VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ždírec na léto plánuje stavby téměř za dva miliony korun

Ždírec nad Doubravou – Stavba vyhlídky, rekonstrukce silničního přechodu a úpravy místního kina.

12.6.2013
SDÍLEJ:

Ždírecká radnice.Foto: Internet

To jsou některé investiční akce téměř za dva miliony korun, které na jaro a léto letošního roku naplánovalo město Ždírec nad Doubravou.

Jednou z nejdůležitějších investičních akcí ve městě je rekonstrukce přechodu v Brodské ulici. Ten starý už nevyhovuje moderním bezpečnostním předpisům. Na úpravy přechodu vyhlásilo město veřejnou soutěž, kde zvítězila stavební firma z Vysokého Mýta. Ta provede kompletní rekonstrukci přechodu u kruhového objezdu. Součástí stavby bude i samostatné osvětlení přechodu. Náklady akce činí podle starosty Martince 350 tisíc korun. V neposlední řadě hodlá město letos investovat také do oprav kostela sv. Václava ve Studenci. „Římskokatolická farnost za vydatné finanční i administrativní pomoci města připravuje na letošní léto poměrně rozsáhlou opravu kostela sv. Václava. Bude se jednat o nátěry střechy a klempířských prvků, ale zejména o kompletní opravu fasády. Náklady akce budou ve výši 805 tisíc korun, z toho město uhradí 265 tisíc, farnost získá dotaci z MAS Havlíčkův kraj ve výši 161 tisíc korun a 277 tisíc korun z prostředků Kraje Vysočina. Zůstatek, který je třeba doplatit,  to jest 102 tisíc korun, bude hrazen z darů studeneckých farníků," informoval starosta Jan Martinec. Město čeká ještě další rozsáhlá investiční akce, a sice rekonstrukce budovy kulturního zařízení města.

Městu chybí společenský dům

„K tvorbě projektu rekonstrukce budovy kulturního  zařízení byla radou města vybrána projektová firma z Havlíčkova Brodu. Pro upřesnění, kulturní zařízení  je v současné době budova městského kina. Cílem je připravit projekt rekonstrukce a přestavby tak, aby bylo možné žádat od roku 2014 o dotaci z evropských peněz. Cena projektových prací je 265 tisíc korun," sdělil podrobnosti starosta Jan Martinec s tím, že se jedná o investiční akci, o níž bude ždíreckou veřejnost radnice průběžně informovat. Rekonstrukce kina bude i jedním z hlavních témat pro nejbližší setkání ždírecké radnice s občany u kulatého stolu.

Městu totiž delší dobu chybí víceúčelové společenské zařízení, do budoucna by se jím měla stát právě budova městského kina.

Činnost kina ve městě je totiž výrazně omezena skutečností, že většina filmů se v současné době nabízí jen v digitální podobě a ždírecké kino digitalizované není. Proto budova hodně pozbyla na původním významu, ale společensko-kulturním účelům by měla sloužit dál.

V plánu investic ve městě je také například rekonstrukce dvou bytů ve ždíreckém domově s pečovatelskou službou. „Cílem je modernizace bytů a zlepšení jejich dispozice, v bytech vznikne kuchyňský kout a dojde k zásadní změně. Náklady  činí 250 tisíc korun," upřesnil Martinec.

Další zajímavou investiční akcí je přestavba starého vodojemu u Kohoutova. Podle starosty Martince dojde k úpravě původní armaturní komory vodojemu na originální turistickou vyhlídku a plocha u vodojemu bude vybavena krytým sezením pro návštěvníky. Přístup k vyhlídce bude po chodníku, který se zařezává do svahu. Náklady činí 450 tisíc korun.

V souvislosti se zatraktivněním okolí města Ždírec nad Doubravou, aby se stalo pro turisty zajímavé, je stavba lesní stezky v Horním lese. „Nejlepší cenovou nabídku na práci podala místní firma, která také do konce srpna celou stavbu provede. Stezka bude provedena prozatím bez asfaltového povrchu. Náklady akce činí 580 tisíc korun. Na  akci získá město dotaci z Místní akční skupiny Havlíčkův kraj ve výši 400 tisíc korun," doplnil informace ždírecký starosta.

Autor: Štěpánka Saadouni

12.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pod městským znakem se ukrýval fragment původní fasády radnice ze 17. století. Zlaté slunce v modrém poli. Podle odborníků se jednalo o mechanické hodiny.
2

Fasáda Staré radnice skrývala renesanční fresku usměvavých hodin

Brodské koupaliště zláká v létě k osvěžení stovky lidí za den.

Na brodské koupaliště míří stovky lidí za den

Velké Meziříčí i nadále kraluje třetí lize

Vysočina – Také třetí vystoupení Velkého Meziříčí v letošním ročníku MSFL skončilo úspěchem, přivezlo body z Hulína. V divizi D se poměrně dařilo dalším fotbalovým týmům z Vysočiny.

Chotěboř vyhrála ve Speřicích a vede tabulku

Vysočina – Po třech kolech krajského přeboru jsou jediným týmem, který neztratil ani bod, fotbalisté Chotěboře. Derby mezi Humpolcem a Košeticemi totiž skončilo bez branek.

Šmolovy vévodí okresnímu přeboru

Havlíčkův Brod - Druhou porážku v řadě si ve fotbalovém okresním přeboru připsalo céčko brodského Slovanu. Naopak devět bodů ze tří zápasů mají na svém kontě Šmolovy.

Chotěbořský Krédl rozhodl čtyři minut před koncem okresní derby

Vysočina – Špatný vstup do soutěže mají za sebou v I. A třídě fotbalisté Havlíčkovy Borové, kteří prohráli i třetí zápas v řadě, tentokrát 1:0 padli v Dobroníně a navíc se jim v sezoně ještě nepodařilo vstřelit ani gól.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení