VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V úterý již Chlístovem řidiči neprojedou. Začíná uzavírka

Okrouhlice – Výstavba silničního obchvatu Chlístova vstoupí po neděli do závěrečné fáze.

28.3.2014 3
SDÍLEJ:

Příkrý sráz vlevo od serpentiny překlene silniční val, který bude napojen na silnici číslo II/150 před Okrouhlicí. Foto: Deník/Jaromír Kulhánek

Dodavatelská firma propojí již nově vybudovanou obchvatovou komunikaci se stávající silnicí II/150 v místě ostré serpentiny. Řidiči se tak budou muset smířit s dlouhodobou uzavírkou Chlístova a objížďkami, na druhou stranu se mohou těšit na to, že  ostré a nebezpečné esíčko nedaleko Okrouhlice definitivně zmizí ze silniční mapy.

„Uzavírka Chlístova začne v úterý 1. dubna v osm hodin ráno a skončí 30. října tohoto roku. Doprava z Havlíčkova Brodu do Okrouhlice, respektive Světlé nad Sázavou, bude vedena po sedmikilometrové objízdné trase z Perknova přes Veselý Žďár. Z opačného směru, tedy od Světlé nad Sázavou, pak objížďka povede přes Okrouhlici, Krásnou Horu, Březinku, Hurtovu Lhotu a Poděbaby do Havlíčkova Brodu," uvedl starosta Okrouhlice Vladimír Šimek s tím, že tato objízdná trasa bude ještě o deset kilometrů delší.

Linka na telefon

Uzavírka se dotkne také lidí, kteří z Chlístova, a to jak Horního nebo Dolního, jezdí linkovými autobusy. Do Chlístova budou v pracovní dny a v době od 5.45 do 17 hodin zajíždět jen některé linky. „Pro ostatní případy bude zřízena takzvaná linka na telefon. Dodavatel stavby zajistí odvoz cestujícího, po zavolání na telefon, jehož číslo lidem prostřednictvím letáků v nejbližší době sdělí, z Chlístova do Perknova. A to tak, aby tam cestující svůj autobus stihl," vysvětlil Šimek.

O „narovnání" serpentiny nedaleko Okrouhlice se hovořilo dlouhá léta. Teď bude odstraněna, a to doslova a do písmene. Sráz pod esíčkem překlene mohutný silniční val a stávající komunikace bude za Chlístovem zaslepena. „Bylo to opravdu velmi nebezpečné místo, především pak v zimě. Často tam docházelo k nehodám a havarovali tam i místní lidé, kteří ho dobře znali," poznamenal Šimek.

Stavba obchvatu Chlístova, jejímž investorem je Kraj Vysočina, byla zahájena před rokem. Vyjde na zhruba osmdesát milionů korun. Významnou část prostředků získal kraj z Evropské unie.

Úplné uzavírky Chlístova využije investor i k zahájení rekonstrukce opěrné zdi, která v délce několika stovek metrů dělí silnici číslo II/150 od železniční trati. Jde o stavbu, která ale nemá s výstavbou obchvatu nic společného.

Uzavírka Chlístova, objízdné trasy

Objížďka veškeré dopravy mimo veřejnou linkovou osobní a autobusovou dopravu (VLOD) bude vedena ze směru od Havlíčkova Brodu od křižovatky se silnicí číslo III/34719 po silnici číslo III/34719 přes Veselý Žďár po křižovatku se silnicí číslo III/34714, zde vlevo po silnici číslo číslo III/34714 do Okrouhlice po křižovatku se silnicí číslo III/34713 a zde vlevo po této silnici zpět na silnici číslo II/150.

Trasa objížďky ze směru od Světlé nad Sázavou pro veškerou dopravu mimo VLOD bude vedena od křižovatky se silnicí číslo II/150 po silnici číslo III/34750 po křižovatku se silnicí číslo III/34740, zde vlevo po silnici číslo III/34740 přes Krásnou Horu, Březinku, Hurtovu Lhotu a Poděbaby do Havlíčkova Brodu po křižovatku se silnicí číslo I/34 a zde vlevo po této silnici po křižovatku se silnicí číslo I/38, zde vlevo po silnici číslo I/38 po křižovatku s II/150.

Autor: Jaromír Kulhánek

28.3.2014 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Ilustrační foto.

Vzala stopařku a přišla o pěněženku

Tvrdohlavě kráčím proti proudu

Žďár nad Sázavou /ROZHOVOR/ – Ještě během vysoké školy začala rodačka ze Žďáru nad Sázavou Michaela Horáková (25) budovat své sny, oprostila se od stereotypní společnosti a založila vlastní architektonické studio. K tomu přišla tento rok s vlastní módní značkou Mishe.

Dobrohostov opět naservíroval porci dobré muziky

Dobrohostov - Magické prostředí letního parketu v Dobrohostově opět přivítalo festival Stock Dobrohostov. Největší přehlídka regionálních kapel z Vysočiny přinesla nadupaný program a dobrou atmosféru. Tahouny letošního ročníku byly kapely Krausberry, Morava nebo Šohajka.

OBRAZEM: Úroda na Sádku je nejlepší za pět let. Suchu navzdory

Vysočina /ROZHOVOR/ – V nejzápadnější a nejvýše položené viniční trati Znojemské podoblasti právě dozrávají hrozny. Pro vinaře Lubomíra Lampíře z Vinařství Sádek u Kojetic a jeho spolupracovníky tím začíná jedno z nejnáročnějších období. Hrozny ze Sádku i z ciziny se začnou měnit v burčák a následně i ve víno. Vedla k tomu náročná sezona, která nejspíš přinese výjimečnou úrodu.

OBRAZEM: Krucemburk láká na výstavu květin

Krucemburk - Po dvou letech opět rozkvetly reprezentační prostory Úřadu městyse Krucemburk. Spolek zahrádkářů zde po celý víkend 19. a 20. srpna pořádá tradiční výstavu květin. Výstava je milovníkům kvetoucí krásy zpřístupněna vždy v době od 9 do 17 hodin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení