VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stříbrný i zlatý charitní kříž putuje do Humpolce a Havlíčkova Brodu

Humpolec, Havlíčkův Brod – Na letošních oslavách dvacátých pátých narozenin Diecézní katolické charity Hradec Králové získaly ocenění i dvě dlouholeté charitní pracovnice z Vysočiny. Zlatý a stříbrný charitní kříž putoval z Neratova v Orlických horách do Havlíčkova Brodu a Humpolce.

13.6.2017
SDÍLEJ:

Ocenění. V popředí zleva Dagmar Arnotová a Anna Doležalová po předání ocenění spolu s osazenstvem Oblastní charity Havlíčkův Brod.Foto: Aneta Slavíková

Slavnostní chvíle si v pátek 2. června užily dvě pracovnice Oblastní charity Havlíčkův Brod, které za svou dosavadní činnost získaly ocenění. „Byla jsem překvapená, když jsem se o nominaci na toto krásné ocenění dozvěděla. Uvědomila jsem si, že je pro mě příjemné, že mou práci někdo vidí a váží si toho, co dělám,“ prozradila zlatem oceněná Anna Doležalová, vedoucí havlíčkobrodského Mateřského centra Zvoneček.

Právě ona patří k služebně nejstarším zaměstnancům Oblastní charity Havlíčkův Brod. „Věřím, že díky našemu působení a principům spolupráce i pomoci se nám daří dokazovat, že Charita není uzavřená společnost pro věřící, ale že je naopak otevřená všem, kteří mají zájem o aktivní život v našem městě a okolí. To mi dělá radost,“ dodala Doležalová.

Původně začínala jako účetní na půl úvazku a asistentka v Charitním domově pro matky s dětmi. „Projevila zájem o práci v Klubu maminek a dětí, který jsme tehdy otevřeli jako novinku, ovšem na dobrovolné bázi,“ zavzpomínala na začátky ředitelka Oblastní charity Havlíčkův Brod Anna Blažková.

Anna Doležalová pak začala působit jako koordinátorka klubu. „Postupně se ukazovalo, že práce v rozvíjejícím se mateřském centru vyžaduje vyšší nároky, a tak Anna zůstala už jen u Zvonečku. Díky jejímu umění nadchnout maminky k dobrovolné pomoci a realizaci nápadů se z mateřského centra stala služba, která má v Havlíčkově Brodě, troufám si říci, nenahraditelné místo,“ zhodnotila Blažková.

Stříbrné ocenění putovalo pro změnu k Dagmar Arnotové z humpolecké Astry – denního centra pro seniory. „Až doposud jsem si vlastně neuvědomovala, co vše už mám za sebou. Nominace a krásného ocenění si velice vážím, hodně to pro mě znamená,“ popsala své pocity držitelka Stříbrného charitního kříže Arnotová.

Dagmar Arnotová je známá díky aktivní organizaci Tříkrálové sbírky v Humpolci a s ní spojené doprovodné akce, jako je živý betlém na tamním náměstí. „O svých aktivitách příliš nemluví, považuje je za samozřejmost, ale my vnímáme, že výrazně přesahují rámec jejích pracovních povinností, nehledě na fakt, že stála u zrodu naší organizace,“ prozradila zástupkyně ředitelky Oblastní charity Havlíčkův Brod Jana Dománková.

Právě Dagmar Arnotová se v roce 1994 podílela na založení tehdejší Farní charity Humpolec, kde pracovala jako její dobrovolná ředitelka. Následně se podílela na formování Oblastní charity Havlíčkův Brod. Mimo jiné v roce 1995 zařídila i šestitýdenní ozdravný pobyt pro děti z Černobylu v humpoleckých rodinách a v devadesátých letech v humpolecké farnosti iniciovala projekt Adopce na dálku.

Ocenění si z rukou ředitele Diecézní katolické charity Hradec Králové Jiřího Stejskala převzalo celkem devatenáct pracovníků a dobrovolníků z Charity v rámci diecéze. Mezi jednotlivými řečmi významných hostů nechybělo ani poděkování od kardinála Dominika Duky. Ten se oslav ani předávání sice osobně nezúčastnil, ale zaslal písemný pozdrav, ve kterém zavzpomínal i na historii Oblastní charity Havlíčkův Brod.

Autor: Monika Pelíšková

13.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Areál letního parketu v Dobrohostově u Lípy obsadily regionální i přespolní kapely. Uskutečnil se zde 22. ročník festivalu Stock Dobrohostov. Na snímku jihlavská kapela KARAKUM.

Dobrohostov opět naservíroval porci dobré muziky

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.

OBRAZEM: Krucemburk láká na výstavu květin

Krucemburk - Po dvou letech opět rozkvetly reprezentační prostory Úřadu městyse Krucemburk. Spolek zahrádkářů zde po celý víkend 19. a 20. srpna pořádá tradiční výstavu květin. Výstava je milovníkům kvetoucí krásy zpřístupněna vždy v době od 9 do 17 hodin.

Zloděj si do firmy došel pro nářadí

Světlá nad Sázavou – Případ krádeže nářadí k pracovnímu stroji prošetřují policisté z obvodního oddělení ve Světlé nad Sázavou. Ke krádeži došlo někdy v době mezi 7. a 15. srpnem v obci Příseka.

AKTUALIZOVÁNO

Bouřka a silný vítr vyvracely stromy a komplikovaly dopravu

Havlíčkobrodsko - Bouřka doprovázená silným větrem, která v noci zasáhla region, vyvrátila desítky stromů. Spadlý strom zastavil dopravu u Chřenovic na Havlíčkobrodsku a způsobil dopravní nehodu mezi Věží a Rozkoší. Nejvíce bouřka zaměstnala hasiče na Pelhřimovsku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení