VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ŠTĚPÁNKA SAADOUNI

Štěpánka Saadouni / Havlíčkobrodský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Opilec rušil noční klid, skončil na záchytce

Havlíčkův Brod - K případu rušení nočního klidu vyjížděli policisté z Havlíčkova Brodu v pátek 16. března krátce před půlnocí.

Na kapotě auta se podepsal vandal

Havlíčkův Brod - Neznámý pachatel poškodil zaparkované vozidlo. K činu došlo v době od půl druhé odpoledne středy 14. března do čtvrteční sedmé hodiny večer na ulici Jihlavská v Havlíčkově Brodě.

Pilnův statek v Libici ožil velikonočním jarmarkem

Libice nad Doubravou – Tradiční velikonoční jarmark uspořádala v sobotu v areálu Pilnova statku Kulturní a školská komise městyse Libice nad Doubravou.

Ortopedičtí pacienti v Brodě nyní mohou využít nový pokoj a tělocvičnu

Havlíčkův Brod – Pacienti ortopedického oddělení nemocnice v Havlíčkově Brodě mají nově k dispozici jeden pokoj navíc. Přibyla i tělocvična pro fyzioterapii.

Nemocnice zruší zákazy návštěv

Havlíčkobrodsko – Jak informovala nemocnice v Havlíčkově Brodě, hodlá vedení nemocnice zrušit zákazy návštěv, které byly vyhlášeny kvůli chřipkové epidemii.

Školní jídelna nabízí tortillu, vymysleli ji studenti

Havlíčkův Brod – Návštěvníci školní jídelny v základní škole Štáflova už možná ochutnali jídlo, které zde nedávno mělo svou premiéru. Jedná se o tortillu s kuřecím masem a zeleninou. Jídlo navrhli sami studenti gymnázia Havlíčkův Brod ve spolupráci se školní jídelnou.

Cirkus King: Zábava pro malé i velké

Havlíčkův Brod - Na celé čtyři dny zavítal do Havlíčkova Brodu cirkus King.

Chodkyně měla nervy z ocele, řidičům se ježily vlasy

Havlíčkův Brod - Ocelové nervy zřejmě měla tato dáma, která se vydala ve čtvrtek 15. března kolem poledne v Havlíčkově Brodě k obchodnímu domu Billa. Vybrala si ale poněkud zvláštní cestu. Místo toho, aby šla po chodníku, jak by to udělal každý, „vyšlápla“ si to suverénně po silnici proti jedoucím autům

Nejsme lidé bez názoru, říkají studenti gymnázia

Havlíčkův Brod – Státní vlajka, barevné křídy a pravítka. Asi dvě stovky studentů gymnázia a střední zdravotnické školy v Havlíčkově Brodě se sešly ve čtvrtek 15. března na půlhodinové výstražné stávce před budovou gymnázia. Akci zorganizoval gymnazijní studentský parlament.

Základní škola Štáflova otevřela dveře dětem i rodičům

Havlíčkův Brod – Zaujmout rodiče i budoucí žáky. To byl hlavní cíl akce den otevřených dveří, který naplánovala na středu 14. března Základní škola Štáflova Havlíčkův Brod.

Sněženky: První předzvěst jara

Havlíčkobrodsko - Na zahrádkách, v parcích a ostatních veřejných plochách, dokonce i na hřbitovech v Havlíčkově Brodě vykvetly právě v těchto dnech první sněženky. Je to zřejmě už důkaz toho, že letošní zima se s námi pomalu loučí.

Na Havlíčkobrodsku chybějí řemeslníci i dělníci

Havlíčkův Brod – Na Havlíčkobrodsku chybějí strojní dělníci, ale také dělníci ve stavebnictví, zedníci a další řemeslné profese. Nové zaměstnance hledá přibyslavská Pribina. Na Havlíčkobrodsku je bez práce něco přes 1 900 lidí, přitom volných míst je 1 511.

Moranu vyrobily v Brodě maminky z mateřského centra

Havlíčkův Brod - Figuru Morany, panáka za slámy a sena, vyrobily a ozdobily počátkem týdne maminky a děti v Mateřském centru Zvoneček v Havlíčkově Brodě. Morana či Smrtka je figurína, zpodobňující smrt či zimu. Proto ji zdobí skořápky z vajec a další symboly už zaniklého života.

Jak jsme žili v Československu. Lesní družstvo v Přibyslavi

Přibyslav /SERIÁL - JAK JSME ŽILI V ČESKOSLOVENSKU/ - Bylo to 7. ledna 1931, kdy přišel jsem poprvé do Přibyslavě, maje v kapse složenou přehlednou mapu velkostatku Zámek Žďár. Začínal jsem sám v malé kanceláři tehdejší zprostředkovatelny práce na vypůjčeném stole, s vypůjčeným psacím strojem, papírem, mezi čtyřmi holými zdmi, bez pomůcek.

Centrum pro neslyšící a nedoslýchavé radí postiženým i jejich blízkým

Havlíčkův Brod – Poradnu pro neslyšící a nedoslýchavé provozuje v Havlíčkově Brodě v Nádražní ulici Centrum pro neslyšící a nedoslýchavé kraje Vysočina, o. p. s.

Jaro, zdá se, je už za dveřmi

Havlíčkův Brod - Přesto že na zemi ještě někde leží sníh, květinář v tržnici na Smetanově náměstí v Havlíčkově Brodě už začal nabízet první jarní květiny.

Beseda v muzeu o osudech italských uprchlíků

Havlíčkův Brod - Besedu k výstavě s názvem Vyhnaní, Uprchlíci 1914 až 1918, pořádalo ve čtvrtek 8. března havlíčkobrodské Muzeum Vysočiny.

Přibyslav chce poděkovat spolkům, vydá o nich i knihu

Přibyslav – Až 700 tisíc korun ročně rozdělí město Přibyslav mezi místní dobrovolné spolky. K tomu se radnice snaží podporovat i mimořádné investice, které jsou pro činnost spolků důležité, takže konečná částka do spolkové činnosti v Přibyslavi, se může vyšplhat až k milionu. Navíc chce letos Přibyslav o místních spolcích vydat celou knihu.

Ždírec chce ušetřit na odpadu jak se dá

Ždírec nad Doubravou - Ušetřit jak se dá za produkci komunálního odpadu chce město Ždírec nad Doubravou.

Dva spolky v Přibyslavi oslaví letos kulaté výročí

Přibyslav – Hned dva spolky v Přibyslavi si letos připomínají takzvané kulaté výročí svého založení. Je to Český zahrádkářský svaz, základní organizace Přibyslav.

Nejdůležitější akcí roku bude ve Štokách čistička

Štoky – Nejdůležitější investiční akcí, plánovanou na letošní rok, je modernizace, zvýšení kapacity a výkonnosti čistírny odpadních vod (ČOV) ve Štokách.

Na přijímací zkoušky mohou budoucí studenti brodského gymnázia trénovat

Havlíčkův Brod - Gymnázium Havlíčkův Brod stejně jako v předchozích letech otevírá i pro školní rok 2018/19 dvě třídy čtyřletého cyklu a jednu třídu cyklu osmiletého.

Z železničního přejezdu zmizela měděná lana

Golčův jeníkov - Krádež propojovacích měděných lan vyšetřují policisté ze stanice v Golčově Jeníkově. Ke krádeži došlo v obci Leština u Světlé.

Opilý muž ležel na cestě, skončil na záchytce

Světlá nad Sázavou - Ležícího muže našli světelští policisté v pátek 2. března kolem deváté hodiny večer na ulici Na Bradle ve Světlé nad Sázavou. Muž ležel na cestě a vykazoval známky značné opilosti.

Chceme krytý bazén, vzkázali obyvatelé Ledče v anketě

Ledeč nad Sázavou – Chceme krytý bazén, vzkazují obyvatelé města Ledeč nad Sázavou „své“ radnici. Tento názor vyjádřilo v anketě více než tisíc lidí, což je podle vedení města jednoznačný podnět k tomu, aby se radní začali stavbou vážně zabývat.

Zloděj vykradl garáž dvakrát, policisté ho dopadli

Světlá nad Sázavou - Během jednoho týdne se vloupal hned dvakrát do jedné garáže jededvacetiletý muž ze Světelska. Ale zákonu neunikl. Policisté z obvodního oddělení ze Světlé nad Sázavou ho odhalili a dopadli. K prvnímu vloupání do garáže u domku v Dolním Městě došlo ze soboty 3. února na neděli 4. února. Pachatel garáž prohledal, a následně odcizil zejména nářadí.

OBRAZEM: Prázdninové tvoření s keramikou

Havlíčkův Brod - Poslední den jarních prázdnin si mohly děti v Havlíčkově Brodě užívat v keramické dílně AZ Centra, střediska volného času. Během školního roku v AZ centru probíhá kurz keramiky pro děti i dospělé téměř čtyři dny v týdnu.

Matka zapomíná na syna, neplatí výživné

Světlá nad Sázavou - Matkou jen podle rodného listu je zřejmě žena z Jihlavska, která zapomíná na vlastního syna. Světelští policisté sdělili osmatřicetileté ženě že je podezřelá ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy.

Prodejna funguje dál, díky dotacím

Štoky - Díky krajským dotacím se podaří městečku Štoky na Havlíčkobrodsku i v letošním roce udržet v činnosti malou prodejnu potravin v místní části Smilov.

Velké investiční akce může Golčův Jeníkov zvládnout jen za pomoci dotací

Golčův Jeníkov – Především kanalizace, čistírna odpadních vod pro místní části, modernizace veřejného osvětlení. Hned několik náročných investičních akcí za miliony korun plánuje město Golčův Jeníkov. Ovšem jejich konečné provedení závisí na státních dotacích, bez nich to podle jeníkovského starosty nepůjde.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT