl bez řidičského průkazu

Přibyslav - Značnou dávku odvahy či spíše drzosti měl řidič z Brněnska. Usedl za volant, přesto že neměl řidičský průkaz, navíc jeho auto s přívěsem nemělo ani zcela platnou technickou kontrolu. Jeho jednání se mu nevyplatilo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení