VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vrcholný orgán šachistů celé republiky rokoval v Brodě

Havlíčkův Brod – V hotelu Slunce o víkendu proběhla konference Šachového svazu ČR. Díky své poloze je Havlíčkův Brod ideální místo pro setkávání funkcionářů z celé republiky.

6.3.2014
SDÍLEJ:

Konference šachového svazu ČR.Foto: Archiv

Kromě výkonného výboru šachového svazu a nominovaných delegátů z krajských šachových svazů se konference zúčastnili i významní hosté. Byl to například prezident ŠSČR Jan Lamser a mezinárodní velmistr Vlastimil Jansa, který působí jako reprezentační trenér mužů. Oba konferenci oslovili svým vystoupením. V kuloárech bylo možné spatřit i reprezentačního trenéra mládeže Davida Kaňovského a další hosty.

Hlavním bodem jednání byla volba nového výkonného výboru. Funkci předsedy se rozhodl obhájit dosavadní předseda Viktor Novotný z Nového Boru. Delegátům představil svůj tým, v němž jsou z velké části zastoupeni dosavadní členové výkonného výboru. Změna nastala pouze na pozici předsedy Komise mládeže a předsedy Komise pro marketing a propagaci. I když kolem voleb probíhaly nejrůznější diskuze, byl tým Viktora Novotného zvolen hned v prvním kole voleb. Vysočina má ve výboru rovněž své zastoupení – předsedou Legislativní komise je Petr Buchníček z ŠK Caissa Třebíč. Staronový předseda výkonného výboru ŠSČR Viktor Novotný ve svém vystoupení uvedl: „S klidem, přehledem a rozvahou – tak bych rád i nadále kormidloval ŠSČR k lepším zítřkům. Směr máme, myslím, dobrý. Prioritami na příští období jsou masový rozvoj členské základny a změna fungování ŠSČR. Chceme podporovat rozvoj šachů nejen v kroužcích a na školách, ale rovněž v seniorských kategoriích a mezi amatéry. Hodláme také jednat s univerzitami o zavedení výuky šachů do přípravy budoucích pedagogů."

Několikahodinová diskuze probíhala kolem volby nových stanov, které ale nakonec také byly přijaty. Překvapivě se příliš nediskutovalo kolem toho nejdůležitějšího – rozpočtu ŠSČR a plánu práce výkonného výboru na rok 2014.

Krajský šachový svaz Vysočina měl na konferenci tři delegáty – předsedkyni Evu Kořínkovou, Evu Šimečkovou a Jirku Siebenburgera. Konference se rovněž zúčastnil i předseda ŠK Světlá nad Sázavou a dosavadní předseda Komise mládeže ŠSČR Zdeněk Filala. Za reprezentaci našeho kraje a aktivní dlouholetou činnost ve výkonném výboru ŠSČR mu patří poděkování.

(eko)

Autor: Redakce

6.3.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Polské letouny Su-22M3 přiletěly 23. srpna na letiště v Náměšti nad Oslavou. V ČR se zapojí do mezinárodního leteckého cvičení Ample Strike 2017.
17

Od středy začíná vojenské cvičení. Piloti budou létat od rána do noci

Na fotografii je obviněný Ukrajinec z pondělní vraždy na ubytovně v Humpolci. Okresní soud právě rozhoduje, zda ho pošle do vazby.

Vražda v Humpolci: Obviněný Ukrajinec skončil ve vazbě

Na Vysočině v noci padaly teplotní rekordy

Vysočina - Na dvou stanicích v noci na středu padly teplotní rekordy. V Košeticích na Pelhřimovsku naměřili 5,1 stupně Celsia, tím byla o dvě desetiny překonána dosavadní rekordní hodnota 5,3 stupně z roku 1999. V Sedlci na Třebíčsku teploměr ukázal hodnotu 6,5 stupně. Dosavadní nejnižší teplota z roku 1999 byla 7,3 stupně.

V jihlavské zoologické zahradě odchovali leguána

Jihlava – Po necelých dvou letech se podařilo chovatelům z jihlavské zoo rozmnožit a úspěšně odchovat dvě mláďata velice vzácného ještěra leguána fidžijského. A podle zbarvení mláďat těsně po vyklubání se z vajíček je zřejmé, že jde o samce a samici.

Studenti se budou trénovat v první pomoci

Vysočina – Poskytnout základní laickou první pomoc, komunikace s operátorem záchranné služby. Studenti středních škol a učilišť na Vysočině se opět budou učit zachraňovat život v rámci hodin školní výuky.

Výpadky proudu poškodily kabelovou televizi

Přibyslav - V polovině července došlo v Přibyslavi vlivem nečekaných opakovaných výpadků elektrické energie k poškození zařízení, které zabezpečuje vysílání programů kabelové televize, ale následky řeší provozovatel, město Přibyslav, dodnes.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení