VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Úspěchy žáků ZUŠ J. V. Stamice v krajských soutěžích

Havlíčkův Brod – Dne 18. března se na naší ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod konalo krajské kolo soutěže žáků ZUŠ vyhlášené MŠMT ČR pro školní rok 2015/2016 v komorní hře s převahou dechových nástrojů.

5.4.2016
SDÍLEJ:

Žáci ZUŠ J. V. Stamice byli velmi úspěšní v krajských soutěžích.Foto: Archiv autora

Soutěžního dne se zúčastnilo celkem 21 souborů z devíti ZUŠ kraje Vysočina.

Klarinetové trio ve složení: Cai Yang, Jan Novotný a Martin Konečný z naší ZUŠ předvedlo vynikající výkon a jako jediný soubor hrálo soutěžní repertoár zpaměti. Obdrželo za svůj výkon ve III. a) kategorii 1. místo s postupem do ústředního kola, Cenu za nejlepší výkon v a) kategorii všech souborů dřevěných nástrojů a ještě Cenu absolutního vítěze celé soutěže. Žákům klarinetového tria a jejich panu učiteli MgA. Josefu Brožkovi srdečně blahopřeji k vynikajícímu úspěchu a děkuji za reprezentaci naší školy.

V ústředním kole, které se koná 5. až 8. května v ZUŠ J. R. Míši Orlová, jim přeji hodně úspěchů.

Velké poděkování také patří pedagogům, kteří se spolupodíleli na organizaci krajského kola soutěže: E. Rydlové, E. Vaňkové, T. Junové, I. Laštovičkové, A. Gallóvé, J. Mutlovi, O. Štefáčkovi, R. Ručové a paní účetní Z. Mottlové.

Ve středu 23. března proběhlo ve Velkém Meziříčí krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na akordeon. Soutěže se zúčastnili akordeonisté Kraje Vysočina, komorní akordeonová tělesa a orchestr.

ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod reprezentovalo deset sólových hráčů a jedno komorní těleso. V nejmladší 0. kategorii vybojovala Petra Zajíčková 1. místo s postupem do celostátního kola, Jakub Nesládek získal 2. místo. V I. kategorii udělila porota dvě 1. místa s postupem do celostátního kola, a to Kristině Veletové a Filipovi Lacinovi. Ve II. kategorii získali 1. místa s postupem do celostátního kola Michaela Šrámková a Miroslav Kružík, Klára Beránková obsadila 2. místo. Ve IV. kategorii udělila porota 1. místo s postupem Anně Zajíčkové. V V. a v VI. kategorii vybojovali 1. místo s postupem Zuzana Kruntorádová a Ondřej Novák.

V kategorii komorní hry získalo akordeonové trio ve složení: Michaela Šrámková, Tereza Nesládková, Kristina Veletová 2. místo.
Všem výše jmenovaným soutěžícím i jejich paní učitelkám Mgr. art. Jitce Baštové a Ivaně Laštovičkové gratuluji a děkuji za reprezentaci naší školy a přeji jim hodně úspěchů v Ústředním kole soutěže ve dnech 6. až 8. května na ZUŠ T. Brzkové v Plzni.

Bc. Jindřich Macek, ředitel ZUŠ

Autor: Redakce

5.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Na fotografii je obviněný Ukrajinec z pondělní vraždy na ubytovně v Humpolci. Okresní soud právě rozhoduje, zda ho pošle do vazby.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.

V jihlavské zoologické zahradě odchovali leguána

Jihlava – Po necelých dvou letech se podařilo chovatelům z jihlavské zoo rozmnožit a úspěšně odchovat dvě mláďata velice vzácného ještěra leguána fidžijského. A podle zbarvení mláďat těsně po vyklubání se z vajíček je zřejmé, že jde o samce a samici.

Studenti se budou trénovat v první pomoci

Vysočina – Poskytnout základní laickou první pomoc, komunikace s operátorem záchranné služby. Studenti středních škol a učilišť na Vysočině se opět budou učit zachraňovat život v rámci hodin školní výuky.

Výpadky proudu poškodily kabelovou televizi

Přibyslav - V polovině července došlo v Přibyslavi vlivem nečekaných opakovaných výpadků elektrické energie k poškození zařízení, které zabezpečuje vysílání programů kabelové televize, ale následky řeší provozovatel, město Přibyslav, dodnes.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení