VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ŠTĚPÁNKA SAADOUNI

Štěpánka Saadouni / Havlíčkobrodský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Obecnímu obchůdku ve Vísce se daří tak, že za to musí platit

Víska - Radost, ale i starosti přinesl obci Víska provoz obecního obchůdku se smíšeným zbožím. V tamním obchodě se v krátké době vystřídalo tolik nájemců, že se obec nakonec rozhodla obchod provozovat sama. Obchod si vede tak dobře, že se stal plátcem daně z přidané hodnoty, což mu může do budoucna komplikovat život.

Nově narozených dětí na Vysočině přibývá

Vysočina – Nově narozených dětí na Vysočině v loňském roce opět přibývá a potvrzují to i statistiky jednotlivých porodnic v krajských nemocnicích.

Řidič byl pod vlivem drog

Havlíčkův Brod - Havlíčkobrodští policisté zastavili v pátek 12. ledna kolem šesté hodiny ráno na komunikaci mezi Havlíčkovým Brodem a Baštínovem osobní automobil Škoda Felicia. Řidičem vozidla byl dvaatřicetiletý muž z Havlíčkobrodska.

Většina voličů na Brodsku dala přednost Zemanovi

Havlíčkobrodsko - V sobotu s úderem druhé hodiny odpolední se na Havlíčkobrodsku zavřely volební místnosti. Skončilo první kolo prezidentských voleb a velké sčítání hlasů začalo.

Ve Štokách stáli voliči frontu

Štoky - Opravdu velký zájem o prezidentské volby zaznamenali v městečku Štoky na Havlíčkobrodsku. Ve volební místnosti v budově městyse se dveře doslova netrhly.

Luxusní prostředí nabízí voličům brodský hotel Brixen

Havlíčkův Brod - Doslova luxusní prostředí nabídl voličům ve 23 okrsku v Havlíčkově Brodě Hotel Brixen. „Zapsáno máme asi 850 voličů, kolik jich přijde doopravdy, to je otázka,“ konstatovala předsedkyně sedmičlenné komise Anna Kuderová, která ve volební komisi zasedá již několik let. Nicméně zdálo se, že účast bude hojná.

Senioři volili i Michala Horáčka

Havlíčkův Brod - Velký zájem o prezidentské volby byl v Domově pro seniory Havlíčkův Brod v ulici Husova. „Naši senioři se o veřejné dění hodně zajímají a volit chtějí,“ konstatovala ředitelka zařízení Hana Hlaváčková.

Na mostě přes Šlapanku se finišuje

Havlíčkův Brod - Poslední práce na rekonstrukci mostu přes Šlapanku v Havlíčkově Brodě na ulici Mírová provádějí dělníci z firmy Firesta.

Opilec z nádraží skončil na záchytce

Havlíčkův Brod - Opilého muže, který se za bílého dne potácel kolem kolejí, zajistili policisté z Havlíčkova Brodu ve středu 10 ledna kolem jedenácté dopoledne na nádraží Českých drah v Havlíčkově Brodě.

Ene Bene: Kulturní dům, kde se nikdy nevolilo

Přibyslav – Zhruba před sedmnácti lety se v Přibyslavi natáčel film s názvem Ene Bene. Příběh lyrické komedie režisérky a scenáristky Alice Nellis se odehrává během dvou dnů a jedné noci na malém městě v době voleb do místního zastupitelstva.

Na obchvatu Rouštan dělníci pracují i v zimě

Havlíčkobrodsko – Ani v zimě se u malé obce Rouštany u Pohledu na Havlíčkobrodsku nezastavily stavební stroje. Dělníci tam intenzivně pracují na stavbě silnice I/34 ve směru Rouštany - Pohled.

Systém od dveří ke dveřím má v Podoubraví zlepšit třídění odpadů

Podoubraví – Obyvatelé města a obcí v Podoubraví by v budoucnu již nemuseli nosit odpad v taškách a pytlích do barevných kontejnerů přes několik ulic. Ale třídit v pohodlí domova a odpad vynést do nádob přímo před domem.

Z chalupy zmizely okapy

Rušinov - Chotěbořští policisté prověřují krádež okapových svodů, ke které došlo v katastrálním území obce Rušinov místní části Vratkov. K činu došlo v době od poloviny prosince loňského roku do soboty 6. ledna.

Problémy s pitnou vodou vyřešil ve Věžnici nový vodojem

Věžnice – Originální vánoční dárek v podobě moderního vodojemu za čtyři miliony korun dostali obyvatelé obce Věžnice na Havlíčkobrodsku.

Dřevěná figurka putovala do Vepříkova

Svatý Kříž – V pořadí již 11. ročník turnaje v deskových hrách Člověče, nezlob se, uspořádali v obci Svatý Kříž u Havlíčkova Brodu.

O stavbě bazénu v Ledči rozhodne anketa do konce ledna

Ledeč nad Sázavou – Chcete ve městě krytý bazén za sto milionů korun? O tom mohou rozhodnout do konce ledna obyvatelé Ledče a okolí v anketě vyhlášené ledečskou radnicí.

Pacienty očního oddělení ošetřuje v Brodě moderní laser

Havlíčkův Brod – Moderní oční laser využívá od podzimu loňského roku oční oddělení nemocnice v Havlíčkově Brodě. Nemocnice přístroj pořídila díky dotaci od města Havlíčkův Brod ve výši 500 tisíc korun.

Přibyslav plánuje drahou kanalizaci a přístavbu mateřské školy

Přibyslav – Rozpočet na rok 2018 schválilo město Přibyslav. Celkové výdaje činí 72 milionů korun, z toho 24 milionů je plánováno na investice do rekonstrukce komunikací, stavby kanalizace v Dobré a Keřkově či do rekultivace skládky odpadů.

Otec neplatí výživné na dvě děti

Chotěboř - Z přečinu zanedbání povinné výživy je podezřelý čtyřicetiletý muž z Chotěbořska. Muž si od září roku 2016 řádně neplnil vyživovací povinnost ke svým dvěma dětem, kterou mu okresní soud uložil v roce 2006.

Soutěž bezpečná nemocnice startuje jubilejní ročník

Havlíčkův Brod - I v letošním roce byl pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina pana Jiřího Běhounka vyhlášen již 10. ročník celostátní soutěže pro lůžková zdravotnická zařízení - Bezpečná nemocnice, který bude slavnostně zakončen v lednu 2018 vyhlášením vítězů v prostorách Horáckého divadla v Jihlavě. Tématem letošního ročníku soutěže je podle mluvčí brodské nemocnice Petry Černo „Bezpečí ve zdravotnictví - nekonečný příběh?".

Kamerový systém odhalil výtržníky

Chotěboř - K odhalení několika vandalů narušujících pořádek již v prvních dnech nového roku 2018 pomohl městským strážníkům v Chotěboři kamerový systém.

Města na Brodsku se poplatky za odpady zvedat nechystají

Havlíčkobrodsko – Hlouběji do kapes, co se týče poplatků za komunální odpady, nebudou muset letos sáhnout obyvatelé měst na Havlíčkobrodsku. Radnice nárůst poplatků naplánují a snaží se je držet ve stejné výši jako loni.

Střední škola v Ledči vychová skladníky odborníky

Ledeč nad Sázavou – Najít lepší uplatnění na trhu práce. To slibuje studentům v Ledči nad Sázavou tříletý učební obor Informatika ve skladování.

Neznámý řidič poškodil pilíř a ujel

Havlíčkův Brod - Policisté z dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod vyjížděli ve čtvrtek 28. prosince vyšetřovat okolnosti dopravní nehody, kterou má na svědomí dosud nezjištěný řidič.

Dobročinný školní ples pomůže ve Ždírci nemocnému Jakubovi

Ždírec nad Doubravou – V pořadí již třetí dobročinnou zábavu pořádá základní škola ve Ždírci nad Doubravou. Výtěžek je určený na pomoc žáku čtvrté třídy Jakubovi, který trpí vážným onemocněním srdce.

Vísce chybí pitná voda, na nový vrt nemá peníze

Víska – S nedostatkem kvalitní pitné vody se potýká stále více obcí na Havlíčkobrodsku. Ve Vísce u Chotěboře by tento problém vyřešil jednou pro vždy nový, mnohem hlubší vrt, téměř za půl milionu korun. Ovšem obec na něj zatím nemá peníze a musí se spolehnout na dotace.

Brodská nemocnice získala nový oční laser

Havlíčkův Brod – Oční oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod využívá moderní oční laser.

Škola v Golčově Jeníkově je cool

Golčův Jeníkov – Druhé místo v celostátní soutěži Naše škola je cool, kterou vyhlásila pro základní školy společnost CONSULTA z Vyškova, získala základní škola v Golčově Jeníkově.

Jeníkov chystá opravu Goltzovy tvrze a školy

Golčův Jeníkov – Hned do dvou náročných oprav se chce pustit v roce 2018 město Golčův Jeníkov. Na Goltzově tvrzi opadává omítka, po opravách volá i budova staré školy.

V Květinově slavily děti Vánoce na myslivecký způsob

Květinov – V hasičské klubovně v Květinově uspořádaly myslivecké Vánoce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>