VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tomáš Zdechovský: Ochrana hranic Unie je nedostatečná

Ledeč nad Sázavou – Demonstraci proti islamizaci a divoké migraci zažila v Česku v sobotu Praha i Brno.

8.2.2016
SDÍLEJ:

Europoslanec Tomáš Zdechovský.Foto: Archiv Tomáše Zdechovského

Sexuální obtěžování žen v Německu. Vysoká kriminalita ve Švédsku a útoky v Paříži. Soužití s exotickými migranty, kteří přicházejí do Evropy často jen za ekonomickými výhodami a nemají zájem se integrovat, viditelně vůbec není tak idylické, jak se úředníci z Bruselu snaží členským státům EU namluvit. Nemají Češi odmítající masovou „divokou" migraci k obavám nakonec důvod? Na několik otázek k tomuto tématu odpověděl lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský, rodák z Ledče nad Sázavou.

Konkrétně k silvestru v Kolíně nad Rýnem. Má integrace migrantů probíhat takovým způsobem? S ohledem na německé incidenty jsou europoslanci opravdu přesvědčeni, že se dá zvládnout příval lidí z úplně jiné kultury?
Myslím, že integrace cizinců pocházejících z mimoevropského kulturního prostředí byla bohužel ze strany evropských států dlouhodobě zanedbávána. Už před kolínskými incidenty jsme mohli vidět, jaké jsou důsledky špatné integrace části cizinců. Je na jednotlivých státech, jakým způsobem se budou snažit své chyby z minulosti napravit.

Jsou za takové situace nějaké vnucované kvóty na přerozdělení uprchlíků rozumné?
V první řadě bych rád řekl, že kvóty na přerozdělení uprchlíků nemají žádnou souvislost s německými incidenty. Jinak pokud jde o můj postoj ke kvótám, tak byl a je stále stejný. Odmítám je jako nerozumné řešení, protože není možné nutit lidi k tomu, aby šli proti své vůli do jiné země. Jak se prozatím ukazuje, tak i realizace kvót není příliš úspěšná, protože podle posledních údajů bylo dosud přerozděleno jen 272 uprchlíků z celkového počtu 160 000.

Jak je možné, že německá policie nezvládla ochránit německé občanky, ale v příštích dnech bravurně zasáhla proti protestujícím z protimigrantské Pegidy vodním dělem? To vede přinejmenším k zamyšlení.
Nezvládnutí tí situace je především otázka pro německou policii a příslušné německé instituce, které by ze svého selhání měly vyvodit patřičné důsledky. Selhání represivních složek a neschopnost zajistit vymahatelnost práva hrají spolu s politickou korektností do karet silám na pravém okraji politického spektra.

Jenže vzápětí se ukázalo, že k podobným incidentům dochází často i v jiných zemích, a to dlouhou dobu, ale nikde se o tom nemluvilo a už vůbec nepsalo. Myslíte si, že evropské sdělovací prostředky informují pravdivě?
Odpovím zde otázkou. Co se myslí „evropskými sdělovacími prostředky?" Sdělovacích prostředků je v Evropě bezpočet a výrazně se liší jak kvalitou, tak i důvěryhodností svého zpravodajství. Některým médiím lze věřit více, jiným zase méně.

Neobáváte se, že by se nějaké incidenty ať takové, či v ještě horší podobě, jaké se objevily například v Paříži, mohly někdy nastat i u nás?
Teroristické útoky mají takovou vlastnost, že jen stěží můžeme předpovědět místo, kde se odehrají. Jakákoli předpověď teroristických útoků na nějakém konkrétním místě je tedy věštěním z křišťálové koule. Je především úkolem policie a tajných služeb, aby dokázaly teroristické skupiny včas infiltrovat, a umožnily tak útokům v co největší možné míře předcházet.

Je současná ochrana hranic EU dostatečná?
Jednou z příčin současné uprchlické krize je právě nedostatečná ochrana hranic a naprostá lhostejnost Itálie a Řecka, které nechávaly běžence volně projít dále bez jakékoli registrace. Takový přístup považuji za naprosto nepřijatelný.

Jsou všichni lidé, kteří protestují proti masovému přívalu lidí jiné kultury a jejich nekulturnímu chování vůči ženám, dle vašeho mínění opravdu rasisté?
Rozhodně ne. Je nutné rozlišovat mezi legitimní kritikou nedostatečného začlenění cizinců a otevřenými projevy nenávisti. Bohužel jsou zde takoví, kteří mezi tím nedělají rozdíl a bezmyšlenkovitě hází všechny do jednoho pytle s pravicovými extremisty. Sám považuji za nutnost otevřenou diskusi o problémech s integrací cizinců a zároveň vyvarovat se projevů nenávisti vůči lidem z odlišné kultury.

Autor: Štěpánka Saadouni

8.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Vzala stopařku a přišla o pěněženku

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Dobrohostov opět naservíroval porci dobré muziky

Dobrohostov - Magické prostředí letního parketu v Dobrohostově opět přivítalo festival Stock Dobrohostov. Největší přehlídka regionálních kapel z Vysočiny přinesla nadupaný program a dobrou atmosféru. Tahouny letošního ročníku byly kapely Krausberry, Morava nebo Šohajka.

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.

OBRAZEM: Krucemburk láká na výstavu květin

Krucemburk - Po dvou letech opět rozkvetly reprezentační prostory Úřadu městyse Krucemburk. Spolek zahrádkářů zde po celý víkend 19. a 20. srpna pořádá tradiční výstavu květin. Výstava je milovníkům kvetoucí krásy zpřístupněna vždy v době od 9 do 17 hodin.

Zloděj si do firmy došel pro nářadí

Světlá nad Sázavou – Případ krádeže nářadí k pracovnímu stroji prošetřují policisté z obvodního oddělení ve Světlé nad Sázavou. Ke krádeži došlo někdy v době mezi 7. a 15. srpnem v obci Příseka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení