VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Úspěšná sezona mladých hasičů z Dobré u Přibyslavi

Dobrá – Když jsme před nějakými 7 lety začínali jako malí hasiči, nikdo z nás ani nepomyslel na tak úspěšnou sezonu, jaká byla letos.

14.10.2014
SDÍLEJ:

Mladí hasiči z Dobré.Foto: Archiv

Začalo to úspěšným podzimem pro dorostence, kdy se po dlouhé přípravě na 5 kilometrovou trať plnou různých stanovišť s úkoly, jako jsou např. střelba ze vzduchovky, šplh na laně, znalost zdravovědy a topografie a běh podle azimutu. dorostenci Jakub Kasal a Jakub Hospodka umístili na krásném 1. a 2. místě.

Malí hasiči také započali neméně úspěšnou sezonu podzimním závodem požární všestrannosti, kde se běžela na rozdíl od dorostenců pouze 3 kilometry dlouhá trať, kde plnili podobné úkoly jako dorostenci. Z 52 týmů se umístili starší hasiči na pěkném 12. místě a mladší hasiči ze 49 týmů na 20. místě. Soutěž se konala 5. 10. 2013 v Mírovce a umístění z branného závodu se započítávalo do jarního kola soutěže hry Plamen.

Jarní kolo se mladým hasičům povedlo a v disciplínách požárního útoku, štafety 4 x 60 m a ve štafetách dvojic se umístili mladší hasiči na celkovém krásném 3. místě a starší hasiči na 2. místě a zajistili si tím postup na CTIF, které se konalo 24. 5. 2014 v Havlíčkově Brodě, kde jsou stejné disciplíny jako v jarním kole, ale byly přidány disciplíny štafeta CTIF a požární útok CTIF. Zde se umístili na 4. místě. Den poté se konalo okresní kolo dorostu také v Havlíčkově Brodě. Na soutěži závodníci plnili tyto disciplíny: 100 m překážek, dvojboj a test požární ochrany. Zde se Jakub Kasal a Jakub Hospodka umístili na 1. a 2. místě a postoupili do krajského kola v Petrovicích u Třebíče. To se konalo 22. 6. 2014. I zde se plnily stejné disciplíny jako v okresním kole, ve kterých se v celkovém výsledku Jakub Hospodka umístil na 4. místě a Jakub Kasal opět na 1. místě a postoupil na Mistrovství ČR do Brna, které proběhlo 5. -6. 7. 2014.

Tam absolvoval stejné disciplíny, jako na předešlých kolech. A i zde se to Jakubu Kasalovi velmi povedlo a umístil se na celkovém, pro sbor neočekávaném, 3. místě.

Zde bychom rádi poděkovali zastupitelům a Radě města Přibyslav za podporu a finanční prostředky. Dále jsme se účastnili Havlíčkobrodského turné, což je souhrn šesti soutěží v požárním útoku, konaných každý víkend v jiné obci.

Výsledky se započítávají do konečného bodového systému, z něhož kdo má nejvíce bodů na konci turné, je vítěz. I tady se nám vedlo velice dobře. První kolo se konalo v Kámenu, kde jsme obsadili 2. místo, v dalších třech kolech v Sobíňově, Chotěboři a ve Veselém Žďáře jsme se umístili vždy na 1. místě. V posledních dvou kolech, která se konala v Nové Vsi u Světlé nad S. a v Pohledu, se nám nezadařilo, a tak jsme celkově skončili přibližně z 30 týmů na 2. místě. Nikdo z nás tento výsledek na začátku sezony nečekal, a jsme s tímto výsledkem spokojeni.

Jakub Kasal, Jakub Hospodka

Autor: Redakce

14.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Na fotografii je obviněný Ukrajinec z pondělní vraždy na ubytovně v Humpolci. Okresní soud právě rozhoduje, zda ho pošle do vazby.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.

V jihlavské zoologické zahradě odchovali leguána

Jihlava – Po necelých dvou letech se podařilo chovatelům z jihlavské zoo rozmnožit a úspěšně odchovat dvě mláďata velice vzácného ještěra leguána fidžijského. A podle zbarvení mláďat těsně po vyklubání se z vajíček je zřejmé, že jde o samce a samici.

Studenti se budou trénovat v první pomoci

Vysočina – Poskytnout základní laickou první pomoc, komunikace s operátorem záchranné služby. Studenti středních škol a učilišť na Vysočině se opět budou učit zachraňovat život v rámci hodin školní výuky.

Výpadky proudu poškodily kabelovou televizi

Přibyslav - V polovině července došlo v Přibyslavi vlivem nečekaných opakovaných výpadků elektrické energie k poškození zařízení, které zabezpečuje vysílání programů kabelové televize, ale následky řeší provozovatel, město Přibyslav, dodnes.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení