VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DOMINIKA DUFKOVÁ

Dominika Dufková / Pelhřimovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Měsíc duben nabízí vhodné podmínky k pozorování Marsu

Pelhřimov – Čeho se v tomto měsíci dočkají pozorovatelé oblohy, a další zajímavosti prozradil David Sulaiman z Astronomického klubu Pelhřimov.

Císařských řezů má víc i Pelhřimov

Pelhřimov – Stejně jako lékaři v jiných porodnicích potvrzují i pelhřimovští porodníci to, že stoupá podíl porodů císařským řezem. Důvody přiblížil primář gynekologicko-porodnického oddělení nemocnice Tomáš Svoboda.

Proti plánu trasy rychlovlaku budou bojovat také v Hořicích

Hořice – Hodně diskutovaným tématem v poslední době byla plánovaná rychlotrať Praha – Brno. K tomu, jak by nová trať ovlivnila Hořice, se vyjádřila jejich starostka Alena Přívratská.

Kriminalita mírně vzrostla. Lidé se obávají zlodějů a drog

Pelhřimovsko – Mírný nárůst kriminality a pokles objasněnosti trestných činů – takový je hlavní rozdíl statistiky trestné činnosti na Pelhřimovsku za loňský rok v porovnání s rokem 2012.

Letošní rozpočet: Humpolec se chystá hodně investovat

Humpolec – Humpolečtí zastupitelé na svém zasedání minulý týden schválili rozpočet na letošní rok.

Nedávná historie se opakuje. V Hříběcí se bojí traviče psů

Hříběcí – Obyvatelé Hříběcí mají strach o své psí kamarády. Důvod jim k tomu zavdalo několik případů otravy zvířete.

Stingův dvorní kytarista bude mít koncert pouze v Pacově

 Pacov – Obyvatelé Pacova možná ještě ani netuší, jaká událost je na jaře čeká. Připravuje se totiž koncert, při němž se na jednom pódiu představí dvě velké osobnosti.

Srnčí zvěř v zimě vyhledává řepku. Hrozí jí tak otravy

Pelhřimovsko, Vlašim – Ani sněhová pokrývka minulých dnů nezabránila srnčí zvěři, aby si zpod ní vyhrabala svou oblíbenou dobrotu – řepku.

Nový přístroj loni vyšetřil přes dvě stě lidí

Pelhřimov – Na oddělení nukleární medicíny pelhřimovské nemocnice zahájil loni v létě plný provoz nový hybridní přístroj pro komplexní zobrazovací diagnostiku Anyscan.

Druhé vloupání do hotelu se zloději nevyplatilo. Byl chycen

Humpolec – V noci ze čtvrtka na pátek si zloděj vybral za svůj cíl Hotel Orlík – Jirmásek v Humpolci. Už podruhé. Čin se mu však díky včasnému zásahu policistů nepovedlo dokončit.

V měsíci lednu se pozorovateli na obloze ukáže třeba Jupiter

Pelhřimov – K pozorování oblohy svádí spíše letní počasí, ale to neznamená, že v zimě na nebi není na co koukat. Co lze konkrétně vidět v následujících týdnech, to dobře vědí například členové Astronomického klubu Pelhřimov.

Některé dárky nepotěšily, 
jak měly. Pomohou reklamace

Pelhřimovsko – Špatná velikost oblečení, něco nefunguje, jak by mělo, nevhodný dárek.

Poplatky? Pacienti 
teď ušetří

Pelhřimov – Od prvního ledna tohoto roku se přestal platit poplatek za hospitalizaci 
ve výši sto korun za jeden den.

Rys sražený na dálnici D1u Koberovic je zatím záhadou

Koberovice – Nedaleko Koberovic u Humpolce na začátku října nepřežil rys srážku s autem.

Kubišovou v Božejově přivítá skutečně početné publikum

Božejov – Po Richardu Müllerovi vystoupí v Božejově další známá tvář, přijede tam zazpívat Marta Kubišová.

Lidé jsou zlí, říká po svých zkušenostech Váňa

Kletečná – Nedávná reportáž ve zprávách na Nově splnila svůj účel. Dojatí diváci hned po jejím odvysílání volali, že by si jedno ze tří štěňat nalezených na kolejích u Humpolce rádi vzali.

V Pelhřimově budou k vidění vzácné Bible

Pelhřimov - Tak se jmenuje výstava, kterou si budou moci od 5. do 15. listopadu prohlédnout návštěvníci pelhřimovské knihovny v tamním hudebním oddělení.

Výrobky humpoleckých maminek poputují do brodské nemocnice

Havlíčkův Brod/ Humpolec – Maminky z humpoleckého rodinného centra Cipísek se nedávno rozhodly, že podpoří maminky předčasně narozených dětí.

Vyhlídková věž na Orlíku budí rozpory

Humpolec – Obyvatelé Humpolce na webovém portálu Váš názor hlasují pro či proti vytvoření vyhlídkové věže na Orlíku.

Motýli publikum v Žirovnici rozplakali i rozesmáli

Žirovnice - Zadní řady sedadel v žirovnické sokolovně zůstaly v sobotu večer nezaplněny. Divadelní představení Motýli od amerického dramatika Leonarda Gersheho si přitom zasluhuje plný sál.

Mládež nečeká s ochutnáním alkoholu až do osmnácti let

Pelhřimovsko – Tři podnapilí mladiství, tak poslední pátek v září skončily policejní kontroly v pelhřimovských zábavních podnicích.

Richard Müller vystoupí
 v nenápadném Božejově

Božejov – Vedle velkých českých i slovenských měst si pro jeden z více než třiceti koncertů svého turné zvolil Richard Müller také nenápadný městys Božejov na Pelhřimovsku.

Vyšší minimální mzda už těší brigádníky či nezaměstnané

Pelhřimovsko – Počínaje 1. srpnem je základní měsíční sazba minimální mzdy o pět set korun vyšší, celkem tedy 8  500 korun.

Děti jsou dnes líné vyrobit si tahák

Pelhřimovsko – Taháky stále neodmyslitelně patří ke školní docházce, ale když učitelé srovnávají období svého studia a dnešní dobu, ztrácejí podle nich žáci vynalézavost a  někdy se vůbec nenamáhají tahák si vyrobit.

Pivovary hlásí: Máme dobrý rok

Humpolec, Chotěboř – Menším pivovarům na Vysočině se daří. Humpolecký i chotěbořský hlásí rekordní výstav 
i prodej. Zisky jim umožňují investovat do nových technologií.

Sestavil nejdelší větu ze souhlásek

Pelhřimov - Novou nejdelší českou větu složenou jen ze souhlásek vytvořil Milan Hanák z Prahy (na snímku i se svým dílem, které jej vyneslo mezi rekordmany).

Korytem říčky Bělé protekla voda z Hongkongu, Ugandy i z Ománu

Pelhřimov – Obří trychtýř ze sbírky Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově koncem minulého týdne zase jednou našel využití. Posloužil k dopravě vody z různých částí světa do říčky Bělé.

Pacovem projely historické motorky

Pacov - Z pacovského náměstí v sobotu odstartovala mezinárodní veteran rallye historických motocyklů Pacovský okruh 2013.

Festival rekordů slibuje obří židli, ale i spoustu muziky

Pelhřimov – Třiadvacátý festival Pelhřimov – Město rekordů začíná. Program slibuje mimo jiné spoustu zajímavých hostů.

Bernard Fest letos slibuje Lucii Bílou nebo The Tap Tap

Humpolec – Na Bernard Fest, který se letos v Humpolci koná 21. a 22. června, opět lákají hvězdy české a slovenské hudební scény.

Začátek pylové sezony se letos podle alergologa opozdil

Pelhřimov – V čekárnách u alergologů už je opět plno. Začátek pylové sezony měl však letos ve srovnání s jinými roky zpoždění.

Zase hrnce! Napálili lidi i restauraci

Pelhřimov – Manipulace se seniory a drahé produkty, to jsou hlavní rizika předváděček. Firmy, které je pořádají, se často vydávají na hranu podvodu. Platí to i o akci, jejíž závěr Deník zaznamenal.

Pořadatele předváděčky je těžké dohledat

Pelhřimov –  Je pátek po obědě a čekáme před jedním z pelhřimovských restauračních zařízení. Uvnitř se koná předváděčka a pořadatelé tam pustí jen ty, které osobně obvolali telefonem.

Lidé bez domova teď zřejmě 
našli útočiště v Humpolci

Humpolec – V zimních měsících s teplotami hluboko pod bodem mrazu lidem bez domova přibývá starost o bezpečné přenocování. V Humpolci se jejich útočištěm často stává vytopená autobusová hala.

Astrolog v Humpolci nastínil, co předpovídá republice

Humpolec – Velmi slušnou účast měla páteční přednáška astrologa Emila Václava Havelky v Literárním klubu Městské knihovny v Humpolci.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT