VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žáci ZUŠ J. V. Stamice budou reprezentovat Brod na celostátních soutěžích

Havlíčkův Brod – Během března se uskutečnila krajská kola soutěží ZUŠ vypsaných MŠMT ČR v letošním školním roce. S jakými výsledky se navrátili naši žáci?

9.4.2015
SDÍLEJ:

V komorní hře bicích nástrojů ve 3. kategorii zvítězil „soubor bicích nástrojů“ havlíčkobrodské ZUŠ. Foto: Archiv Jindřicha Macka

Ve středu 11. března se pod patronací ZUŠ v Novém Městě na Moravě konalo krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na bicí nástroje. Klání se zúčastnilo 11 soutěžících na bicí nástroje sólo a tři komorní soubory bicích nástrojů ze základních uměleckých škol Kraje Vysočina. Soutěž měla příjemnou atmosféru a byla velmi kvalitně zorganizovaná. Naši školu reprezentovali žáci ze třídy učitele Luboše Pavlíka. Ve 3. kategorii hry na bicí nástroje sólo získal Dominik Hanold 2. místo a ve 4. kategorii Karel Čížek 1. místo s postupem do ústředního kola. V komorní hře bicích nástrojů ve 3. kategorii obdržel „soubor bicích nástrojů" ve složení Karel Čížek, Dominik Hanold, Martin Drápalík, Janusz Brzysko, Marek Novák a Prokop Findeis krásné 1. místo. Ústřední kolo soutěže ve hře na bicí nástroje se koná 15. –17. května na ZUŠ Praha 8 Taussigova.

V pátek 20. března se na ZUŠ v Jihlavě uskutečnilo krajské kolo soutěže ZUŠ v sólovém a komorním zpěvu, kterého se zúčastnilo 44 žáků v sólovém zpěvu a 13 souborů v komorním zpěvu ze základních uměleckých škol kraje. Porota hodnotila výkony velmi přísně, i přesto si žáci naší školy ze třídy učitele MgA. Ondřeje Štefáčka odnesli tato ocenění: v sólovém zpěvu ve II. kategorii získal Jiří Novák 3. místo, v VIII. kategorii Nikol Kokrdová 2. místo a v IX. kategorii Barbora Mičková 1. místo s postupem do ústředního kola. V komorním zpěvu v I. kategorii získaly Magdaléna Jedličková a Anežka Vašíčková 2. místo, ve II. kategorii Zuzana Kruntorádová a Anna Zajíčková 3. místo a ve III. kategorii Nikol Kokrdová a Barbora Mičková 2. místo. Ústřední kolo soutěže ZUŠ v sólovém a komorním zpěvu se připravuje na 17. – 19. dubna v Turnově.

V pátek 27. března se na ZUŠ v Jihlavě konalo krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje, které bylo rozděleno a hodnoceno třemi porotami: hra na zobcovou a příčnou flétnu, hra na dřevěné dechové nástroje a hra na žesťové dechové nástroje. Klání se zúčastnilo 97 soutěžících ze základních uměleckých škol kraje. Naši žáci podali vynikající výkony a v soutěži ve hře na hoboj získali: v 1. kategorii Vojtěch Novotný ze třídy učitele MgA. Josefa Brožka 1. místo s postupem a ve 3. kategorii Rostislav Lán ze třídy učitelky MgA. Evy Rydlové 1. místo s postupem. Ve hře na klarinet obdrželi žáci ze třídy učitele MgA. Josefa Brožka: ve 2. kategorii Jan Novotný 1. místo s postupem, ve 4. kategorii Cai Yang 1. místo s postupem a nejvyšší bodové ohodnocení ve hře na dřevěné dechové nástroje a v 5. kategorii Martin Konečný 2. místo. Ve hře na saxofon získal v 8. kategorii Jan Klusáček ze třídy učitele Luďka Nováka 2. místo. Ústřední kolo soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje se bude konat 21. – 24. května v ZUŠ v Liberci Frýdlantská.

Všem výše jmenovaným žákům a jejich pedagogům děkuji za vzornou přípravu, reprezentaci školy i Havlíčkova Brodu a postupujícím přeji úspěchy v celostátních kolech soutěží ZUŠ.

Mé poděkování patří také Šárce Baštové, Haně Loubkové a MgA. Evě Rydlové za klavírní doprovody ve výše uvedených kolech soutěží.

Bc. Jindřich Macek, ředitel ZUŠ J. V. Stamice

Autor: Redakce

9.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Neprůstřelný je na podzim v krajském přeboru po třech kolech chotěbořský gólman Tomáš Dobrovolný (na snímku), který nepustil míč za svá záda 270 minut. Naposledy to bylo ve Speřicích, kde se s týmem radoval z výhry 1:0.

Soural: Nemá cenu dělat velké závěry, nyní je to o momentálním pocitu

Ilustrační foto.

Hanáci vyhráli také odvetu v Jihlavě

Vražda mezi cizinci: Došlo k ní na ubytovně v Humpolci

Humpolec – První letošní vražda na Vysočině se stala na začátku týdne v Humpolci na Pelhřimovsku. V pondělí časně ráno bylo na ubytovně v Pražské ulici nalezeno tělo pětačtyřicetiletého cizince bez známek života. Muž ležel na chodbě ubytovny. Pomoci mu nedokázali ani lékaři rychlé záchranné služby.

Požár zastavil výrobu v Kronospanu. Firma tvrdí, že šlo o zkrat

Jihlava – Více než deset milionů korun. Taková je bilance sobotního rozsáhlého požáru v jihlavské společnosti Kronospan v ulici Na Hranici v Jihlavě-Bedřichově. Hořela hala, ve které se zpracovávají OSB desky, dokonce musel být vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Oheň proto na několik dní odstavil výrobu ve firmě.

V muzeu se bude mluvit o pokladech na Vysočině

Chotěboř – Zajímáte se o poklady? Rádi o nich čtete? Nebo dokonce jste jejich vášnivým hledačem? A jak to vůbec se stavem pokladů na Vysočině vypadá? Odpovědi nejenom na tyto otázky dostanete v úterý 5. září od 17 hodin v městském muzeu v Chotěboři.

Děti si ve žďárském parku hrají v balících slámy

Žďár nad Sázavou - Na šest desítek balíků ze slámy tvoří bludiště na okraji žďárského parku Farská humna. Dočasnou venkovní hernu pro děti tam vybudoval žďárský výtvarník Michal Olšiak.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení