VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR STRÁNSKÝ

Petr Stránský / Havlíčkobrodský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Způsob života našich předků se vyvíjel staletí, lidé ho zavrhli v krátké době

Pohleď - Sedláci vyznávali agrárně křesťanskou víru, jejich hlavním zájmem byla úroda. Zvyky a obyčeje pro ně fungovaly stejně, jako pro nás dnes pojišťovnictví, říká Jindřich Holub.

Naše babičky žily klidnějším životem, říká Iva Hüttnerová

Světlá nad Sázavou: Iva Hüttnerová zavítala nedávno do Galerie Na půdě ve Světlé nad Sázavou, kde se konala vernisáž výstavy jejích výtvarných prací.

Mikulášské trhy

Světlá nad Sázavou - Za zvuků lidových koled a vánočních písní se ve středu na náměstí Trčků z Lípy ve Světlé nad Sázavou konaly Mikulášské trhy.

Iva Hüttnerová zahájila svoji výstavu

Světlá nad Sázavou - Za hojné účasti návštěvníků se ve středu ve 13 hodin v Galerii Na Půdě ve Světlé nad Sázavou konala vernisáž výstavy děl známé výtvarnice, herečky, spisovatelky a moderátorky, Ivy Hüttnerové.

Ledeč bude před záplavami varovat nový systém

Ledeč nad Sázavou – Nový varovný a vyrozumívací systém pořídilo město Ledeč nad Sázavou.

Pokřtí knihu o Posázavském pacifiku a rozsvítí vánoční strom

Ledeč nad Sázavou – V neděli 2. prosince se uskuteční lampionový průvod. Ten začne v 16 hodin na novém sídlišti u Severky.

Chlád: střední školy by měly více spolupracovat s podniky

Ledeč nad Sázavou – Zdeněk Chlád, ledečský podnikatel a krajský předseda ČSSD na Vysočině, naznačil, že kapacita gymnázií na Vysočině je předimenzovaná.

Město zámek nechce, nemá peníze na nákup ani údržbu

Světlá nad Sázavou – V pondělí se ve velké zasedací místnosti městského úřadu ve Světlé konala debata o prodeji světelského zámku, kterou iniciovala Komise pro místní Agendu 21 v čele se zastupitelkou Evou Kořínkovou.

Mistrovství deskových her bude opět v Ledči

Ledeč nad Sázavou  – Po roce se opět koná Mistrovství deskových her, které v jednotlivých krajích pořádají organizace nabízející volnočasové aktivity pro děti a mládež.

Modelářská výstava nabídla opět unikáty

Světlá nad Sázavou – Již dvanáctý ročník tradiční modelářské výstavy se od pátku do neděle konal v zasedací síni Uměleckoprůmyslové akademie ve Světlé nad Sázavou.

Lipnici hrozí obří pokuta. Obyvatelé to vzali s klidem

Lipnice nad Sázavou – V pátek večer se v sále penzionu Brixen konalo další setkání vedení obce s obyvateli Lipnice.

Horkého přistihli při nakládce obecního majetku

Lipnice nad Sázavou – Bývalý starosta Lipnice nad Sázavou, Ladislav Horký, který je souzen za hospodářskou trestnou činnost, bude mít policii opět co vysvětlovat.

Chodník před knihovnou se proměnil v básnickou sbírku

Havlíčkův Brod – V den výročí narození Karla Hynka Máchy (*16.11.1810) se každoročně koná Den pozie.

Děti si samy mohou přivolat pomoc

Havlíčkův Brod – Děti v Havlíčkově Brodě mají k dispozici již druhé hodiny s tlačítky přímého spojení se strážníky městské policie a dispečinkem havlíčkobrodské nemocnice.

O památkové zóně v Ledči rozhodnou lidé

Ledeč nad Sázavou – „Trvám na tom, aby památková zóna v Ledči v takovém rozsahu, v jakém je dnes, byla zrušena," řekl v úterý Deníku starosta Ledče nad Sázavou, Petr Vaněk.

Tématem veřejné schůze na Lipnici jsou opět dluhy

Lipnice nad Sázavou – Další veřejné setkání zastupitelů obce s obyvateli Lipnice nad Sázavou se uskuteční v pátek 16. listopadu od 18 hodin v sále penzionu Brixen.

Petr Svatoň má zřejmě nejcennější sbírku samorostů v Česku

Heřmaň – V malebné vísce Heřmaň, která je místní částí Jeřišna na Havlíčkobrodsku, žije už jednadvacet let sběratel samorostů a milovník přírody Petr Svatoň.

Výstava obrazů Petra Grubera

Světlá nad Sázavou - Vidět to. Takový je název prodejní výstavy obrazů třiadvacetiletého rodáka z Havlíčkova Brodu, Petra Grubera.

ČSSD jde vyzkoušenou cestou

Jihlava – Vysočině budou další čtyři roky vládnout sociální demokraté s podporou KSČM. Nejen na nové tváře 
v radě, kterou zřejmě zvolí noví krajští zastupitelé na svém prvním zasedání v pátek, jsme se zeptali vysočinského předsedy ČSSD Zdeňka Chláda.

Lipnice na starých pohlednicích

Lipnice nad Sázavou – Počátkem prosince vychází v nakladatelství Tváře publikace s názvem Lipnice nad Sázavou na starých pohlednicích. Jejími autory jsou Marek Hanzlík a Bohumír Špaček.

Po roce zapěje Ledečský slavíček

Ledeč nad Sázavou – V sále Gymnázia v Ledči nad Sázavou se v úterý 6. listopadu od 14 hodin uskuteční již 32. ročník pěvecké postupové soutěže pro mladé amatérské zpěváky, Ledečský slavíček.

Přehlídka středních škol

Havlíčkův Brod - Třiašedesát středních škol, gymnázií, odborných učilišť a dalších školských zařízení se v úterý přijelo prezentovat do Kulturního domu Ostrov v Havlíčkově Brodě.

Kostel v Zahrádce „praskal ve švech"

Zahrádka – Zcela zaplněný kostel v Zahrádce u Ledče nad Sázavou přivítal v sobotu ve 14 hodin kardinála Dominika Duku.

Město udělalo další krok k rozšíření sítě cyklostezek

Havlíčkův Brod – Další krůček k rozšíření sítě cyklostezek po městě udělali zastupitelé Havlíčkova Brodu. Na svém posledním zasedání schválili bezúplatný převod pozemků TJ Jiskra do majetku města.

Když potkáte dobrodruha s tygrem, víte, že přijel cirkus Jo-Joo

Havlíčkův Brod –  V pondělí už od rána začaly na cirkusový plac naproti Bille najíždět nákladní auta s obrázky zvířat. To národní cirkus Jo-Joo zavítal opět do Havlíčkova Brodu.

V Lípě rozšíří mateřskou školu o jednu třídu

Lípa – Zastupitelé obce Lípa na svém posledním zasedání schválili přístavbu budovy mateřské školy v Lípě.

Soutěž o nejhezčí květinářský výrobek vyhrálo studio Florist's

Chotěboř – V soutěži Nejhezčí květinářský výrobek čtenářů Deníku získala nejvíce hlasů kytice z Květinového studia Florist's z Chotěboře.

Horký se před policií skrýval, k soudu ale dobrovolně přišel

Havlíčkův Brod – Pořádné drama připravil včera bývalý lipnický starosta Ladislav Horký všem, kteří v budově okresního soudu v Havlíčkově Brodě čekali, zda se dostaví k hlavnímu líčení, které se mělo konat od 9 hodin.

Horký se k soudu nedostavil

Havlíčkův Brod – Třetí hlavní líčení v procesu s bývalým lipnickým starostou, Ladislavem Horkým, se v úterý od devíti hodin mělo konat u okresního soudu v Havlíčkově Brodě.

Rys Vladimíra Zadražila je filmová hvězda

Pavlov – Na kraji Pavlova na Havlíčkobrodsku, vesnice  proslavené stanicí ochrany fauny, žije devětačtyřicetiletý Vladimír Zadražil.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT