VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LENKA MAŠOVÁ

Lenka Mašová / Žďárský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V nemocnicích na Vysočině je málo lidí a moc práce

Vysočina – Nedostatek lidí. Moc práce, navíc spousta přesčasů. A za všechnu tu námahu málo peněz.

Začíná očkování proti chřipce, nemoc může skončit i smrtí

Vysočina - Na Žďársku v těchto dnech začíná očkování proti sezonní chřipce. Zájemci se mohou nechat očkovat buď prostřednictvím praktických lékařů, v ordinacích cestovní medicíny, případně v ambulanci infekčního oddělení novoměstské nemocnice.

Ubodala studenta, ale ve vězení neskončí

Žďár nad Sázavou – Jako něco nepochopitelného vnímá Kamil Vejvoda, otec zavražděného šestnáctiletého Petra, znalecký posudek Barbory Orlové.

Studenti oplakávali kamaráda, do žďárské školy přišli psychologové

Žďár nad Sázavou – Péťo, zůstaneš v našich srdcích. Vážím si tě, že jsi zachránil kamarádku, mám tě ráda…

Dívka dostala epileptický záchvat, a přišla o prsten

Žďár nad Sázavou – S naprostou lhostejností k osudu nemocného člověka se na vlastní kůži setkala čtyřiadvacetiletá dívka ze Žďáru nad Sázavou.

V dluhové pasti končí více lidí, v poradnách mají plno

Vysočina - Vlastním očím nemohla uvěřit pětatřicetiletá Jana ze Žďárska, když exekutor, který vešel do jejího domu, začal polepovat nábytek štítky s nápisem „exekučně zabaveno". Byla si jistá, že hospodaření její rodiny je v pořádku. Jenže nebylo.

Bystřičtí u soudu prohráli spor o sečení trávy kolem silnic

Bystřice nad Pernštejnem – O posekání trávy rostoucí 
u silnice ve městě se musí postarat radnice.

Do Nového Města už míří sportovci i fanoušci

Žďársko – Ačkoliv je ze všech stran slyšet, že na biatlonové mistrovství jsou všechny hotely, penziony a další ubytovací zařízení beznadějně vyprodány, nějaká volná postel se přece jenom ještě i na poslední chvíli najde. A to dokonce i v těsné blízkosti Nového Města na Moravě.

Kouří už i desetileté děti, varují teď odborníci rodiče

Žďár nad Sázavou - Už pro žáky čtvrtých tříd základních škol je určen jeden z nových preventivních protikuřáckých programů, které školám nabízí žďárské Spektrum centrum primární prevence a drogových služeb, jež zřizuje Kolpingovo dílo ČR.

Bystřičtí chtějí z Hamburku zpět své zrekvírované zvony

Bystřice nad Pernštejnem - Čtyři z původně sedmi kostelních zvonů, které byly v roce 1942 zrekvírovány k válečným účelům, chtějí zástupci bystřické radnice vrátit zpátky na věž kostela svatého Vavřince.

Oblíbené grilování skončilo nocí na toaletě

Žďársko – Letní grilování se nevyplatilo Jitce Zelené ze Žďáru nad Sázavou. Po konzumaci specialit z ryb a kuřecího masa, které si připravili na zahradě s přáteli, je postihly akutní žaludeční a střevní problémy, ke kterým se přidala zvýšená teplota.

Autobusový terminál ve Městě začnou stavět do dvou měsíců

Nové Město na Moravě - Už v srpnu začnou stavební práce spojené s vybudováním autobusového terminálu u nádraží Českých drah v Novém Městě na Moravě.

Průzkum: masiv u Rožínky je vhodný pro stavbu zásobníku

Dolní Rožínka – Ve skalním masivu poblíž uranového dolu Rožná 1 v Dolní Rožínce může vzniknout podzemní zásobník zemního plynu.

Hygienici opět začali sledovat rybníky, letos jich bude méně

Žďársko - Ve čtvrtek se můžete na webu Krajské hygienické stanice Kraje Vysočina (www.khsjih.cz) podívat, jak v letošním prvním laboratorním hodnocení dopadly rybníky v okrese, které se nejčastěji používají ke koupání.

Výživné: Vymáhání je dlouhé, pomůže zabavení řidičáku?

Žďársko – Dostat se k výživnému, které má platit otec na svého desetiletého syna Matyáše, vidí jeho matka Irena jako malý zázrak.

Pouť vyjde rodiče na tisíce. Katapult stojí 200 korun, autodrom padesát

Žďár nad Sázavou - Máte dvě děti? Pak se jen s tisícikorunou v kapse raději na žďárskou Svatojánskou pouť ani nevydávejte.

Historické ohlednutí: Popravené naházeli vojáci do vody

Velké Meziříčí – Největší tragédie ve žďárském okrese se v květnových dnech roku 1945 odehrála ve Velkém Meziříčí. Ustupující němečtí vojáci tam krvavě potlačili odpor, který organizovali tamní odbojáři, a u řek Balinky a Oslavy v pondělí 7. května 1945 popravili celkem 56 osob, a poté je naházeli do vody.

Nová vodní díla na Žďársku a Brodsku

Vysočina - Problémy s pozemky jsou ve Štěpánově, který je místní částí Leštiny u Světlé.

Policisté se o víkendu zaměří na podnapilé šoféry

Vysočina - Sednout po velikonoční oslavě za volant – tak to se letos může hodně prodražit. Policisté chystají rozsáhlé kontroly na silnicích, a to v celé republice.

Méně než průměr vydělají dvě třetiny lidí na Vysočině

Vysočina - Na průměrnou mzdu už téměř dosáhne pětatřicetiletý stavební technik Marek Dušek.

Věk novomanželů šplhá vzhůru

Vysočina - Průměrný věk ženichů na Vysočině? 31,6 roku. Tak to alespoň bylo podle statistiky v loňském roce. Před dvaceti lety to bylo ale téměř o deset let méně. Nevěsty na tom jsou podobně. Zatímco v roce 2004 byl průměrný věk ženy vstupující do manželství 27,9 roku, o rok později to bylo 28,6 a v roce 2006 dokonce 28,8 roku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT