VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ŠTĚPÁNKA SAADOUNI

Štěpánka Saadouni / Havlíčkobrodský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Vysočinu čeká Týden pěstounství

Vysočina – Týden pěstounství, to je název akce, která se uskuteční na Vysočině ve dnech 1. října až 5. října 2018 pod záštitou Krajského úřadu Kraje Vysočina a Ministerstva práce a sociálních věcí.

Kameny zmizelých připomínají v Pohledu zmizelou židovskou rodinu Turnovský

Pohled – Pamětní deska a kameny zmizelých, takzvané stolpersteiny, se jmény Max, Ema, Leo a Hana připomínají od čtvrtka 20. září na pohledské návsi osud židovské rodiny Turnovských.

Dětská urologická ambulance v Brodě je první v kraji

Havlíčkův Brod – Strach a obavy to znamená pro mnoho dětí návštěva lékaře. O to spíše, pokud mají čekat na vyšetření urologických problémů mezi dospělými. V Havlíčkově Brodě se ale děti už urologického vyšetření bát nemusejí. Čeká na ně ambulance, kde si budou moci hrát.

Ztraceného houbaře policisté nakonec našli

Havlíčkobrodsko - Na pomoc policii zavolala ve středu 19. září dopoledne žena z Havlíčkobrodska. Do lesa v katastru Leština a Golčův Jeníkov přijela na houby společně se svým blízkým známým, kterému se houbaření zalíbilo tak, že nechtěl ještě jet domů a odešel zpátky do lesa.

Ohrožené lípy v parku Budoucnost v Brodě zachránil zavlažovací vak

Havlíčkův Brod – Letošní dlouhé a tropické léto hrozilo zničením mladých lipových stromů, které v několika předchozích letech postupně vysadil v městském parku v Havlíčkově Brodě Okrašlovací spolek Budoucnost. Naději na přežití jim dal speciální zavlažovací vak.

Soutěž deníku: Máte zajímavé a originální tetování? Pochlubte se!!!!

Havlíčkobrodsko /ANKETA/ - Týdeník Vysočina se 19. září věnuje tématu tetování. Proto bychom chtěli při té příležitosti vyhlásit soutěž o nejzajímavější tetování.

Ženy v politice: Komunální volby v Herálci postavily ženy proti mužům

Herálec – Ženy proti mužům. Celkem pět kandidátek do říjnových komunálních voleb se podařilo sestavit v poměrně malé obci Herálec na Havlíčkobrodsku. Samostatnou kandidátku mají komunisté, hasiči, Sokolové, ale i ženy a muži. Dá se řídi, že komunální politika postavila v obci muže a ženy proti sobě.

Bývalý starosta Lipnice kandiduje na úřad přímo z vězení

Lipnice nad Sázavou – Na obecní úřad přímo z vězení. Zvláštní situace. Celkem šest politických stran a hnutí se uchází o přízeň voličů v letošních komunálních volbách v Lipnici nad Sázavou. Zcela samostatně kandiduje jako nezávislý bývalý starosta Lipnice Ladislav Horký. Je to kandidát vskutku výjimečný, protože v současné době se nachází ve vězení, kam byl poslán za zneužití pravomoci svého úřadu a podvody.

Na investice získal městys dotace za miliony korun

Havlíčkova Borová – „Dotáhli jsme do zdárného konce půdní vestavbu v základní škole. Vystavěli jsme novou lokalitu pro devět rodinných domů a dokončili ulici U Vodárny,“ informuje o uskutečněných akcích končícího volebního období starosta městyse Havlíčkova Borová Aleš Uttendorfský. Městysi se podařilo během čtyř let získat dotace na investiční akce za asi 30 milionů korun.

Husův pomník na náměstí v Ledči si vezmou do práce restaurátoři

Ledeč nad Sázavou – Náročnou opravou projde pomník Mistra Jana Husa na pravé části náměstí v Ledči nad Sázavou. První přípravné práce začaly už v létě, oprava poškozené sochy přijde téměř na čtvrt milionu korun.

OBRAZEM: Včelaři na Přibyslavsku pečují o svoje úly už přes sto let

Přibyslav – V letošním roce si včelařský spolek v Přibyslavi připomíná už 110 let od svého založení. Toto výročí včelaři oslavili v sobotu 15. září soutěžní degustací medu a sérií odborných přednášek.

V Přibyslavi začali moštovat mnohem dřív než loni

Přibyslav - Mnohem dřív než loni se spustil v pátek 31. srpna lis v moštárně Českého zahrádkářského svazu místní organizace Přibyslav.

Železné hory si vyhlédli ilegální kopáči, hledají vzácný křišťál

Havlíčkobrodsko – Novodobý Klondike objevili ilegální kopáči v Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Železné hory, která se částečně rozprostírá na Vysočině a zčásti v Pardubickém kraji. Do rezervace je ale neláká zlato nýbrž vzácné krystaly křišťálu, které pak končí na burzách a různých aukcích. Správci rezervace se snaží drancování přírodního bohatství zabránit a dotyčnou lokalitu hlídají.

Starosta rychle rostoucího Ždírce už kandidovat nebude

Ždírec nad Doubravou – Celkem čtyři politické strany a hnutí se ucházejí o posty v patnáctičlenném zastupitelstvu ve Ždírci nad Doubravou, které patří k nejrychleji se rozvíjejícím městům na Havlíčkobrodsku. Současný starosta Jan Martinec (SNK), jehož práci pro město ocenil i Senát, už ale kandidovat nebude.

Opilec napadal příbuzné, vyspal se na záchytce

Ledeč nad Sázavou - Zklidnit agresivního opilce muselii ve čtvrtek 30. srpna policisté ze Světlé nad Sázavou.

Podzimní knižní veletrh už hlásí rekordní počet vystavovatelů

Havlíčkův Brod – Lásku ke knihám nemohou, zdá se ovlivnit ani volby. V pořadí 28. Podzimní knižní veletrh se bude konat ve čtvrtek a v pátek 5. a 6. října v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě. Jeho motto zní Století samoty.

TOP 09 představila svoje esa do komunálních voleb

Havlíčkův Brod – TOP 09 kandiduje v komunálních volbách na Vysočině celkem ve 12 městech. Ve většině z nich vytvořila strana koalice, které nabízejí voličům zajímavou alternativu k dosluhujícím vedením radnic.

Zdravotní sestry z Oblastní charity v Brodě podporují stávku ze lepší plat

Havlíčkův Brod – Podpořit kolegyně, které nejsou spokojené s platy za svou práci, se rozhodly zdravotní sestry z Oblastní charity v Havlíčkově Brodě, které pracují v takzvané domácí péči.

Školáci ve Ždírci si prodlouží prázdniny, přestavbu školy zdržela vedra

Ždírec nad Doubravou – Prázdniny začaly dětem ve Ždírci o týden dřív a budou také o týden delší. Základní škola prochází rekonstrukcí, ale stavební práce zdržela vedra.

Opilec ze sídliště skončil na záchytce

Světlá nad Sázavou - Namol opilý muž se potácel ve středu 29. srpna okolo šesté hodiny odpoledne do ulice Na Sídlišti. Přivolaní policisté se s mužem snažili navázat konverzaci, ovšem bezúspěšně.

Náměstí v Přibyslavi čeká oživení, kamenem úrazu je autobusové nádraží

Přibyslav – Velkou proměnou by mělo projít Bechyňovo náměstí v Přibyslavi. Radnice chystá jeho revitalizaci, která by přišla až na 50 milionů korun. Kamenem úrazu se však stává autobusové nádraží, které by se mělo přestěhovat a to se některým obyvatelům Přibyslavi nelíbí.

Medu bude málo a podraží, extrémní sucho připravilo včely o potravu

Vysočina - Dlouhotrvající sucho se negativně podepisuje na výnosech medu. Sucho a horko výrazně snižuje množství potravy, kterou mohou včely dopravit do úlů, a to snižuje výnosy medu. Vysoké teploty, které region sužují poslední týdny, nemají naštěstí žádný zásadní negativní dopad na zdraví včel. Jejich úhyn zatím místní včelaři nezaznamenali. Medu ale bude letos málo a zřejmě podraží. Sklenice medu může vyjít na 150 korun i víc.

Piráti berou Brod útokem, chtějí skatepark a wi-fi zdarma

Havlíčkobrodsko – Piráti na Vysočině nezaháleli a sestavili 13 kandidátek do komunálních voleb, ať už samostatných, koaličních nebo nezávislých s podporou pirátů.

Do auta se vloupal zloděj

Světlá nad Sázavou - Policisté z obvodního oddělení Světlá nad Sázavou pátrají po neznámém pachateli, který se v obci Nová Ves v noci ze soboty na neděli vloupal do osobního automobilu Škoda Octavia, který byl zaparkovaný na travnaté ploše poblíž pozemní komunikace.

Z pozemku firmy zmizely autobaterie

Ledeč nad Sázavou - Případem odcizení autobaterií se nyní zabývají policisté ze Světlé nad Sázavou.

Nových nádob na kovové odpady je ve Ždírci dost

Ždírec nad Doubravou – Od srpna 2018 mají obyvatelé Ždírce a okolí možnost třídit a odkládat kovové obaly a jiný drobný kovový odpad z domácností do nových sběrových nádob.

Letec Vladimír Chadalík by letos slavil jubileum. Dočká se zasloužených poct?

Havlíčkův Brod – Životního jubilea by se ve středu 22. srpna dožil podplukovník Vladimír Chadalík, který se do událostí srpna 1968 zapsal svým ojedinělým činem v době, kdy do Československa vtrhly sovětské tanky. Prostřednictvím vrtulníkové mise za hranice republiky chtěl zorganizovat odboj proti okupantům.

Výročí republiky připomene v Jeníkově lipová alej

Golčův Jeníkov – Novou lipovou alej bude mít město Golčův Jeníkov u příležitosti 100. výročí Československé republiky. Jak informoval starosta Vlastimil Marušák, bude lipová alej vysazena na pozemku o rozloze více než 3 000 čtverečních metrů.

Konec prázdnin přeje cyklovýletům. Třeba na až na Stvořidla

Světelsko – Vydejme se na procházku nebo cyklovýlet ze Světlé nad Sázavou do Smrčné nebo až na Stvořidla. Na naší cestu se vydáme od mostu ve Světlé nad Sázavou. Nově vybudovaná cyklostezka je určena zejména cyklistům a bruslařům. Během jízdy potkáváme i pěší turisty, nebo maminky s kočárky. Asi po dvou kilometrech v Dolní Březince se cyklostezka mění ve větší silničku, která vede k čistírně odpadních vod. Na této silnici není téměř žádný provoz, ale pro in-line brusle je poměrně hrbolatá.

Přibyslav: v komunálních volbách kandiduje rekordní počet stran a hnutí

Přibyslav - Do komunálních voleb se chystá letos v Přibyslavi rekordní počet devíti stran a uskupení. Volit se bude 15 zastupitelů. O pozici v zastupitelstvu usiluje například kandidátka do senátu Lucie Orgoníková (ČSSD), jedničkou na kandidátce jednoho z nezávislých sdružení je i kontroverzní zastupitel Josef Pelikán, který na město Přibyslav v minulém volebním období zaslal kolem stovky stížností a trestních oznámení.

Ledečský hrad zaplavují davy turistů.

Ledeč nad Sázavou - Sezóna na hradě v Ledči nad Sázavou je v plném proudu a průvodcovské centrum zdatně odolává náporu turistů.

Nové stanoviště pro záchranku v Ledči začne fungovat v polovině příštího roku

Ledeč nad Sázavou – Záchranka v Ledči se bude stěhovat. Už ve druhé polovině roku 2019 budou záchranáři vyjíždět k případům z nového sídla na okraji města.

V komunitním domě pro seniory v Brodě jsou volné už jen dva byty

Havlíčkův Brod – Všichni žijí společně v jednom domě a vzájemně si vypomáhají. Taková je filozofie komunitního bydlení. Jen do 7. září mohou senioři z Havlíčkova Brodu žádat o bydlení v novém Komunitním domě seniorů, zkráceně KoDuS. V současné době jsou volné už jen dva byty.

Zloděje z drogerie policisté ještě nedopadli

Chotěboř - Policisté z obvodního oddělení Chotěboř pátrají po pachateli, který ve středu 22. srpna okolo jedné hodiny odpoledne odcizil v jedné z drogerií na ulici Krále Jana v Chotěboři drogistické zboží. Způsobil škodu v celkové hodnotě převyšující šest tisíc korun.

Lesy ničí kůrovec, hrozí ekologická katastrofa

Havlíčkobrodsko – Lesy ničí kůrovec, podpora ze strany Ministerstva zemědělství chybí. Na tom se shodli zástupci velkých vlastníků na Vysočině, kteří se sešli ve Starém Ransku na jednání, jež mělo za cíl poradit se, jak společně čelit nastupující kůrovcové kalamitě.

Našel kolo, chtěl si ho nechat

Havlíčkobrodsko - Přečinu zatajení věci se dopustil muž z Havlíčkobrodska, ale policisté z obvodního oddělení Havlíčkův Brod mu to už vysvětlili. Svůj poněkud ostudný skutek spáchal muž tím, že na Čechově ulici v Havlíčkově Brodě nalezl o zeď opřené horské jízdní kolo s odmontovaným předním kolem a odpruženými vidlicemi, které si přisvojil a odnesl domů.

Již sedmnáctá koňská benefice jde letos po stopách olympijských kruhů

Havlíčkův Brod – V pořadí již 17. ročník veřejné benefice na podporu hiporehabilitace, se koná 29. srpna v areálu parku psychiatrické nemocnice v Havlíčkově Brodě.

Výstava na Staré radnici připomíná srpnovou invazi

Havlíčkův Brod - Už 50. výročí srpnové invaze do Československa. To je námět výstavy, která byla otevřena v pondělí 20 srpna ve foyeru Staré radnice v Havlíčkově Brodě.

Strejda měl v očích slzy, vzpomíná spisovatelka Markéta Hejkalová

Havlíčkův Brod – Srpen 1968 si pamatuji jen útržkovitě. Zapamatovala jsem si jen tři jména, Brežněv, Čierna při Čope a Dubček, říká spisovatelka Markéta Hejkalová z Havlíčkova Brodu.

Zchátralý dům skrýval stovky tisíc korun, dědicem bude stát

Havlíčkův Brod – Umírají opuštění, dědicem se stává stát. O 400 tisíc korun je nyní zase bohatší státní rozpočet. Žena, která zemřela opuštěná ve zchátralém domku v Havlíčkově Brodě, po sobě zanechala majetek, který by u ní nikdo nehledal.

Nejlepší starosta Vysočiny míří do Senátu

Havlíčkův Brod - Starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl v říjnových senátních volbách kandiduje na Havlíčkobrodsku a Chrudimsku. O hlasy voličů se uchází v barvách své ODS, s podporou hnutí STAN a Starostové pro občany (STO).

Do skladu bývalé firmy se vloupal zloděj

Havlíčkův Brod - Vloupání do skladu bývalé firmy ve Strojírenské ulici prošetřují havlíčkobrodští policisté. K činu došlo v době od desáté hodiny dopoledne pondělí 13. srpna do jedenácté hodiny dopoledne následujícího dne.

Zasloužilí hasiči z Kraje Vysočina se sešli na radnici

Havlíčkův Brod – Slavnostní přijetí členů dobrovolných hasičských sborů, kteří jsou držiteli ocenění Zasloužil hasič Kraje Vysočina, se uskutečnilo ve čtvrtek, 16. srpna 2018 v 9.30 hodin v sále Staré radnice na Havlíčkově náměstí.

Zloděj se vloupal do kiosku

Světlá nad Sázavou - Případ vloupání do kiosku ve Světlé nad Sázavou řeší policie.

Stavba moderního kostela rozdělila Ždírec na dva tábory

Ždírec nad Doubravou – Raději pořádný kulturní dům než kostel vzkazují radnici někteří obyvatelé Ždírce. Město Ždírec je totiž jediné město na Havlíčkobrodsku a zřejmě i v Kraji Vysočina, které nemá kostel, ale dokonce ani kulturní dům.

Kdo má v Oudoleni domek, zasadí si nový stromek

Oudoleň – Obnovit starou poutní cestu do Sopot se rozhodli v Oudoleni na Chotěbořsku. Podpořit akci mái hlasování v projektu Stromy místo letáků

Starou radnici budou před vandaly hlídat kamery

Havlíčkův Brod – Kamerový systém hlídá nyní v areálu Staré radnice v Havlíčkově Brodě. Město nechalo instalovat kamery do vestibulu budovy Staré radnice a do areálu přilehlé zahrady.

Ke koupání v Ledči láká i řeka Sázava

Ledeč nad Sázavou – V těchto horkých dnech přijde vhod příjemná koupel. Naši předkové na Brodsku využívali v létě ke koupání dokonce řeku Sázavu.

Největší přehlídka hasičské techniky bude opět v Přibyslavi

Přibyslav – Na letiště v Přibyslavi se ve dnech 17. a 18. srpna vrací největší setkání požárních automobilů, řidičů, strojníků a osádek PYROCAR 2018.

V Ledči začali používat mobilní aplikaci Česká obec

Ledeč nad Sázavou – Velmi užitečnou pomůcku pro majitele chytrých telefonů, která umožní rychlou a pohodlnou informovanost o dění ve městě, spustili v Ledči nad Sázavou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT