VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ŠTĚPÁNKA SAADOUNI

Štěpánka Saadouni / Havlíčkobrodský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Petiční výbor sněmovny slibuje lesníkům podporu v boji s kůrovcem

Havlíčkobrodsko – Zhruba 400 milionů korun navíc by mělo putovat ze státní kasy na pomoc soukromým vlastníkům lesů, na likvidaci kůrovcové kalamity a obnovu lesních porostů. Změnit by se měla i legislativa.

Na zdravou výživu o svátcích sázejí hlavně mladí

Havlíčkův Brod – Místo vanilkových rohlíčků sladkosti bez lepku a bílého cukru. Místo kapra třeba mořské produkty. Stále víc lidí na Havlíčkobrodsku nechce tloustnout a sází i o vánocích na zdravou výživu.

Nejlepší webové stránky má knihovna v Bohuslavicích

Havlíčkův Brod – Malá názvem, ale velká významem. V pořadí již 17. ročník malé knihovnické slavnosti se konal ve středu 21. listopadu v Havlíčkově Brodě.

Škola trpí silným dopravním provozem, příliš mnoho rodičů vozí děti autem

Přibyslav – Zastavit na parkovišti u základní školy v Přibyslavi je ráno problém. Do školy vozí děti i rodiče, kteří bydlí od školy pár kroků a s autem by snad nejraději dovezli dítě do třídy. Parkoviště je ucpané, stěžují si řidiči, kteří sem jezdí z okolních vesnic. Cesta kolem školy Českou ulicí je ráno náročná i pro pěší.

Bohoslužba, věnovaná nedonošeným dětem je připomínkou rozměrů života člověka

Havlíčkův Brod - Bohoslužba za děti do dlaně, jejich rodiny a zdravotníky se koná v sobotu 17. 11. 2018 ve 14.30 hodin v kapličce Ke cti Panny Marie v Antonínově Dole.

Prevenci proleženin zdravotní pojišťovny nehradí

Havlíčkův Brod – Dekubity neboli proleženiny se mohou na těle objevit během několika dnů či dokonce hodin. Trpí jimi nejen ležící senioři, ale i mladí vozíčkáři. Prevenci dekubitů ale zdravotní pojišťovny nehradí.

Na vyšetření hladiny cukru stáli pacienti již od rána frontu

Havlíčkův Brod – Den diabetu uspořádala ve středu 14. listopadu nemocniční lékárna v Havlíčkově Brodě, spolu s diabetologickou ambulancí. Akce se konala při příležitosti Světového dne diabetu. Každoročně na podzim tak mají stovky pacientů možnost nechat si před vchodem do nemocniční lékárny zkontrolovat svůj zdravotní stav. Pro některé je to, obrazně řečeno, okamžik hořké pravdy.

Rodičkám od bolesti pomáhá v brodské nemocnici ultrazvuk

Havlíčkův Brod - Rodičkám po císařském řezu tlumí v brodské nemocnici bolest novou technikou anestezie takzvaným TAP blokem, která je šetrná i k novorozencům. Snižuje se tím i spotřeba léků.

I mentálně postižení mohou pracovat, díky Hátě

Ledeč nad Sázavou – S Hátou do práce. To je projekt, který úspěšně pokračuje v Ledči nad Sázavou. „Díky němu se nám podařilo 21 nějak znevýhodněným osobám nastoupit na pracovní trh,“ informuje za společnost Háta z Ledče Štěpánka Vrbová.

Glosa: Tři dny nemoci

Proplácet pacientům první tři dny nemocenské je úplně v pořádku. Jestli po nás stát chce, abychom platili sociální a zdravotní pojištění za každý den, kdy klopýtáme po tomhle světě a na oplátku nám v prvních třech dnech nemoci nakašle, pak tento stát je zloděj. To, že nemocný bude první tři dny bez koruny, má prý zabránit zneužívání nemocenských dávek.

Řidič se při nehodě těžce zranil

Havlíčkobrodsko - Vážná dopravní nehoda se stalai v pátek 9. listopadu krátce po jedenácté hodině dopoledne v Chotěboři na křižovatce ulic Herrmanova a Neudörflova.

Dvakrát do roka ožívá Libice lidovými jarmarky

Libice nad Doubravou – Dvakrát do roka se do Libice nad Doubravou sjíždějí stovky lidí z celé Vysočiny, dokonce i okolních krajů. Konají se zde vyhlášené lidové jarmarky. Na jaře je to jarmark velikonoční v listopadu pak svatomartinský. Ten poslední se konal v sobotu 10. listopadu.

Na Vysočině je zdravotních sester pořád málo

Havlíčkobrodsko – Minimálně čtyři zdravotní sestry hledá nemocnice v Havlíčkově Brodě. I v jiných nemocnicích je to podobné. Přesto, že zdravotní školy opouštějí každý rok stovky budoucích sestřiček, mnohé z nich do nemocnice nikdy nenastoupí.

Lesy na vysočině čelí katastrofě nebývalých rozměrů

Přibyslav – Hektary lesa požírá kůrovec. Za několik málo let budou někde namísto lesů jen holiny nebo porosty suchých mrtvých stromů. To bude mít zásadní dopad na stav podzemních vod a sucho, které nás trápí už teď, přeroste v ekologickou katastrofu. Pocítí to i ekonomika státu.

Nádražní hala v Přibyslavi projde rekonstrukcí

Přibyslav – Až do roku 2020. Tak dlouho bude trvat rekonstrukce staré výpravní budovy Českých drah v Přibyslavi, která začala před několika dny.

Park Budoucnost za bývalou školou se mění v malebné zákoutí

Hablíčkův Brod - Revitalizace parku Budoucnost v Havlíčkově Brodě má dvě části. V první fázi začaly úpravy v lokalitě za bývalou ZŠ Rubešova. Bývalé dětské hřiště se tak mění v malebné zákoutí, vhodné pro odpočinek.

V Carnegie Hall se představil také jazzman Martin Petrák

Havlíčkův Brod – Hudebníci z Havlíčkobrodska sbírají úspěchy. V rámci turné České filharmonie do USA 28. října měli američtí posluchači možnost slyšet nejen vynikající sólo hobojistu Janu Brožkovou, ale nechyběl zde ani další slavný havlíčkobrodský rodák jazzman Martin Petrák.

Jana Brožková z Brodu vystoupila v legendární Carnegie Hall!

Havlíčkův Brod – Fenomenální úspěch havlíčkobrodské umělkyně. Na podzim 2018 (od 27. října do 12. listopadu) se Jana Brožková z Havlíčkova Brodu jako členka České filharmonie zúčastnila velkého turné po USA.

Náročná rekonstrukce křižovatky skončila

Ledeč nad Sázavou – Náročná rekonstrukce křižovatky na Husově náměstí v Ledči nad Sázavou skončila. Křižovatku v centru města řidiči označovali za nepřehlednou a problematickou.

Ždírec a Střítež čekají v lednu dodatečné volby

Vysočina – Dodatečné volby do zastupitelstva vyhlásilo Ministerstvo vnitra pro dvě obce na Vysočině. Svoje vedení si bude 26. ledna 2019 vybírat obec Ždírec na Havlíčkobrodsku a Střítež na Žďársku.

Sativa Keřkov slaví letos jubileum

Přibyslav - Slaví výročí společně s republikou. Celých 95 let existence si letos připomíná šlechtitelská stanice Sativa Keřkov u Přibyslavi. Ta se proslavila v rámci republiky například odrůdou Keřkovských rohlíčků, které si udržely na trhu velkou oblibu od druhé světové války až do dneška.

Kde jsou na Havlíčkobrodsku hroby slavných

Havlíčkobrodsko – Celá řada známých osobností našla místo posledního odpočinku na hřbitovech na Havlíčkobrodsku. Slavný malíř Jan Zrzavý zemřel 12. října 1977 v Praze, ale pochován je na hřbitově v Krucemburku, ač zde trvale nikdy nežil, jezdil sem pouze na prázdniny k dědečkovi z otcovy strany. Ale Krucemburk si zamiloval, a proto bylo jeho přáním být pohřben právě zde.

Libice chystá svatomartinský jarmark, podpoří tím školu

Libice nad Doubravou - Tradiční svatomartinský jarmark se koná 10. listopadu v Libici nad Doubravou v areálu Pilnova statku. Pořadatelem akce je Kulturní a školská komise v Libici nad Doubravou.

Darovaná látka může pomoci ženám po odnětí prsu

Havlíčkův Brod - S originálním projektem takzvaných srdíčkových polštářů přišlo chirurgické oddělení nemocnice v Havlíčkově Brodě.

Jak poskytnout první pomoc dětem a kojencům

Havlíčkův Brod – První pomoc v kojeneckém a dětském věku. To bylo téma odborného semináře pro rodiče, prarodiče i zdravotní sestry z Oblastní charity.

Kouzla s keramikou si v AZ Centru vyzkoušeli malí i velcí

Havlíčkův Brod – Asi dvě desítky dětí i dospělých si mohly v úterý 30. října zpříjemnit prázdninový den v AZ Centru v Havlíčkově Brodě kurzem keramiky. Při práci s hlínou se sešli jak úplní začátečníci, tak i zkušení výtvarníci.

Rekonstrukce Smetanova náměstí spěje k závěru

Havlíčkův Brod – Těsně před dokončením je nyní rekonstrukce Smetanova náměstí v Havlíčkově Brodě. Nová podoba náměstí by stejně jako nedaleký park Budoucnost měla přispět ke zvýšení atraktivity města a lidem nabídnout místo pro relaxaci a odpočinek.

Lesníci na Havlíčkobrodsku po větru sčítají škody

Havlíčkobrodsko – Škody napáchané vichřicí v noci z pondělí 29. října sčítají na Havlíčkobrodsku nejen hasiči a energetici, ale také lesníci.

Kabelovku a internet v Přibyslavi strhal vítr

Přibyslav - Nefunguje internet ani kabelová televize zjistili hned ráno v úterý 30. října obyvatelé Přibyslavi. Během dopoledne přibyslavská radnice vydala oznámení o přerušení příjmu kabelové televize a internetu v lokalitě kolem sportovní haly. Způsobila ho noční vichřice. " Na odstranění závady se intenzivně pracuje," vzkázala radnice.

Vichřice ve Vilémově shodila stěnu nového obecního domu

Vilémov – Velkou škodu napáchala vichřice v noci z pondělí 29. října ve Vilémově na Havlíčkobrodsku. K zemi se poroučela zeď nově postaveného obecního domu.

Vichřice prošla Vysočinou, bez proudu jsou tisíce domácností

Havlíčkobrodsko – Silný vítr se prohnal Vysočinou, plné ruce práce mají hasiči i energetici.

Místo Velké hospody se ve Vilémově staví obecní dům

Vilémov – Výraznou změnou nyní prochází centrum městyse Vilémov na Havlíčkobrodsku. Na zbořeništi bývalé Velké hospody roste jako z vody nový obecní dům. Výdaje na tuto stavbu jsou ale tak vysoké, že se městys rozhodl vzít si půjčku ve výši 25 milionů korun.

Pověstný „skleňák“ na Smetanově náměstí jde do dražby. Ale jen jako celek

Havlíčkův Brod – Bývalý finanční úřad v Havlíčkově Brodě je na prodej. Zhruba za 14 dnů se koná dražba dominanty Smetanova náměstí lidově zvané skleňák. Dražbu chystá Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových.

OBRAZEM: Památník obětem světových válek rozdělil město

Havlíčkův Brod /ANKETA/ - U příležitosti oslav 100 let vyhlášení Československé republiky odhalili v Havlíčkově Brodě v neděli 28. října v areálu Nového hřbitova památník obětem světových válek. Město za pomník zaplatilo přes milion korun.

Sto let republiky: Václav Klofáč, novinář a politik

Havlíčkův Brod – Slavil by dnes stejně, jako Československá republika. Sto let uplynulo letos nejen od vzniku samostatného Československa, ale také od narození novináře, politika a řečníka, rodáka z tehdy Německého, dnes Havlíčkova Brodu, Václava Klofáče.

Opilec putoval z ulice rovnou na záchytku

Havlíčkův Brod - Opilého muže v pátek 26. října kolem jedné hodiny odpoledne zajistili havlíčkobrodští policisté.

Bourali jsme vesele, to Rakousko zpuchřelé

Havlíčkův Brod – Konec poroby! Pryč s Rakouskem! Jak to tenkrát bylo, když v tehdejším Německém Brodě vyhlásili republiku a bourali jsme vesele, to Rakousko zpuchřelé? Věrnou rekonstrukci událostí ze dne 28. října 1918 si připravilo v neděli město Havlíčkův Brod a Muzeum Vysočiny za podpory Kraje Vysočina a dalších organizací.

Vznik Československé republiky provázela euforie, po ní přišlo vystřízlivění

Havlíčkobrodsko – Vznik Československé republiky provázela v roce 1918 euforie, po které následovalo vystřízlivění všedního dne. Historici popisují nejen oslavy, ale i složitou poválečnou hospodářskou situaci spojenou s chudobou, nemocemi a nezaměstnaností.

Největší osobnosti historie byly Masaryk a Beneš

Havlíčkobrodsko – Který z našich prezidentů byl největší osobnost, kdo byl nejhorší a na co můžeme být pyšní? Tuto otázku u příležitosti 100 let od vzniku Československé republiky položil Havlíčkobrodský deník některým brodským osobnostem.

Děti z Libice nad Doubravou oslavily výročí republiky

Libice nad Doubravou – V letošním roce si Češi společně se slovenskými sousedy připomínají významné historické výročí, a to 100 let vzniku Československé republiky Do oslav se zapojily i děti v Libici nad Doubravou.

Zdravotnická škola v Brodě rozšiřuje učebny

Havlíčkův Brod – Další učebny vznikly v Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické Havlíčkův Brod. Vzdělávat se tady budou nejenom budoucí zdravotníci, ale přístup sem bude mít i veřejnost, například pracovníci v sociálních službách.

AKTUALIZOVÁNO

Kdo bude vést radnici? Politici v Brodě si jdou po krku

Havlíčkův Brod – Kdo s kým a proti komu. Sestavování nového zastupitelstva v Havlíčkově Brodě zřejmě nebude vůbec jednoduché. Nedávno si lidovci posteskli nad „námluvami“ mezi úhlavními třídními nepřáteli TOP 09 a ANO. Nyní se naopak ohrazuje ANO se svým partnerem Ženy za Brod a vydali dokonce oficiální prohlášení pro tisk. Nebude to zřejmě prohlášení jediné.

V kuchyni rodinného domku hořelo, příčina se vyšetřuje

Havlíčkobrodsko - V obci Chotěměřice na Havlíčkobrodsku hořelo v kuchyni rodinného domu, jedna osoba skončila v péči zdravotníků.

Češi mají být na co hrdí, říká vítěz tetovací soutěže

Havlíčkův Brod – Soutěž Deníku o nejoriginálnější tetování má už svého vítěze stal se jím Jiří Kryštofek z Oudoleně s obrázkem krtečka od Zdeňka Milera.

Cenu naděje pro živý venkov letos třímá obec Věžnice

Věžnice – Obec, kde nejde jen o stavební parcely a kanalizaci, ale i mezilidské vztahy. Cenu naděje pro živý venkov ČR 2018 získala obec Věžnice na Havlíčkobrodsku.

Město Přibyslav rozdalo ceny

Přibyslav - Již popáté se rozdávaly v Přibyslavi Ceny města. Jak informoval kronikář Ivo Havlík, bylo letos těchto cen celkem sedm. Což je největší počet v historii dosavadních pěti ročníků.

Zdravotníkům z brodské nemocnice se dostalo ocenění

Havlíčkův Brod – Hned několik důležitých ocenění se podařilo získat zdravotnicím z Havlíčkova Brodu.

Boj o radnici v Brodě přináší jedno překvapení za druhým

Havlíčkův Brod – Jednání o složení zastupitelstva v Havlíčkově Brodě pokračují a situace se mění každým okamžikem. Podle posledních informací Deníku se na brodské radnici tvoří koalice ODS, Ano se Ženami za Brod a dokonce i s TOP 09. Ale i tak konečný počet budoucích zastupitelů není kompletní a zůstává otázka, koho si tyto čtyři strany přiberou „do party.“

Devět jednotek hasičů likvidovalo požár kotelny v Krucemburku

Krucemburk - Devět jednotek hasičů likvidovalo ráno požár kotelny v Krucemburku, škoda se vyšplhala na pět milionů korun.

Opilec si ustlal na ulici, putoval na záchytku

Havlíčkův Brod - Přímo na zemi si v neděli 21. října kolem sedmé hodiny večer ustlal opilec v havlíčkobrodské ulici Na Spádu. Objevila ho tam policejní hlídka při pravidelné obchůzce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT