VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zákaz kouření prospěje tržbám i zdraví obsluhy a návštěvníků

Havlíčkův Brod – Komín Evropy. Tak se v souvislosti s nejednoznačnou regulací kouření v hospodách, restauracích a barech nelichotivě přezdívá České republice.

26.8.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Nikol Dobrá

Od prvního ledna by však měl začít platit dlouho diskutovaný protikuřácký zákon, díky kterému se přidáme ke zbytku Evropské unie, kde obdobné zákony už úspěšně fungují.

Mezi samotnými kuřáky převažuje názor, že úplný zákaz kouření má smysl. Jak vyplývá z průzkumu Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy a agentury Ipsos z roku 2015, zákon uvítá dokonce 39 % každodenních kuřáků, dále 67 % občasných a 79 % příležitostných. „Já jsem kuřák, ale když se s někým bavím v hospodě a on nekouří, nezapálím si ani já," tvrdí Jiří Malý, jeden z návštěvníků pivnice v Havlíčkově Brodě. „Zákon by mě od návštěvy hospody neodradil. Neměla bych problém jít si zapálit ven, alespoň bych kouřila míň," přidává svůj názor Šárka Bencová.

Hosté i hostinští v Havlíčkově Brodě zákon většinou vítají

Na druhou stranu si někteří hosté myslí, že úplný zákaz není nejlepším řešením. „Nemám problém s tím, když se to zakáže, ale zároveň si nemyslím, že zákazy na všechno jsou ideální," podotýká Ota Benc. „Člověk si dneska může vybrat, jestli půjde do kuřácké nebo nekuřácké hospody. Každý si najde to své. Proč tedy takový zákon zavádět například v pivnicích, ke kterým kouření neodmyslitelně patří," pokládá si otázku Karel Trpišovský.

Ale nejedná se pouze o hosty hospod a restaurací. Těmi, komu zákon bezpochyby prospěje, jsou samotní hostinští, servírky a číšníci z těchto zařízení. Odborníci se shodují, že každodenní pobyt v zakouřeném prostředí ke zdraví člověka rozhodně nepřispívá. „Pokud člověk sedí nebo pracuje celý večer v zakouřeném prostředí, dostává se riziko onemocnění na stejnou úroveň u aktivních i pasivních kuřáků.

Těmto lidem pak hrozí celá řada zdravotních problémů od kornatění tepen, srdečních příhod až například po rakovinu plic," upřesňuje lékař z havlíčkobrodské nemocnice Aleš Bílek.

Číšníci z havlíčkobrodských hospod souhlasí s tím, že práce v zakouřeném prostředí není ideální. „Sama jsem nekuřák a myslím si, že pasivní kuřáci jsou na tom podstatně hůř než ti, kteří sami kouří," říká Klára Boháčová, servírka z pivnice v Havlíčkově Brodě.
Souhlasí s ní také Petra Hubáčková, provozní z pivovarského hostince, které vadí práce v zakouřeném prostředí i přes to, že je sama kuřačka. „Podle mého názoru bude chodit dokonce víc lidí, až se zákon zavede," dodává. A zkušenosti ze světa jí dávají za pravdu. Zákaz kouření v restauračních zařízeních ve velké části případů vedl skutečně ke zvýšení návštěvnosti a tím také k nárůstu tržeb. Podobný vývoj se dá očekávat také v případě České republiky.

Kouření zabije 18 tisíc Čechů ročně

Česká legislativa zatím majitelům restauračních zařízení a barů dovoluje svobodně rozhodovat, zda bude podnik kuřácký či nikoliv. S příchodem nového roku by se ale měla situace změnit a v těchto zařízeních by měl plošně platit striktní zákaz kouření.

Každý rok v Česku zemře přibližně sto tisíc lidí, z čehož téměř jednu pětinu tvoří úmrtí na následky nemocí spojených s kouřením. Těmto nelichotivým číslům nahrávají počty kuřáků. Statistiky ukazují, že v České republice v současné době kouří třetina dospělých. Zároveň ale přibývá i lidí, kterým kouření v restauracích, hospodách a barech vadí. Patrné to je i z výše zmíněného průzkumu, podle kterého si celých 78 procent lidí přeje úplný zákaz kouření.

Josef Hanus, student letní žurnalistické školy

Autor: Redakce

26.8.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zloděj si do firmy došel pro nářadí

Ilustrační fotografie.
AKTUALIZOVÁNO

Bouřka a silný vítr vyvracely stromy a komplikovaly dopravu

V Jihlavě hoří hala společnosti na zpracování dřeva

Jihlava – Hned jedenáct jednotek hasičů zasahuje od brzkého rána u požáru ve společnosti zabývající se zpracováním dřeva v ulici Na Hranici v Jihlavě. Vyhlášen tam byl třetí stupeň požárního poplachu.

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Hospodští v Havlíčkově Brodě nereagují na nabídku malých pivovarů

Havlíčkův Brod – Majitelé hospod na Havlíčkobrodsku prozatím nevyužívají rozmanitých možností, které jim nedávná pivní revoluce nabídla. Nová generace pivařů začíná naplňovat hospody, ale lokální hospodští na moderní vlnu dosud nezareagovali a nabídka piv na pípách zůstává stejná.

Poškozenou vázu v muzeu nahradila kopie světelského kamenosochaře

Lipnice nad Sázavou – V kamenosochařském středisku v Lipnici nad Sázavou vznikla kopie vázy z 18. století, která teď tvoří jednu z dominant novoměstského zámku. Věrnou kopii pískovcové vázy vytvořil student světelské akademie Nicolas Vrána v rámci své maturitní práce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení