VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HANA TONAROVÁ, DIS.

Hana Tonarová, DiS. / Havlíčkobrodský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Premiéra Furiantů: My vám píchnem ve všem

Přibyslav – Divadelní hru
 o třech strašidlech a jedné krásné komtesce uvede ochotnický divadelní soubor Furiant v Přibyslavi.

Slavětín objevil zapomenutého rodáka

Ždírec nad Doubravou – V roce 1920 získal literární historik a spisovatel, fotograf lidové architektury, autor učebnic i turistické literatury Bohumil Vavroušek Slavětínský čestné občanství v rodném Slavětíně.

Na zámku ve Světlé nad Sázavou povzbudí fantazii

Světlá nad Sázavou – Svět hraček a tvoření. To je název festivalu dětské fantazie a tvořivosti, který se koná v sobotu a neděli na zámku ve Světlé nad Sázavou.

Týden pro podlipnické kostely

Lipnice nad Sázavou - Výročí deseti let slaví Týdnem pro podlipnické kostely sdružení, které se snaží o záchranu trojice kostelíků v podlipnickém podhradí.

V Modlíkově zahrají kapely Turbo a Citron

Modlíkov - Dvě legendy českého hudebního nebe vystoupí na společném dvojkoncertu v rámci sedmého ročníku Modlíkovského hudebního léta, které touto akcí vypukne. Začátek je v sobotu ve 21 hodin.

Začalo úsobské kulturní léto

Úsobí - Úsobské kulturní léto si letos před svůj název přidává číslici XVIII.

Panáček: V Bolívii ukládají zlato do zubů

Havlíčkova Borová – Během školního roku je učitelem fyziky a matematiky. Ale jakmile se přiblíží letní (nebo i jiné) prázdniny, začne být šestatřicetiletý Jaroslav Panáček jaksi nesvůj.

Knihu o věžích už František Pleva dopsat nestihl

Ledeč nad Sázavou - Významný popularizátor regionální historie už svou poslední knihu o věžích dopsat nestihl.

Svěcení praporu: více než rok tvrdé dřiny

Havlíčkova Borová - Ono se řekne: žehnat obecní prapor. Ale jen málokdo si dokáže vůbec představit, co se za tím skrývá práce.

Co jedli a pili naši předci o Vánocích

Havlíčkobrodsko - Vánočním svátků přecházel půst, který se přísně dodržoval po celý advent. V této době se nesmělo jíst maso, jen na Moravském Slovácku to tak vážně nebrali, protože v tomto období si užívali velkolepých událostí zvaných zabíjačka.

Univerzita nabídne letos rekordní počet oborů

Havlíčkův Brod - Sedmým rokem už funguje Univerzita volného času při havlíčkobrodské Krajské knihovně Vysočiny. A v těchto dnech se už intenzivně připravuje zimní semestr výuky. Kromě již vyzkoušených a úspěšných oborů přibudou opět nové, a půjde o rekordní počet.

Tématem knižního veletrhu bude tentokrát láska

Havlíčkův Brod - Osmnáctým ročníkem dosáhne Podzimní knižní veletrh pomyslné plnoletosti. A tak není divu, že hlavním tématem doprovodného programu megaakce, která se koná v pátek a sobotu 10. a 11. října v Havlíčkově Brodě, bude láska.

Den evropského dědictví

Havlíčkův Brod - V sobotu 13. září se od 9 koná v Havlíčkově Brodě tradiční Den evropského dědictví.

Přibyslav se opět chystá na Mlékárenské dny

Přibyslav - Září bez Mlékárenských dní v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku? Nemyslitelné! I letos se ve dnech 6. až 14. září koná v městečku 17. ročník výstavy mlékárenských výrobků, a to v sobotu 13. září ve sklepeních přibyslavské radnice.

Reparáty: dnes je studenti berou jako normální věc

Havlíčkobrodsko - Jaroslav, student světelského gymnázia, si zopakuje třetí ročník. Neudělal reparát z matematiky, druhý měl skládat z francouzštiny, a na ten už ani nedošlo.

Překvapili ministra: Ve věznici sedí doktorka práv

Světlá nad Sázavou - Přetlak zájmu o pracovní místa ve světelské věznici překvapil i ministra Cyrila Svobodu při jeho čtvrteční návštěvě.

Ve vsi poblíž Světlé se po parcelách jen zaprášilo

Nová Ves u Světlé - Třiadvacet rodinných domků v dalších letech vyroste na okraji obce Nová Ves u Světlé.

Pyro Car startuje v pátek odpoledne

Přibyslav - Druhé setkání požárních automobilů, jejich řidičů, strojníků a osádek nazvané Pyro Car 2008 startuje už dnes. Městečko je od 10 hodin otevřeno, aby mohly přijíždět požární automobily a registrovat se jednotlivé sbory.

Moravec kočíroval duel mezi hejtmanem a primářem

Havlíčkův Brod - Spíše jako schůze krajského zastupitelstva vypadala druhá polovina předvolebního duelu, který vpátek večer moderoval na Staré radnici vHavlíčkově Brodě Václav Moravec.

Letní žurnalistická škola zve

Havlíčkův Brod - Týden Karla Havlíčka Borovského, v němž se koná i Letní žurnalistická škola v Havlíčkově Brodě, přinese zajímavé zkušenosti nejen mladým budoucím novinářům, ale i ostatním. Veřejnost má šanci navštívit několik přednášek předních českých odborníků na média. Konají se vždy v sále Staré radnice.

Dlažební kostky se vrací na kopec

Havlíčkova Borová - V Havlíčkově Borové se už dva měsíce opravuje ulice Pivovarská, která tvoří hlavní příjezdovou komunikaci ze směru od Havlíčkova Brodu.

Radmila hubla před kamerou a pak se vdala

Okrouhlička - Snoubenci sedí na houpačce, usměvavému ženichovi se na klíně neklidně vrtí hezounká holčička, starostka Jana Fischerová apeluje na oba, aby se měli rádi celý život. Jenže, něco tu nehraje. Aha, natáčecí tým se dvěma kamerami a chlupatým mikrofonem je tak nějak navíc.

Kulturní dům v Brodě: lidé tam kradou i toaletní papír

Havlíčkův Brod - Mizící záchodový papír z toalet, zašlapané žvýkačky do koberců, zaneřáděné parkety od hostů posilněných alkoholem – s tím vším se po plesech musí potýkat pracovníci Kulturního domu Ostrov v Havlíčkově Brodě.

Středověk se vrací na lipnický hrad

Lipnice nad Sázavou - Bez středověkých slavností uprostřed srpna si snad nedokážeme představit nádvoří hradu Lipnice. Ten se tento týden chystá na velkolepé slavnosti, které vypuknou v sobotu v 10 hodin a budou trvat až do neděle.

Praktici nejsou, zubaře vyvažují zlatem

Havlíčkobrodsko - „Jedu na prohlídku k lékaři a snad to stihnu za dopoledne,“ doufá Marie Jakoubková z Přibyslavska.

Co je špatně?

Česká Bělá - Na silnicích Havlíčkobrodska se objevila nová dopravní značka. Vypadá téměř shodně jako zákazová dopravní značka Zákaz předjíždění, ale autíčka na ní zřejmě vymaloval někdo barvoslepý.

V Ledči by chtěli bazén, budou žádat o dotace z Evropy

Ledeč nad Sázavou - Čtyřiatřicet geotermálních vrtů do hloubky až 130 metrů by mohlo zabezpečovat až polovinu energetické náročnosti připravovaného bazénu.

Svatby chystají jiným, pak si to zkusili i na vlastní kůži

Havlíčkobrodsko - V Okrouhlici Šejdorfském mlýně v Okrouhličce umožňuje svatební hostiny včetně obřadů a ubytování už od roku 2001 Zdeněk Křižanovský. Loni v září se rozhodl oženit se na stejném místě i sám.

Matrikářky se v létě téměř nezastaví

Havlíčkův Brod - Pětatřicet obcí obsahuje matriční obvod Havlíčkova Brodu. A všechny jsou potenciálním místem, kam mohou brodské matrikářky vyjet spolu s oddávajícím za snoubenci.

Sňatek v přírodě? Snoubenci říkají: Proč ne

Havlíčkobrodsko - Obyčejné sňatky vychází z módy. Snoubenci dnes vyhledávají zajímavá místa pro svatební obřad, nechce se jim přejíždět z místa na místo, obřad posouvají na odpolední čas.

Moravec bude moderovat volební duel na Staré radnici

Havlíčkův Brod - Týdenní kemp pro mladé, kteří se zajímají o novinařinu, se v Havlíčkově Brodě uskuteční letos už po čtvrté. Znovu je přijedou učit například Václav Moravec, Adam Javůrek, Petr Pithart a další. Václav Moravec se chystá například moderovat volební duel vysočinských politiků Miloše Vystrčila a Jiřího Běhounka přímo na brodské Staré radnici.

Hory vědomostí v databázích příliš nelákají

Havlíčkův Brod - Jen si to představte: mít na dosah miliony hesel, desetitisíce zajímavostí ze všech oborů lidské činnosti, tisíce ukázek hudebních děl, noty, mapy, informace o knihách, plné texty stovek zahraničních časopisů… Že byste museli být milionáři? Omyl. Stačí čtenářská průkazka do Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě.

OBRAZEM: Villa park roste

Havlíčkův Brod - První z celkem osmi bytových domů začínají dostávat základy. Jen před několika týdny spustila společnost Ross Holding ambiciózní výstavbu části zcela nové čtvrti o více než 112 bytech.

Zastupitele rozdělil názor na počet parkovacích míst

Světlá nad Sázavou - Silnice procházející náměstím Trčků z Lípy ve Světlé nad Sázavou se podstatně zúží. Dohodli se na tom zastupitelé spolu se dvěma autorkami studie revitalizace náměstí. Nyní vypracovávají projekt pro územní rozhodnutí za 380 tisíc korun.

Archeologické nálezy se vrací tam, kde je lidé našli

Havlíčkobrodsko - Do havlíčkobrodského Muzea Vysočiny se téměř každým rokem vrací nálezy, které byly v minulosti v regionu objeveny, ovšem zpracovávaly se jinde.

Jak se žije v mateřských centrech

Havlíčkův Brod - Putovní výstava o Síti mateřských center na Vysočině dorazí i do Havlíčkova Brodu.

Vnučka Panušky: Nejvíc si pamatuji vůni barev v ateliéru

Lipnice nad Sázavou - Malíř nikdy nevycházel bez svého náčrtníku, nikdy nezahálel a zanechal po sobě mnoho obrazů.

Sečení trávy se prodraží víc než zimní údržba

Světlá nad Sázavou/Ledeč nad Sázavou - Sečení trávy je poslední dobou v mnoha městech a obcích dražší než zimní údržba komunikací.

Jak na turisty? Atraktivní výstava plus horší počasí

Havlíčkobrodsko - Prázdninové počasí je letos nevyzpytatelné a turisté jakbysmet.

Nákupní centrum se začíná stavět

Ledeč nad Sázavou - Výstavba nového nákupního centra v Ledči nad Sázavou začala tento týden u čerpací stanice v Koželské ulici.

FOTO: Stěnu papírny tvoří dřevěné špalíčky

Smrčná - Stará budova bývalé papírny ve Smrčné mnoho pozornosti už dávno nebudí. Přesto by si ji zasloužila.

Zámecký park postupně ničí prudké vichřice

Světlá nad Sázavou - Co nestihly zničit vichřice Kyrill a Ema, to dokončují letošní bouřky a přívalové deště.

FOTO: Věž stavěl vrtulník, jeřáb se tam nedostal

Zbožice - Jen párkrát za rok je možné vidět něco podobného: Obří vrtulník, který se vznáší nad lesy s železným monstrem na laně.

Žurnalistická škola bude letos mezinárodní

Havlíčkův Brod - Že na Letní žurnalistickou školu do Havlíčkova Brodu jezdí mladí studenti ze Slovenska jsme si již zvykli.

Ze tří školek by v budoucnu mohly zůstat jenom dvě

Světlá nad Sázavou - Tři mateřské školky v různých částech města, tři kuchyně u nich, tři budovy polykající investice.

Podnikatelští novorozenci dostanou inkubátory

Havlíčkův Brod - Začínající podnikatelé by mohli už v příštím roce využít takzvaných podnikatelských inkubátorů.

Letní žurnalistická škola letos poprvé i na Slovensku

Havlíčkův Brod - Mladí si budou moci letos poprvé vyzkoušet novinářskou práci i ve slovenské Spišské Nové Vsi. Organizátoři české Letní žurnalistické školy (LŽŠ) v Havlíčkově Brodě ji na Slovensku představili už na podzim roku 2005.

Tam, kde vystoupil Hašek z vlaku...

Světlá nad Sázavou - Stalo se to 25. srpna 1921. Na vlakovém nádraží ve Světlé nad Sázavou vystoupil z vlaku spolu s malířem Jaroslavem Panuškou i spisovatel Jaroslav Hašek.

Fotbal a seriály, to je dnešní prokletí vážné hudby

Havlíčkův Brod - Sedmý ročník Stamicových slavností před několika týdny skončil, ale už na jejich závěru přemýšleli pořadatelé, jak je pro příště ještě více zatraktivnit. Kdo letos byl, musel se mu líbit každý koncert, protože se vyznačovaly vysokou uměleckou úrovní a kvalitou.

Housenka bude mít pokračování

Světlá nad Sázavou - Housenka se za rok do Pelhřimova vrátí! Je to jen pár dnů, kdy se bambulatá housenka ze světelského Sociálního centra těšila velké pozornosti na Festivalu rekordů kuriozit v Pelhřimově. Housenka je nejdelší svého druhu, skládá se totiž z 3149 kusů bambulí a měří 248,3 metrů.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT