VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DANA KŘÍŽKOVÁ

Dana Křížková / Jihlavský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Největší investice Jihlavy půjde příští rok do kanálů

Jihlava – Celkem jednadvacet a půl milionu korun na rekonstrukci části kanalizace a vodovodu v jihlavských ulicích Telečské a Wolkerově.

City Park zprovozní nový výjezd

Jihlava – Další cesta, kudy se autem dostat z parkingu jihlavského obchodního centra City Park, přibude ještě před Vánoci. Sloužit motoristům má ale jen ve výjimečných případech.

Čtyři tisíce korun, to byl výtěžek Šátkového veletrhu za první hodinu

Jihlava – Čtyři tisíce korun se za pouhou první jednu hodinu včera podařilo vybrat na jihlavském Šátkovém veletrhu. Ten se konal v obchodně–zábavním centru City Park.

Sestřička na dvou kolech: Díky vozíku jsem si začala plnit sny z dětství

Jihlava – Sestřička na čtyřech kolech, tak o sobě mluví čtyřiačtyřicetiletá Marie Nahodilová z Jihlavy, která před sedmi lety po pádu z koně zůstala na vozíčku.

Letošní jihlavský vánoční strom je o něco menší, měří devět metrů

Jihlava – Jeden silný chlap, jedna motorová pila a jeřáb, který strom podrží. To bylo potřeba k pokácení letošního jihlavského vánočního stromu, který stojí od včerejšího rána již tradičně v horní části Masarykova náměstí.

Za Karla z cukru pojede na soutěž do Milána

Jihlava – Do Milána na cukrářský světový šampionát pojede reprezentovat Českou republiku osmačtyřicetiletá cukrářka Marta Maršánová.

Přijímáme, ale přes agenturu

Jihlava – Jan Kovář se ucházel v jedné z jihlavských továren o místo dělníka. 
Co ho překvapilo, bylo to, 
že mu firma pracovní místo nabídla, ale pouze přes personální agenturu. Nestal by se tedy přímým zaměstnancem firmy, ale takzvaným agenturním pracovníkem, což přináší i řadu nevýhod. Jak postupem času zjistil, tato praxe je běžná 
i v dalších firmách.

Chceme svého primátora, nebo pět radních, říká ANO

Jihlava – Svého primátora 
a čtyři místa v radě, nebo bez primátora, a pět míst v radě. To jsou požadavky jihlavského hnutí ANO pro sestavení nové koalice na radnici.

Rekonstrukce stadionu bude, jenže podle staré studie

Jihlava – Přibližně na 500 až 600 milionů vyjdou náklady na přestavbu jihlavského Horáckého zimního stadionu. Čísla vycházejí ze studie, jejíž podobu a rozsah v tomto týdnu odsouhlasili jihlavští zastupitelé.

Koalice na jihlavské radnici se včera definitivně rozpadla

Jihlava – Včera odpoledne v několika minutách skončila Jaroslavu Vymazalovi (ODS) desetiletá práce v úzkém vedení jihlavské radnice. Jihlavská vládnoucí koalice se totiž na včerejším zasedání zastupitelstva rozpadla.

Křesla náměstků se kymácejí pod Kolářem a Vymazalem

Jihlava – Křeslo náměstka jihlavského primátora se dnes s největší pravděpodobností zakymácí pod Milanem Kolářem (Forum Jihlava) a Jaroslavem Vymazalem (ODS). Na jihlavské radnici se totiž chystá přeskupení sil v koalici.

Jihlavané věnovali 324 kol pro africké děti

Jihlava – Staré kolo měla 
v garáži už přes dva roky zaparkované Kristýna Valentová z Jihlavy. Minulý týden pro něj konečně našla potřebné využití a kola se elegantně zbavila. Darovala ho totiž do sbírky s názvem Kola pro Afriku.

V jihlavských trolejbusech zahrají pouliční umělci

Jihlava – Busking, to je provozování jakékoliv umělecké pouliční produkce spojené s dobrovolnou odměnou kolemjdoucích aneb zkrátka a jednoduše hraní na ulici.

Jihlavské pacienty léčí na duši speciálně vycvičený pes

Jihlava – Scotymu jsou teprve dva roky, ale už se stal miláčkem pacientů. Nejméně jednou týdně chodí speciálně vycvičený retrívr do jihlavské nemocnice potěšit pacienty.

Jubilejní dvacátý ročník festivalu dokumentů dnes začíná, nabízí 310 snímků

Jihlava – Světovou premiérou filmu Zákon Helena české dokumentaristky Petry Nesvačilové bude dnes ve dvacet hodin zahájen jubilejní dvacátý ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava.

Clintonová, nebo Trump? Volit se bude také v Jihlavě

Jihlava – Na dny se počítá čas do začátku jubilejního dvacátého ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava. Jen o několik dnů později se otevřou americké volební místnosti.

Staronový senátor Miloš Vystrčil: Selský rozum je v Senátu zapotřebí

Jihlava – Chci, aby v Senátu převládal selský rozum. 
Tak o svém dalším působení v horní komoře parlamentu hovoří celostátní místopředseda občanských demokratů Miloš Vystrčil, který o uplynulém víkendu zvítězil ve druhém kole senátních voleb.

Je to dobrý výsledek, ODS se postupně vrací a zvedá

Jihlava – Sledovat výsledky druhého kola senátních voleb přijel v sobotu odpoledne do Jihlavy i předseda Občanské demokratické strany Petr Fiala.

Haló, gratuluji k vítězství, zaznělo od soupeře

Jihlava – Jen pár sekund poté, co se ve výsledcích druhého kola senátních voleb objevilo sečtení sta procent hlasů a kdy se už jasný vítěz, Miloš Vystrčil za ODS, chystal pronést vítěznou řeč, rozezvonil se mu v náprsní kapse saka mobilní telefon.

Vystrčil: Voliči ocenili práci, ne sliby

Jihlava – V jihlavském sídle ODS už se slaví. Nově zvoleným senátorem se stal Miloš Vystrčil.

Znovuplnitelné kapsičky strávily 
v laboratořích Unie čtyři týdny

Jihlava – Na začátku stál nápad. A to takový, který lidem okolo připadal rozhodně více úsměvný než úspěšný.

Jihlava spalovnu neplánuje
 i přes neplatnost referenda

Jihlava – I když jihlavské referendum o odpadech zůstalo po víkendovém hlasování neplatné, jihlavský magistrát avizuje, že žádnou výstavu spalovny odpadů neplánuje.

Návštěvníci festivalu hledají ubytování, třeba i na gauči

Jihlava – Na pět nocí ustele na svém gauči dvojici studentů z Brna. Helena Váňová z Jihlavy se rozhodla, že během Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jihlava, který se v krajském městě koná od 25. do 30. října, u sebe doma ubytuje návštěvníky festivalu. Nečiní tak prvním rokem.

Stovky dřepů v tělocvičně, i to jsou volby

Jihlava – Každou věc, která je potřeba k volbám, položit osmapadesátkrát na zem do osmapadesáti balíčků.

Vězni a bachaři, do Jihlavy dorazí americký psycholog

Jihlava – Do Jihlavy přijede známý americký psycholog Philip Zimbardo, známý svým stanfordským vězeňským experimentem.

Od října budou jezdit autobusy 31 a 32

Jihlava – Největší jihlavská sídliště a průmyslovou zónou v Pávově spojí dvě nové autobusové linky městské hromadné dopravy. Budou mít čísla 31 a 32, začnou jezdit od října.

Jihlava je bez plánu už dva roky

Jihlava – Už dva roky trvá vakuum kolem nového územního plánu Jihlavy. 
Již dva roky jsou Jihlavané, kteří si chtějí postavit například rodinný dům, odkazováni na nový územní plán města. Jenomže ten je stále v nedohlednu.

Elektronická evidence nás děsí, shodují se podnikatelé

Jihlavsko – Zbytečné ztěžování naší práce. Tak hodnotí podnikatelé z Jihlavska zákon o elektronické evidenci tržeb, který začne platit pro první skupinu podnikatelů již od prvního prosince. Patří tam podnikatelé, kteří provozují ubytovací a stravovací služby.

Zborná: Souseda Výborného jako svého patrona nechceme

Jihlava – Napjatá situace mezi obyvateli Zborné graduje. Osadní výbor této místní části Jihlavy si na své poslední schůzi odhlasoval, že si nepřeje, aby měl Zbornou pod palcem náměstek jihlavského primátora Vratislav Výborný (ČSSD), který sám ve Zborné bydlí.

O výměnu kotle lze žádat ještě letos

Jihlavsko – Na koho se nedostalo při takzvaných kotlíkových dotacích, může se pokusit získat peníze na ekologický kotel znovu. Kraj Vysočina totiž na výměnu kotlů ještě do konce letošního roku získá dalších téměř 24 milionů korun.

Přistání na dráze v Henčově připomíná hopík

Jihlava – Hop, hop, hop! Trochu jako hopík jsem si připadala po dopadu našeho pro mě malého letadla na dráhu na letišti v Jihlavě – Henčově.

Ticho! Obce už nebudou moci rozdávat výjimky akcím

Jihlava – Zábavy, koncerty, festivaly, ale i třeba hlučnější oslavy narozenin budou mít od 1. října zřejmě problém.

Mějte oči otevřené, nabádal prvňáčky v Jihlavě premiér Bohuslav Sobotka

Jihlava – Šestiletá Karolína Kovačíková šla ve čtvrtek poprvé do školy. A hned nevěděla, komu má podávat ruku jako první nebo do kterého fotoaparátu se má usmívat nejdříve. Úspěch ve škole jí totiž první školní den na jihlavské Základní škole Demlova přál předseda vlády Bohuslav Sobotka.

V Jihlavě vzniká další tělocvična pod širým nebem

Jihlava – Vlastní tělo dokážou na tyči natáhnout tak, že vypadá jako vlajka. To umí kluci, kteří v Jihlavě cvičí s váhou vlastního těla, sdružují se ve skupině, která si říká Better way.

Hlučné stroje o víkendu nepoužívejte, prosí starosta

Jihlavsko – Bydlíte v dom-ku v obci na Jihlavsku a po týdnu chození do zaměstnání a práce kolem domu
si po nedělním obědě chcete trochu vydýchnout.

Město asi přijde o 30 milionů. Projekt letiště je totiž u ledu

Jihlava – Projekt výstavby nové asfaltové zpevněné dráhy na jihlavském letišti v Henčově je v současné době u ledu. A bude tomu tak zřejmě až do konce roku.

Další kotlíkové dotace až příští rok

Vysočina – Na četné dotazy občanů Kraj Vysočina avizuje, že už rozdělil více než 230 milionů korun určených na výměnu starých neekologických kotlů.

Pařeniště mizí z náměstí, zůstanou jen víka

Jihlava – Hrstka lidí postávajících u zátarasů u takzvaného jihlavského pařeniště nevěřícně kroutících hlavou nad prací dělníků. Tak to včera ráno vypadalo u jednoho z průhledů
na Masarykova náměstí 
do jihlavského historického podzemí.

Jihlava v neděli zavzpomíná na oběti justičních vražd politických vězňů

Jihlava – Děti aby si už nikdy nezranily svá čela 
o chladné mříže věznic 
a lágrů, tátové aby nemuseli skrývat svou bolest a mámy neměly vyplakané oči. Tak zní motto letošního setkání v Jihlavě ke vzpomínce na oběti justičních vražd politických vězňů.

Lesníci úspěšně odchytávali kůrovce, nebezpečí ale trvá

Jihlavsko – Lesníci na Jihlavsku, ale i po celé Vysočině odvedli velký kus práce. Po loňském horkém a suchém létu byly totiž lesy Vysočiny pod obrovským tlakem kůrovců.

Klíšťata útočí, onemocnění encefalitidou stále přibývá

Jihlavsko – Vladimíra Konečná vyrazila o uplynulém víkendu s manželem do lesů u Kněžic na Jihlavsku na houby. Místo nich si však domů donesla jinou nadílku.

V jihlavské Hradební ulici vzniknou dvě nové autobusové zastávky

Jihlava – Ve frekventované jihlavské Hradební ulici vzniknou v příštím roce dvě nové zastávky. Sloužit však nebudou městským autobusům ani trolejbusům, 
ale autobusům regionální linkové dopravy.

Vepři a slepice budou pobíhat po novém telčském ranči

Telč – Věrnou kopii ranče 
z přelomu 17. a 18. století plánuje do dvou let od vydání stavebního povolení postavit v Telči – Štěpnici společnost Hospodářský dvůr sídlící v Bohuslavicích.

Peníze na kotle pro prvních dvacet žadatelů jsou na cestě

Jihlavsko – První platby 
za výměnu starého kotle 
za nový v rámci takzvaných Kotlíkových dotací odesílal během minulého týdne Kraj Vysočina. Šlo o prvních dvacet žadatelů.

Kraj opraví nový Brněnský most. Koroduje a zvětrává

Jihlava – Kraj plánuje 
v příštím roce rekonstrukci nového železobetonového Brněnského mostu v Jihlavě. Příčinou rozhodnutí modernizovat tuto významnou dopravní stavbu je postupující zvětrávání a koroze způsobená zejména zatékáním vody do mostní konstrukce.

Po třech letech chodí Zuberi sám ven. Chovatelé ho vytlačili vozíkem

Jihlava – Nejvyšší a nejtmavší žirafák Zuberi ve včerejším deštivém počasí postával ve svém venkovním výběhu pod vysokou stříškou ze slámy a v klidu přežvykoval.

Dva a sedmdesátiletý pilot se stal rekordmanem

Jihlava – Celkem 13 359 hodin strávil dva as edmdesátiletý pilot Zdeněk Duffek za svůj život ve vzduchu.

Vzdělávat se je možné stále. Třeba i v pětadevadesáti

Jihlavsko – Pětadevadesátiletá Jasnuška Mikulášková během tohoto týdne slavnostně převezme na jediné veřejné vysoké škole na Vysočině, tedy na Vysoké škole polytechnické Jihlava (VŠPJ), osvědčení o absolvování univerzity třetího věku.

Největší návštěvnost v historii festivalu očekávají pořadatelé v pátek

Jihlava – Deset tisíc lidí. Přesně tolik návštěvníků, a tedy takzvaný plný dům, očekávají pořadatelé na letošním ročníku jihlavského Vysočina festu. A ten největší nával bude právě tento pátek.

Na poslední chvíli si pas nevyřídíte, varují úředníci

Jihlava – Ještě vloni si lidé za patnáct stovek přímo na úřadě mohli vyřídit rychlopas na počkání.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT