VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Bílku se sešli herečtí kolegové ze seriálu Četnické humoresky

Bílek – Penzion Bílek ve stejnojmenné obci na Chotěbořsku je v sobotu v podvečer nabitý k prasknutí.

31.1.2010
SDÍLEJ:

Oba herci ochotně odpovídali na různé otázky od diváků týkající se jejich soukromí i herecké práce.Foto: DENÍK/Andrea Bartůňková

U stolů sedí pozorní diváci od těch nejmenších až po nejstarší. Nikdo z nich nespustí ani na chvilku oči a nastražené uši z dvojice před nimi – pánů herců Františka Švihlíka a Erika Parduse. Ti baví celou společnost.

„Eriku, jsi držitel ceny Thálie a ceny Alfréda Radoka, za to ti dodatečně gratuluji a chtěl jsem se zeptat, jestli si myslíš, že je ta Thálie zasloužená?“ ptá se s úsměvem svého hereckého kolegy z Četnických humoresek František Švihlík.

„Jak, asi?“ opáčí mu Pardus. „Jestli máš pocit, že sis ji zasloužil,“ nenechá se odbýt Švihlík za všeobecného veselí posluchačů.

První láska i naschvály

„Ty jsi had. Myslím, že jsem si ji zasloužil, a dokaž mi opak,“ nenechá se zaskočit Pardus.

Postupně se herecká dvojka dostává od ceny Thálie přes první dětskou lásku a zážitky s viagrou až po naschvály, které dělají herci režisérům a naopak.

Prostor dostávají po krátké kuřácké pauze i diváci. „Jaký jste táta?“ ptá se Marcela.

„Já si myslím, že jsem velmi tolerantní, někdy si to až vyčítám. Jsem totiž takový ten nevýchovný typ otce, takže dětem podstrojuju a žena mi to vyčítá. Asi bych se měl chovat kategoričtěji, ale když vidím ten chaos, který panuje kolem nás, říkám si, že dokud můžu, chci dětem pomoci. I když samozřejmě vím, že tento způsob výchovy není úplně ideální,“ přiznává s úsměvem Pardus.

„Pro oba,“ čte Švihlík další dotaz.

„Máte víc šál, nebo kravat?“

„Tak já mám asi dvě kravaty k jednomu obleku, který je ale téměř nenošený. Hraju teď jednu roli, kde je mým divadelním kostýmem právě tento oblek. A ten pak nosím na rauty po premiérách, kde se pohybují takoví ti podnikatelé a další lidé společensky oblečení, a k němu si beru svoji kravatu,“ vysvětluje Pardus. Šálu mám jen jednu a tu jsem si půjčil od souseda kvůli Františkovi,“ vysvětluje herec.„Tak to já nemám kravatu ani jednu, zato šál mám několik,“ odpovídá představitel Čendy z Četnických humoresek.

Další dotaz směřuje na Erika Parduse a týká se opět jeho rodiny. „Co dělá syn?“ čte otázku František Švihlík.
„Syn dělá to, co chceme my,“ odpovídá s humorem sobě vlastním Pardus.

„Nemůžeme mu samozřejmě dopřát vše, co on chce. Třeba chtěl být kosmonautem, ale kde by asi u nás startoval? Potom chtěl být vrcholovým sportovcem, ale v české házené, takže to jsme mu taky rozmluvili, ta se špatně platí. No a za třetí chtěl být kuchařem, a to jsme mu povolili, vaří výborně,“ směje se Pardus.

Všetečných otázek je na oba protagonisty známého českého seriálu více než dost, oba jsou velmi dobře naladěni a odpovídají všem s grácií a humorem, nevykolejí je žádná otázka. Atmosféra je více než přátelská, až rodinná a je více než možné, že Erik Pardus v penzionu Bílek nevyprávěl o své herecké práci naposledy.


Autor: Andrea Bartůňková

31.1.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

První den návštěvy prezidenta republiky v Kraji Vysočina. Setkání s občany Třeště
17

Zemanovi v Třešti odpůrci vystavili dvě červené karty. Ty jim zmokly

První den návštěvy prezidenta republiky v Kraji Vysočina. Setkání se zastupitely na Krajském úřadě.
18

Zastupitel vyzval Zemana k tomu, aby držel bobříka mlčení

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Zlatý Havlíčkobrodský střevíček pro Štáflovku

Havlíčkův Brod – Svou choreografii Sluneční soustava v brodské sportovní hale předvedly dívky ze Školního sportovního klubu Základní školy Štáflova. Tato choreografie jim přinesla první místo i na celorepublikovém finále soutěže Česko se hýbe ve školách. A u poroty zvítězilo i tentokrát.

OBRAZEM: Šedé garáže krajského úřadu rozsvítili motýli ze Světlé

Světlá nad Sázavou – Podzemní garáže Krajského úřadu Vysočiny teď mají neobvyklou atrakci. Místo fádních a neútulných šedých zdí zde návštěvníci narazí na působivou sbírku motýlů. Ty jsou dílem studentů třetího ročníku oboru Bytový architekt ze Světlé nad Sázavou. Díky neonovému spreji motýli v temné chodbě doslova svítí.

V odchovně prasat panuje přísná hygiena

Kojetín – Přísná bezpečnostní opatření a hygiena. To je podle inženýra Petra Pavliše z akciové společnosti Provem jediná možnost, jak chránit domácí chovy prasat před hrozbou afrického moru. Společnost Provem sídlí nedaleko obce Kojetín na Havlíčkobrodsku.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies