VYBRAT REGION
Zavřít mapu

U domova Reynkova bude park a hřiště pro seniory

Havlíčkův Brod – Park, kde nebudou chybět kvetoucí záhony, ale také různé rehabilitační prvky k posílení kondice, plánují kolem Domova pro seniory Reynkova, Denního stacionáře a Domu s pečovatelskou službou Na Výšině Sociální služby města Havlíčkův Brod.

19.6.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Do tohoto projektu se zapojili i samotní obyvatelé domova, kteří přicházejí s novými nápady jak okolí zkrášlit kvetoucími stromy, květinami, keři a podobně.

Speciální úprava

Podle ředitelky Sociálních služeb města Havlíčkův Brod, Magdaleny Kufrové, jsou hřiště s rehabilitačními prvky pro seniory aktuální novinkou, kterou využívají například domovy pro důchodce v Brně.

Budují se po vzoru hřišť pro děti, ale herní prvky jsou určené a speciálně upravené výhradně a jenom pro dospělé osoby.

Park či zahrada, nabízející klid a odpočinek, je to, co si obyvatelé domova Reynkova už dlouho přejí, zvlášť ti, kteří se nemohou ze zdravotních důvodů vydat například na delší procházku do nedalekého parku Budoucnost. „Bylo by hezké si utrhnout jablíčko, či přivonět ke kvetoucí kytičce, která zlepší náladu a udělá radost," shodují se senioři.

Jak upřesnila ředitelka sociálních služeb Magdalena Kufrová, investice počítá též s umístěním různých rehabilitačních herních prvků pro seniory v areálu domova, které mohou využívat nejen uživatelé sociálních služeb, ale i široká veřejnost z řad seniorů. Rehabilitační prvky budou seniorům sloužit k využití volného času, ale také  současně k udržení dobré fyzické kondice.

„Vše bychom rádi uskutečnili během letošního léta s tím, že by výsadba nových stromů a keřů postupně pokračovala i v dalších letech," doplnila ředitelka.

Domov se zvláštním režimem se rozšíří

Na rekonstrukci, která by měla vést ke zvýšení kapacity, se chystá Domov se zvláštním režimem v Havlíčkově Brodě, který je také součástí Domova pro seniory Reynkova. O jaký typ zařízení se jedná a jakým klientům je určen, odpověděl za Sociální služby města Havlíčkův Brod vedoucí sociální péče Domova, Milan Kozlík.

Jaké je poslání služby Domov se zvláštním režimem?
Poslání sociální služby domov se zvláštním režimem je v příjemném prostředí a důstojných podmínkách zabezpečit seniorům, kteří onemocněli stařeckou demencí, nebo třeba Alzheimerovou chorobou, jejich individuální specifické potřeby. Například v oblasti hygieny, peče o vlastní osobu, stravování, ubytování a také v dalších oblastech dle dojednané spolupráce v rámci služby.

Komu je služba určena?
Cílovou skupinou jsou senioři nad 65 let věku, převážně s trvalým bydlištěm v regionu Havlíčkův Brod, kteří nejsou schopni se o sebe postarat při běžných činnostech v domácích podmínkách ani za pomoci rodiny či terénních sociálních služeb.

A jaké jsou zásady poskytování služby domov se zvláštním režimem?
Jsou obdobné jako u odlehčovací služby. Dbáme na dodržování lidských práv a základních svobod osob, přičemž důraz klademe na ochranu práva na lidskou důstojnost, která by mohla být u nemocných osob ohrožena.

Jaká je kapacita služby domov se zvláštním režimem?
V současné době je kapacita pro dvacet čtyři uživatelů ve dvou a čtyřlůžkových pokojích, které mají vlastní sociální zázemí. Ještě bych chtěl na závěr připomenout, že se chystá určitá rekonstrukce Domova se zvláštním režimem, abychom získali další kapacitu, která nám chybí pro muže.

Autor: Štěpánka Saadouni

19.6.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Vzala stopařku a přišla o pěněženku

Michaela Horáková začala budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.
25

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Dobrohostov opět naservíroval porci dobré muziky

Dobrohostov - Magické prostředí letního parketu v Dobrohostově opět přivítalo festival Stock Dobrohostov. Největší přehlídka regionálních kapel z Vysočiny přinesla nadupaný program a dobrou atmosféru. Tahouny letošního ročníku byly kapely Krausberry, Morava nebo Šohajka.

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.

OBRAZEM: Krucemburk láká na výstavu květin

Krucemburk - Po dvou letech opět rozkvetly reprezentační prostory Úřadu městyse Krucemburk. Spolek zahrádkářů zde po celý víkend 19. a 20. srpna pořádá tradiční výstavu květin. Výstava je milovníkům kvetoucí krásy zpřístupněna vždy v době od 9 do 17 hodin.

Zloděj si do firmy došel pro nářadí

Světlá nad Sázavou – Případ krádeže nářadí k pracovnímu stroji prošetřují policisté z obvodního oddělení ve Světlé nad Sázavou. Ke krádeži došlo někdy v době mezi 7. a 15. srpnem v obci Příseka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení