VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Speciální škola má nové prostory a nového zřizovatele

Ledeč nad Sázavou – Od Nového roku Kraj Vysočina už není zřizovatelem ledečské Základní školy pro děti se speciálními potřebami.

5.3.2014
SDÍLEJ:

Městský úřad v Ledči nad Sázavou.Foto: internet

Nově se jím stalo město Ledeč nad Sázavou, které už na listopadovém zasedání zastupitelstva jednalo nejen o převodu zřizovatelských funkcí, ale také o formě organizace obou ledečských základních škol.

„Zastupitelé zvažovali dvě varianty – zda tuto školu převzít jako samostatnou příspěvkovou organizaci města, nebo zda ji včlenit pod příspěvkovou organizaci místní Základní školy. Nakonec zvítězila ta druhá varianta," objasnil starosta Ledče nad Sázavou Petr Vaněk. Ten dále uvedl, že se rozhodně nejednalo o překvapivý krok. „Základní škola pro děti se speciálními potřebami totiž sídlila ne ve zcela ideálních prostorech. Navíc vedle takzvané staré základní školy, která nyní slouží prvnímu stupni, byla nevyužívaná budova bývalé školní jídelny, a tak jsme se s Krajem dohodli, že Kraj zafinancuje přestavbu části tohoto nevyužívaného areálu u staré školy, a Ledeč se stane novým zřizovatelem této školy," vysvětlil Petr Vaněk.

Ředitelka Základní školy Ledeč nad Sázavou Petra Vágnerová podotkla, že děti si přestupem ze dvou vilek v Habrecké ulici do modernějších prostor v Nádražní ulici pomohly. Pro Základní školu pak prý její sloučení se Základní školou pro děti se speciálními potřebami znamená hlavně rozšíření. „Ke stávajícímu studijnímu oboru totiž přibyl ještě speciální obor vzdělávání," doplnila Petra Vágnerová. Dle jejích slov si od změny zřizovatele a prostor školy slibují to, že rodiče dětí s postižením zjistí, že jejich potomci zde získávají kvalitní vzdělání, a navíc se k nim přistupuje individuálněji.

Základní škola pro děti se speciálními potřebami v Ledči nad Sázavou čítá podle informací od ředitelky školy Petry Vágnerové aktuálně pět tříd, z nichž dvě jsou pro děti s těžkým kombinovaným postižením a tři pro děti s lehkým mentálním postižením, a celkem je jednatřicet žáků.

Žádost o dotaci na zateplení

Jak dále prozradil starosta Ledče nad Sázavou, kromě oprav budovy nevyužívané školní jídelny přiléhající ke staré základní škole by město rádo ještě letos nechalo zateplit budovy Základní školy, budovu školní jídelny a tamní Mateřské školy na Stínadlech. „Žádost o dotaci jsme podali na projekt zateplování veřejných budov Zelená úsporám. Pokud by byla schválena, opravy by se uskutečnily ještě letos v létě," poznamenal Petr Vaněk.

Petra Vágnerová potvrdila, že zmíněné budovy by si zateplení už skutečně zasloužily. „Například v budově školní jídelny, která byla postavena v šedesátých, sedmdesátých letech minulého století, neizolují okna a táhne tu. Navíc by se díky zateplení a výměně oken výrazně ušetřilo na energiích," uvedla ředitelka školy.

Ta na závěr zmínila, že v loňském roce se na ledečské Základní škole opravovala sociální zařízení v jednom patře a na příští rok se plánuje oprava sociálních zařízení v dalším patře. „V rekonstrukci školy děláme postupné kroky a musím říct, že město jako zřizovatel nám vychází vstříc," dodala Petra Vágnerová.

Aneta Slavíková

Autor: Redakce

5.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto
AKTUALIZOVÁNO

Na dálnici D1 zemřel po nehodě další řidič

Takto vypadá klokan Kuki, který utekl chovateli až z Mohelnice. Objevil se v minulých dnech poblíž Jihlavy.

Majitel hledal Kukiho u Vyskytné. Zatím ho nenašel

Účastníci letní žurnalistické škoky nahlédli do redakce Deníku

Havlíčkův Brod – Jak vznikají noviny, kdo všechno se na jejich výrobě podílí nebo v čem je práce novináře těžká i krásná, o tom se mohli přesvědčit účastníci letošní Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského, kteří se ve středu přišli podívat do redakce Havlíčkobrodského deníku.

Moderní trend kompostéry. Radnice je půjčují zdarma

Havlíčkobrodsko – Kompostéry za dotovanou cenu začala nabízet občanům města i větší obce na Havlíčkobrodsku. O speciální nádoby je zájem, kompostování se pomalu stává módou. Zvlášť když radnice nádoby půjčují většinou zdarma.

Otec zapomíná, že má dceru

Havlíčkův Brod - Otcem jen podle rodného listu je zřejmě devětatřicetiletý muž z Havlíčkobrodska, který byl obviněn ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy.

Za volant usedl bez řidičského průkazu

Přibyslav - Značnou dávku odvahy či spíše drzosti měl řidič z Brněnska. Usedl za volant, přesto že neměl řidičský průkaz, navíc jeho auto s přívěsem nemělo ani zcela platnou technickou kontrolu. Jeho jednání se mu nevyplatilo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení