VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JAN TYPLT

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V Pohledu spadla na střechu rekreační usedlosti lípa

Pohled - „Bylo to hrozné. Přihnal se vítr a v korunách stromů u chalupy to začalo hučet. A najednou – rána. Mysleli jsme si, že zahřmělo. A zatím nám na dům spadl strom,“ popisuje Bohumil Pyrochta událost z pondělního podvečera.

V Pohledu spadla na střechu usedlosti stará lípa

Pohled - Čtvrt hodiny trvala průtrž mračen, při které spadl v Pohledu – Simtanech strom na střechu rekreační usedlosti. Její majitel, Bohumil Pyrochta z Čáslavi, sem jezdí na celé léto, v pondělí tu měl i vnuka.

Zdroj pylu pod okny? Někdo se ho zbaví, jiný mávne rukou

Havlíčkův Brod - Kvetoucí a voňavý keř černého bezu přímo pod okny… Pěkná představa, pokud ovšem netrpíte alergií na jeho pyl. Potom se okrasný keř před domem stává nemilým sousedem.

Narovnávají zapeklitou křižovatku ve Šmolovech

Šmolovy - Křižovatka ve Šmolovech přestane být pastí na řidiče neznalé místa. Místní ale musejí do půlky září strpět pod okny občas se tvořící kolony aut a stavební ruch.

Na libickém Saloonu zazářily hvězdy

Libice nad Doubravou - Josef Fousek, Schovanky i další zvučná jména… Skutečné hudební legendy vystoupily v sobotu v amfiteátru za libickým kostelem. Zhruba čtyři stovky návštěvníků se bavily natolik, že se v nejlepším nenechaly odehnat ani prudkým deštěm.

Čtyřkolkáři dělají v lesích paseku

Havlíčkobrodsko - „Je to adrenalinový zážitek. A v terénu zas jiný než na dráze. Chápu, že někomu v lese můžeme vadit, ale jen kvůli tomu se toho nevzdám,“ krčí rameny pětadvacetiletý Stanislav Rychlý z malé obce u Jihlavy (své pravé jméno zveřejnit odmítá).

Řidič, který zahynul u Krátké Vsi, používal kradené doklady

Krátká Ves - Když policisté prozkoumali osobní věci mrtvého, který zahynul v úterý při nehodě u Krátké Vsi na Havlíčkobrodsku, nestačili se divit.

Na rekonstrukci sportoviště jde dva a půl milionu korun

Tis - Rekonstrukce sportoviště v Tisu do konce roku spolkne půl třetího milionu korun.

Děti nezůstanou na ocet, školka se dočasně rozšíří

Lučice - V Lučici neobvykle silný ročník dětí ve „školkovém“ věku připravil místním dilema.

Risk při předjíždění stál řidiče život

Krátká ves - Pravé poledne se v úterý 29.července na silnici I/34 u Krátké Vsi ve směru na Havlíčkův Brod stalo osudným pro dva řidiče.

Dílnu provázela smůla, přesto se vydařila

Havlíčkův Brod - Sobotní vernisáž 18. ročníku workshopu pro mladé výtvarníky Štáflova paleta poznamenala nepřízeň osudu.

Hráli pro svatého Ondřeje

Pohled -Svatoondřejský kostel v Pohledu, vzácná památka ze třináctého století, by potřeboval generální opravu jako sůl.

Mrtvý na kolejích. Mohlo jít o sebevraždu

Havlíčkův Brod - Ve čtvrtek kolem půl šesté večer si strojvůdce nákladního vlaku projíždějícího tunelem, kterým vede z Brodu trať na Brno, všiml lidského těla v kolejišti.

Příští zimu budou udržovat víc silnic

Havlíčkobrodsko - Po třech letech se změnila délka silnic, které musejí v zimním období krajští silničáři udržovat sjízdné.

Do středních škol jde z kraje čtyřiadvacet milionů

Havlíčkobrodsko - Prázdninové opravy škol se netýkají jen „základek“.

Technické služby: pejskaři se trochu polepšili

Havlíčkův Brod - Sekat trávník „vylepšený“ psími hromádkami není nic příjemného, to si asi dokáže představit každý.

Udeřil otce kladivem a naoko volal pomoc

Ledeč nad Sázavou - V neděli dopoledne zavolal dvaapadesátiletý muž z Ledče nad Sázavou záchranku pro svého sedmasedmdesátiletého otce, s nímž obýval společnou domácnost, a který se měl nacházet ve velmi špatném zdravotním stavu.

Útok na novináře: žhář šel na dům asi s benzinem

Golčův Jeníkov - Policie zatím netuší, jakou chemickou látkou zaútočil neznámý žhář v ranních hodinách ve čtvrtek na dům reportéra Deníku Romana Martínka. Žhář rodině Martínkových podpálil vchodové dveře.

AKTUALIZOVÁNO: Reportérovi Deníku se někdo pokusil podpálit dům

Vilémov - Reportér Deníku Roman Martínek je v šoku. Dveře jeho domu ve Vilémově zřejmě někdo polil neznámou hořlavou látkou a zapálil! Že jsou vchodové dveře ohořelé, zjistila Martínkova manželka Hana, když šla ráno o půl deváté na nákup. Policistům vypověděla, že ještě půl hodiny před půlnocí zavírala okno v blízkosti vchodu, a všechno bylo tou dobou v pořádku. K zapálení tedy pravděpodobně došlo hluboko v noci.

V cele je asi lupič z benzinek

Chotěboř - Na jedné straně ozbrojený lupič v maskáčovém oblečení, který 19. února utekl s tržbou z čerpací stanice v Chotěboři. Na straně druhé zadržený čtyřiadvacetiletý mladík z Havlíčkobrodska, potící se při výslechu na policejní služebně. Jde o jednu a tutéž osobu?

Cedule už sedí na svém místě

Česká Bělá - Krajský úřad splnil slib. U českobělského obecního úřadu se už objevila cedule, která navede řidiče využívající objížďky na Brod správným směrem.

GLOSA: Podvedeš - a poškodíš sám sebe

Netroufám si hodnotit, která z adeptek je vhodnější na místo ředitelky borovské školní jídelny – zda kadeřnice s vystudovanou zemědělskou školou, nebo dotyčná žena se vzděláním v oboru.

Havaroval vůz s pěti tunami barev

Chotěboř/Sobíňov - Podivná shoda okolností. Chvíli po sobě na místech vzdálených jen několik kilometrů se v úterý ráno staly dvě větší nehody.

Kamiony jezdí i přes zákaz po hrázi

Dolní Krupá - Ten úsek zná dobře každý řidič z okolí. V Dolní Krupé při cestě od Brodu na Chotěboř přichází u kostela po prudkém klesání uzounké místo a za ním ostrá zatáčka. Následuje stejně úzký mostek, hráz rybníka, a na jejím opačném konci zatáčka ještě prudší než ta první. Nyní je tu ještě méně bezpečno.

Docuku, to je rychlost, energie, zkrátka "nářez"

Okrouhlička - Když skupina s tajemným názvem Docuku dorazila do Okrouhličky na Den divadla, hudby a řemesel, byla to její vůbec první návštěva našeho regionu. A to přesto, že se uskupení (stylem trochu připomínající slavnější Čechomor) pohybuje na scéně syntézy lidové hudby, rocku a beatu už šest let.

OBRAZEM: Chotěbořští cestu na festival dosud nenašli

Chotěboř - Festival fantazie patří k nejvýznamnějším akcím svého druhu nejen u nás, ale i v mezinárodním měřítku. Podle odhadů dosáhne letos počet návštěvníků asi dvou tisíc dvou set, a šíře záběru přednášek, dílen a diskusních fór snad nemá obdoby – sahá od technologií budoucnosti přes vojenství až po jednotlivé kultovní filmy, seriály a hry.

Vyšetřovatelé našli v Ronově stopy hořlavin

Ronov nad Sázavou - Spekulace o možném úmyslném zapálení se objevily ihned po požáru, který na konci dubna zničil sklad materiálu v areálu ronovské kartonážky Apoly.

Výcvik řidičů: velké změny děsí dopravce

Havlíčkobrodsko - V systému udělování profesních průkazů řidičů nastává velká změna. Získání průkazu nezbytného pro šoféry nákladních aut, které čerstvý absolvent dříve získal za pár stovek po krátkém proškolení, teď bude obnášet sto čtyřiceti až dvou set osmdesátihodinový kurz – záleží na věku uchazeče.

GLOSA: Světec ráno vstal levou nohou

Kdyby byl Jan Nepomucký vaším známým nebo kolegou z práce, řekli byste, že minulou středu měl prostě černý den. Zkrátka pech.

Nejstarší mariášník přehrál i soupeře "mladíky"

Radostín - V září oslaví osmdesátiny, ale osm křížků mu neubralo na duševní svěžesti! Mariášník Miloslav Čedík dokázal v sobotním turnaji v Radostíně porazit všech třiadvacet mladších soupeřů. Hrál se křížový mariáš, při němž sedí u stolu čtyři lidé.

Rebelovy narozeniny: lidé si prohlédli novou sudovnu

Havlíčkův Brod - S úderem dvanácté hodiny se skupina dává do pohybu. Pod vedením průvodkyně míří návštěvníci do provozních prostorů podniku, který mnohé z nich po celý rok zásobuje zlatavým mokem, ale kam se rozhodně nedá jen tak každý den dostat.

Klasické tábory vedou, i v konkurenci příměstských

Havlíčkobrodsko - Dřív měly děti volbu jasnou. Pojedeš na pionýrský tábor, a hotovo – řekli rodiče. Dnes to tak snadné není. Nabídka táborů je velká a přestává být přehledná. Základní rozdělení je jasné: dítě může jet na pobytový tábor a strávit noc mimo domov třeba týden nebo dva. Druhým typem jsou tábory příměstské, z nichž se dítě vrací každý večer domů.

Policisty zaměstnávají neustálé incidenty s opilci

Havlíčkobrodsko - Policisté na Havlíčkobrodsku si v poslední době s opilci užijí své. Navíc neustálé vožení podroušených výtržníků na jihlavskou protialkoholní záchytnou stanici vytěžuje lidskou sílu, která by jinak mohla dohlížet na bezpečí v ulicích.

Mladí umělci z Francie zakončili Stamicovy slavnosti

Havlíčkův Brod - Sedmý ročník stále známějšího hudebního festivalu Stamicovy slavnosti v pondělí zakončil koncert dechového kvinteta Aquilon, tvořeného absolventy pařížské konzervatoře.

S Jakubem se přišly rozloučit na brodský hřbitov stovky lidí

Havlíčkův Brod - Poslední rozloučení jsou smutná vždy. Když se ale loučíme s mladým člověkem, jenž měl před sebou celý život, a ten mu byl násilně přerván, je loučení o to dojemnější. Smuteční síň na horním brodském hřbitově. Jen jedna hořící svíce, malá bílá rakev a slzy v očích mnoha lidí. Nestydí se za ně ani někteří přítomní muži.

U Vilémovic se zabil motorkář

Vilémovice - K tragické nehodě došlo v neděli před osmou hodinou večerní u Vilémovic.

TEST DENÍKU: Zloděj chytil při krádeži zloděje

Havlíčkův Brod - Tisíc korun za dvacet minut! Tak takový výdělek nemá ani prezident České republiky! Nám se podařilo hlavu státu v nezdaněném příjmu překonat v jednom brodském velkoobchodu. Zboží přibližně za tisícovku se figurantovi za uvedený časový úsek podařilo ukrást z regálů, aniž by na něj některý z dalších nakupujících upozornil personál.

Cestující kroutí hlavou: řidič autobusu bloudil

Havlíčkobrodsko - Cestující si to tentokrát užili. Dopolední autobus z Jihlavy do Havlíčkova Brodu měl dvacetiminutové zpoždění. Řidič autobusu ICOM transport, a.s., vypadal, že příliš nezná trasu, ve Štokách nemohl nalézt cestu na zastávku a pasažéři ho museli navigovat.

Jak bude vypadat brodské nádraží? Deník to zjistil

Havlíčkův Brod - Dnes představí České dráhy (ČD) a společnost AŽD, která rekonstruuje brodské nádraží, budoucí podobu nádražní haly. Počítačové vizualizace znázorňují vzdušný prostor, v němž nepoužívané staré pokladny nahradily sedačky.

OBRAZEM: V galerii a muzeu se veselili do půlnoci

Havlíčkův Brod - Stovky lidí potěšila tradiční akce – večerní workshopy, divadlo, čtení i hudba.

Vagonová ulice se rozloučí s prachem. Po desítkách let

Havlíčkův Brod - Prašná ulice s výmoly, jen tu a tam vykukuje pár dlažebních kostek. Brodská Vagonová ulice vypadá málem jako na Divokém západě. Se stavem komunikace kontrastují úhledné domky a pěkná parkující auta – nejedná se totiž vůbec o „špatnou adresu“!

Třídění odpadů: Brodsko je nejlepší v kraji

Vysočina - Vysočina ví, jak třídit odpad, a obce a města na Brodsku si vedou ještě o něco lépe než jinde.

Přívalový déšť způsobil škody

Přívalový déšť z nedělního večera za sebou zanechal nezanedbatelné škody na silnicích. Asi nejhůře řádil živel v Počátkách u Chotěboře. Déšť zde způsobil lokální záplavu. Valící se voda poškodila jak krajskou silnici, tak místní komunikaci, a natekla do několika sklepů rodinných domů.

Letos jsou zase bez čápů

Habry - Ani skutečně dobré podmínky, totiž místo k zahnízdění na připraveném vysokém stožáru a blízký rybník coby zdroj potravy, opět letos nepřilákaly k zahnízdění v Habrech žádný čapí pár. Nyní už se to asi nezmění, dlouhonozí cestovatelé svá hnízda staví v dubnu a květnu.

Pohlédla jsem tomu muži do tváře, tvrdí svědkyně

Havlíčkův Brod - Nacházíme se v havlíčkobrodském parku Budoucnost. Po naší pravici je rybník Obora. Směřujeme po cestičce směrem k Základní škole v Sadech, míjíme bustu matky Karla Havlíčka Borovského a po pár krocích se nalevo otvírá dobrý pohled na břeh bezejmenného rybníčku, do něhož svrchu proudí voda z rybníka jménem Hastrman.

Stovky studentů mapovaly dopravu v Havlíčkově Brodě

Havlíčkův Brod - Projíždějící řidiči nezřídka prudce přibrzdili. Mysleli si, že mladí lidé na křižovatkách a výpadovkách, někdy s podezřelými přístroji u hlavy, měří rychlost. Jiní hlavně vedle pěkných studentek zastavovali s nejrůznějšími otázkami, od „Jak se vede?“ po „Kudy se dostanu tam a tam?“.

Tip Deníku: víme, kde natankujete nejlevněji

Havlíčkobrodsko - Ceny nejběžnějšího benzinu Natural s oktanovým číslem 95 se v regionu mohou lišit i o tři koruny! Kdo chce ušetřit, samozřejmě nepochodí na pumpě u hlavního tahu – je třeba zabrousit na venkov.

Neplacení alimentů není jen doménou mužů

Havlíčkobrodsko - Milion sto deset tisíc korun. To je částka, kterou v součtu na výživném nezaplatilo dvaatřicet dlužníků, kterým se jen letos na Havlíčkobrodsku zatím věnovaly orgány činné v trestním řízení.

Počasí zemědělce potěšilo, ale teď už by se hodilo sucho

Havlíčkobrodsko - Po delším období sucha vydala oblaka v posledních dnech enormní množství srážek. Nejprudší deště na přelomu týdne potrápily nejednu domácnost, na Havlíčkobrodsku byla situace nejhorší na Vysočině.

Česká novinářská elita v Brodě

Havlíčkův Brod - Ocenění s názvem Novinářské křepelky rezonuje jazykolamem „tři sta třicet tři stříbrných křepelek přeletělo přes tři sta třicet tři stříbrných střech“. Vyznamenaní mladí novináři do třiatřiceti let si jich velmi váží. Rád svůj úspěch při každé příležitosti připomene třeba Václav Moravec.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT