VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žáci z Přibyslavi dostanou vysvědčení skoro o týden dřív

Přibyslav – O několik dnů dříve začnou letní prázdniny žákům 2. stupně základní školy v Přibyslavi. I v letošním roce totiž pokračuje náročná 
a drahá rekonstrukce objektu školní budovy.

11.5.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Profimedia.cz

„V souvislosti s opravou Základní školy Přibyslav, a ve snaze umožnit přestavbu s co možná nejmenším dopadem na průběh školního roku, připravila škola ve spolupráci 
s dodavatelskou firmou urči-té řešení," informoval ředitel školy Petr Adam.
Výuka bude probíhat standardně do pátku 6. června 2014, přičemž už od poloviny března je uvolněn a vyklizen objekt školy mezi historickou budovou a halou.

Přestože zatím nebyly započaty žádné stavební úpravy s ohledem na poněkud liknavější přístup kontrolních orgánů, zosobněných úřadem regionální rady NUTS Jihovýchod, je třeba vše připravit, aby byl dodržen harmonogram přestavby," vysvětlil ředitel.

Podle starosty města Jana Štefáčka NUTS Jihovýchod dost dlouho otálel se zasláním dotace z evropských peněz. Proto se rekonstrukce školy, konkrétně její čtvrtá etapa, pozdržela. „Škola učiní vše potřebné, aby uvolnila a vyklidila historickou budovu školy, 
a tím umožnila včasné zahájení rekonstrukce. Datum uvolnění objektu bylo stanoveno na pondělí 9. června 2014," upřesnil ředitel školy.

V průběhu měsíce června bude podle ředitele Adama upraven rozvrh pouze u druhého stupně základní školy, prvního stupně se změny výuky netýkají.

Vyučovat na směny se nebude

„V týdnu od 9. do 13. června budou probíhat výlety šestého a sedmého ročníku, popřípadě budou organizovány vzdělávací akce vedoucí například 
k poznání Přibyslavi a okolí. Osmý a devátý ročník absolvuje takzvaný projektový týden. Následující týden se zase role obrátí. To znamená, že šestý a sedmý ročník absolvuje projektový týden a osmý a devátý výlety. V pondělí 23. června předáme vysvědčení všem žákům druhého stupně. Ve dnech od 24. do 27. června bude žákům druhého stupně uděleno ředitelské volno," popsal ředitel Petr Adam změny školního rozvrhu.

Vedení města Přibyslav soudí, že je tímto řešením umožněno zahájit přestavbu historické školní budovy z 19. století  de facto o celý měsíc dříve. Podle ředitele Petra Adama tak nebude třeba sahat k výuce na směny.

„Soutěž na 4. etapu je ukončena. Kontrola ze strany poskytovatele dotace trvala neuvěřitelně dlouho. Po podpisu smlouvy o dílo začne  firma Unistav Brno s modernizací nejstarší školní budovy, to znamená budovy C, která vede do náměstí a budovy D směrem ke sportovní hale," potvrdil starosta Jan Štefáček 
s tím, že na stavbě třetí etapy se školy se již intenzivně pracuje.  Investici řádu desítek milionů korun do rekonstrukce školy  pokryje městu Přibyslav zčásti státní dotace a zčásti úvěr. Na první etapu prací to byl úvěr ve výši 17 milionů korun, na další práce si bere město úvěr kolem 60 milionů korun.

Podle Štefáčka je potěšující, že se již podařilo zdárně ukončit první a druhou etapu rekonstrukce školy  v podobě nové budovy, kde jsou moderní třídy, široké chodby, nová tělocvična, sauna i odpočinkové atrium. Kompletní rekonstrukce celého školního areálu bude ukončena v roce 2015.

Autor: Štěpánka Saadouni

11.5.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Havlíčkův Brod – Majitelé hospod na Havlíčkobrodsku prozatím nevyužívají rozmanitých možností, které jim nedávná pivní revoluce nabídla. Nová generace pivařů začíná naplňovat hospody, ale lokální hospodští na moderní vlnu dosud nezareagovali a nabídka piv na pípách zůstává stejná.

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Kuki se vrací domů. Chytili ho v Jihlavě

Jihlava – Tříměsíční pobyt ve volné přírodě Kukimu končí. Od tohoto pondělí ví o klokanovi, který utekl už v květnu svému majiteli z rodinné farmy v Mohelnici na Olomoucku, celá republika. V pátek ráno se ho podařilo pracovníkům jihlavské zoologické zahrady, hasičům a městským policistům chytit ve Starých Horách v lokalitě Červené domky.

Most nad Doubravkou je už minulostí

Havlíčkobrodsko - Do Nového Ranska, místní části Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, se motoristé jen tak lehce nedostanou. Most na silnici první třídy číslo 34, překlenující řeku Doubravu, totiž přestal existovat. Příčinou je jeho kompletní demolice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení