VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ŠTĚPÁNKA SAADOUNI

Štěpánka Saadouni / Havlíčkobrodský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V komunitním domě pro seniory v Brodě jsou volné už jen dva byty

Havlíčkův Brod – Všichni žijí společně v jednom domě a vzájemně si vypomáhají. Taková je filozofie komunitního bydlení. Jen do 7. září mohou senioři z Havlíčkova Brodu žádat o bydlení v novém Komunitním domě seniorů, zkráceně KoDuS. V současné době jsou volné už jen dva byty.

Zloděje z drogerie policisté ještě nedopadli

Chotěboř - Policisté z obvodního oddělení Chotěboř pátrají po pachateli, který ve středu 22. srpna okolo jedné hodiny odpoledne odcizil v jedné z drogerií na ulici Krále Jana v Chotěboři drogistické zboží. Způsobil škodu v celkové hodnotě převyšující šest tisíc korun.

Lesy ničí kůrovec, hrozí ekologická katastrofa

Havlíčkobrodsko – Lesy ničí kůrovec, podpora ze strany Ministerstva zemědělství chybí. Na tom se shodli zástupci velkých vlastníků na Vysočině, kteří se sešli ve Starém Ransku na jednání, jež mělo za cíl poradit se, jak společně čelit nastupující kůrovcové kalamitě.

Našel kolo, chtěl si ho nechat

Havlíčkobrodsko - Přečinu zatajení věci se dopustil muž z Havlíčkobrodska, ale policisté z obvodního oddělení Havlíčkův Brod mu to už vysvětlili. Svůj poněkud ostudný skutek spáchal muž tím, že na Čechově ulici v Havlíčkově Brodě nalezl o zeď opřené horské jízdní kolo s odmontovaným předním kolem a odpruženými vidlicemi, které si přisvojil a odnesl domů.

Již sedmnáctá koňská benefice jde letos po stopách olympijských kruhů

Havlíčkův Brod – V pořadí již 17. ročník veřejné benefice na podporu hiporehabilitace, se koná 29. srpna v areálu parku psychiatrické nemocnice v Havlíčkově Brodě.

Výstava na Staré radnici připomíná srpnovou invazi

Havlíčkův Brod - Už 50. výročí srpnové invaze do Československa. To je námět výstavy, která byla otevřena v pondělí 20 srpna ve foyeru Staré radnice v Havlíčkově Brodě.

Strejda měl v očích slzy, vzpomíná spisovatelka Markéta Hejkalová

Havlíčkův Brod – Srpen 1968 si pamatuji jen útržkovitě. Zapamatovala jsem si jen tři jména, Brežněv, Čierna při Čope a Dubček, říká spisovatelka Markéta Hejkalová z Havlíčkova Brodu.

Zchátralý dům skrýval stovky tisíc korun, dědicem bude stát

Havlíčkův Brod – Umírají opuštění, dědicem se stává stát. O 400 tisíc korun je nyní zase bohatší státní rozpočet. Žena, která zemřela opuštěná ve zchátralém domku v Havlíčkově Brodě, po sobě zanechala majetek, který by u ní nikdo nehledal.

Nejlepší starosta Vysočiny míří do Senátu

Havlíčkův Brod - Starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl v říjnových senátních volbách kandiduje na Havlíčkobrodsku a Chrudimsku. O hlasy voličů se uchází v barvách své ODS, s podporou hnutí STAN a Starostové pro občany (STO).

Do skladu bývalé firmy se vloupal zloděj

Havlíčkův Brod - Vloupání do skladu bývalé firmy ve Strojírenské ulici prošetřují havlíčkobrodští policisté. K činu došlo v době od desáté hodiny dopoledne pondělí 13. srpna do jedenácté hodiny dopoledne následujícího dne.

Zasloužilí hasiči z Kraje Vysočina se sešli na radnici

Havlíčkův Brod – Slavnostní přijetí členů dobrovolných hasičských sborů, kteří jsou držiteli ocenění Zasloužil hasič Kraje Vysočina, se uskutečnilo ve čtvrtek, 16. srpna 2018 v 9.30 hodin v sále Staré radnice na Havlíčkově náměstí.

Zloděj se vloupal do kiosku

Světlá nad Sázavou - Případ vloupání do kiosku ve Světlé nad Sázavou řeší policie.

Stavba moderního kostela rozdělila Ždírec na dva tábory

Ždírec nad Doubravou – Raději pořádný kulturní dům než kostel vzkazují radnici někteří obyvatelé Ždírce. Město Ždírec je totiž jediné město na Havlíčkobrodsku a zřejmě i v Kraji Vysočina, které nemá kostel, ale dokonce ani kulturní dům.

Kdo má v Oudoleni domek, zasadí si nový stromek

Oudoleň – Obnovit starou poutní cestu do Sopot se rozhodli v Oudoleni na Chotěbořsku. Podpořit akci mái hlasování v projektu Stromy místo letáků

Starou radnici budou před vandaly hlídat kamery

Havlíčkův Brod – Kamerový systém hlídá nyní v areálu Staré radnice v Havlíčkově Brodě. Město nechalo instalovat kamery do vestibulu budovy Staré radnice a do areálu přilehlé zahrady.

Ke koupání v Ledči láká i řeka Sázava

Ledeč nad Sázavou – V těchto horkých dnech přijde vhod příjemná koupel. Naši předkové na Brodsku využívali v létě ke koupání dokonce řeku Sázavu.

Největší přehlídka hasičské techniky bude opět v Přibyslavi

Přibyslav – Na letiště v Přibyslavi se ve dnech 17. a 18. srpna vrací největší setkání požárních automobilů, řidičů, strojníků a osádek PYROCAR 2018.

V Ledči začali používat mobilní aplikaci Česká obec

Ledeč nad Sázavou – Velmi užitečnou pomůcku pro majitele chytrých telefonů, která umožní rychlou a pohodlnou informovanost o dění ve městě, spustili v Ledči nad Sázavou.

V knihovně se v létě půjčují nejčastěji detektivky a románky

Havlíčkův Brod – Horké letní dny si žádají nejen lehkou stravu pro tělo, ale zřejmě i lehkou potravu pro duši, jak se mohli přesvědčit také v Krajské knihovně Vysočiny v Havlíčkově Brodě.

Vodovod budou mít také ve Spyticích

Vilémov – Stavbu vodovodů pro místní části Vilémova, které trpí suchem, nyní řeší úřad městyse.

Štáflovu chalupu čekají opravy střechy

Havlíčkův Brod – Opravy čekají historickou Štáflovu chalupu v Brodě, tedy přesně její střechu. Rekonstrukce střešního pláště chalupy spočívá ve výměně střešní krytiny z dřevěného šindele souvisejících úprav a nátěrů.

Sousedé v Chotěboři si mohou měnit svoje výpěstky

Chotěboř – Vyměnit si navzájem produkty ze svých zahrádek a laskominy ze svých kuchyní. Takovou možnost mají v pondělí 13. srpna obyvatelé Chotěboře.

Pohledu na zem shora se nedá odolat, říká plachtař Jan Kantor

Havlíčkův Brod – Po celý týden o prázdninách patřilo letiště Aeroklubu Havlíčkův Brod už šestému ročníku Plachtařského poháru Vysočiny. Do oblak každý den vzlétalo šest desítek strojů z celé republiky i Slovenska.

Motorkáři se sjeli do Přibyslavi

Přibyslav - V pořadí 12. ročník motorkářského srazu pod názvem Motodění se konal o víkendu v Dolní Jablonné u Přibyslavi. V plánu nechyběla v sobotu ve 13 hodin tradiční motorkářská mše v přibyslavském kostele.

U Modlíkova hořely balíky slámy

Havlíčkobrodsko - Tři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek 9. srpna odpoledne u požáru přepravníku, na kterém byly naložené balíky slámy. "Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje," informovala mluvčí Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina Petra Musilová.

Zloděj se vloupal do garáže bral, nač přišel

Havlíčkův Brod - Případ vloupání do garáže prošetřují havlíčkobrodští policisté. K případu došlo na ulici Na Cihláři v Havlíčkově Brodě.

Ovoce brzy dozrává, moštování začne už v srpnu

Vysočina – Ovoce dozrává kvůli tropickým teplotám letos mnohem dříve než loni. Proto se v některých moštárnách na Vysočině roztočí lisy mnohem dřív než je obvykle.

Havlíčkův Brod letos slavnostně zahájí Dny evropského dědictví

Havlíčkův Brod – Velké pocty se letos dočká Havlíčkův Brod. Stane se hostitelem Národního zahájení Dnů evropského dědictví.

Muž zkolaboval v podkroví, včasný zásah policistů mu zachránil život

Havlíčkobrodsko – V podkroví rozestavěného domu v obci Kámen na Havlíčkobrodsku zkolaboval brzy ráno ve čtvrtek 26. července jeho majitel. Nebýt havlíčkobrodských policistů mohl muž přijít o život.

Nástrahy léta: Průjmům nahrává i podcenění nebezpečí při grilování

Vysočina – Zhruba desítku případů střevních potíží z jedné čtvrtiny způsobených konzumací špatně upraveného masa při grilování evidují krajští hygienici. Podle zdravotníků v krajských nemocnicích těchto případů, hlavně v létě přibývá.

Taška na vozíku přilákala zloděje, peníze a telefon jsou pryč

Havlíčkobrodsko - Případ krádeže mobilního telefonu a peněz řeší havlíčkobrodští policisté.

Dětí v havlíčkobrodské porodnici přibývá, rodí se víc chlapci

Havlíčkův Brod – Letní měsíce letos přinášejí bohatou „nadílku“ nejen na úrazových ambulancích brodské nemocnice, ale i na porodnici.

Problémy co nás pálí: Brod pořádá veřejné fórum

Havlíčkův Brod – Desatero problémů, které nás pálí. To bude řešit takzvané Veřejné fórum, které svolává město Havlíčkův Brod na 12. září.

Dobrá je pro řidiče rizikovým místem

Dobrá u Přibyslavi - Velký pozor by si měli dát v těchto dnech řidiči při průjezdu obcí Dobrá u Přibyslavi a to ve všech směrech. V současné době se zde provádějí hned dvě stavby najednou.

Nehoda u Dobkova si vyžádala dvakrát lidský život

Havlíčkobrodsko - V neděli 5. srpna kolem půl šesté večer došlo mezi obcemi Počátky a Dobkov k tragické dopravní nehodě osobního automobilu.

V Havlíčkově Brodě se už začalo bruslit

Havlíčkův Brod - Přesto že venku panují tropická horka, existuje v Havlíčkově Brodě místo, kde si návštěvník rád obleče svetr. Tím místem je brodský zimní stadion. 

Kniha o konci 2. světové války byla vyprodaná, muzeum zajistilo dotisk

Havlíčkův Brod - Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod opět nabízí publikaci pod názvem Konec 2. světové války na Havlíčkobrodsku. „Po velkém úspěchu, kdy se kniha v počtu 1200 kusů rozprodala za několik měsíců, přicházíme s dotiskem dalších 1000 kusů,“ říká autor publikace a ředitel Muzea Vysočiny Michal Kamp.

Na vyhořelou sklárnu v Přibyslavi vyhlásili sbírku

Přibyslav – Milionové škody napáchal požár, který letos 25. července večer zachvátil sklárnu rodiny Valnerových v Přibyslavi. V současné době se na vyhořelou sklárnu koná v Přibyslavi veřejná sbírka, kterou zorganizovala majitelka cukrárny Fontána Alena Jouklová.

V Brodě už bezpečně chladí led na stadionu s minimem čpavku

Havlíčkův Brod – Zmodernizovat technologii chlazení ledové plochy na zimním stadionu nechalo město Havlíčkův Brod. „Hlavním přínosem nového zařízení je výrazné snížení rizika spojeného s užíváním nebezpečného čpavku, a to zhruba o 90 procent,“ informovala mluvčí havlíčkobrodské radnice Alena Doležalová. 

V České Bělé si připomínají 100 let od vzniku Československa

Česká Bělá – Úřad městyse Česká Bělá zve na výstavu s názvem 100 let od vzniku Československa a 60 let od okupace Československa. Výstava se koná v malém sále v kulturním domě.

Přibyslavi se daří díky skládce a lesům, dluhy nejsou problém

Přibyslav – Rozpočet Přibyslavi je finančně stabilní. "Že městské pokladně zbývá splatit jen 10 milionů z dluhů, kterými jsme se zatížili při rekonstrukci školy, považuji za úspěch," říká starosta města Martin Kamarád (ODS). Městu se daří hlavně díky provozování vlastní skládky a hospodářské činnosti

Ždírec nedal dohromady kandidátku do komunálních voleb, hrozí mu nucená správa

Ždírec – Kandidátní listinu do podzimních komunálních voleb se nepodařilo sestavit v obci Ždírec u Pohledu na Havlíčkobrodsku. Obci tak hrozí nucená správa, v nejhorším případě i ztráta samostatnosti a sloučení s městem Havlíčkův Brod.

Záchranku v Ledči čeká stěhování do nových prostor

Ledeč nad Sázavou – Do nových prostor by se mělo stěhovat výjezdové stanoviště záchranky v Ledči. To původní v budově zdravotního střediska je už zastaralé. Kraj Vysočina chce zdravotnickou záchrannou službu stěhovat do nových a hlavně vlastních prostor.

Vepříkov oslaví v pátek vítězství v krajském kole Vesnice roku

Vepříkov – Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová v pátek 3. srpna navštíví obec Vepříkov, která získala titul Vesnice Kraje Vysočina roku 2018.

Centrum duševního zdraví otevřeli v Brodě. Je první na Vysočině

Havlíčkův Brod - Jedno z pěti pilotních Center duševního zdraví se prvního srpna otevřelo v Havlíčkově Brodě. Společný tým zaměstnanců FOKUSU Vysočina a zdravotnických pracovníků Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod zde během osmnácti měsíců poskytne péči minimálně 135 lidem s duševním onemocněním a jejich blízkým.

Štáflova paleta v Brodě má už číslo 27

Havlíčkův Brod - Až do 13. srpna si mohou návštěvníci Krajské knihovny Vysočiny v prvním patře prohlédnout výstavu děl mladých výtvarníků Štáflova paleta. Jak prozradil jeden z organizátorů akce Štěpán Podešť (na snímku), jedná se o akci s nejdelší tradicí na Havlíčkobrodsku.

Zloději se z kořisti dlouho netěšili, usvědčily je kamery

Světlá nad Sázavou – Využít speciální kamery s nočním viděním se vyplatilo policistům ve Světlé nad Sázavou při sledování stanového městečka, kde tábořili návštěvníci festivalu Sázavafest. Díky kamerám se podařilo usvědčit dva zloděje. Ke krádežím došlo v pátek 27. července nad ránem. Podle mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Kraje Vysočina Dany Čírtkové šlo o dvojici cizinců.

Brodská Galerie pořádá pro děti výtvarné dílny

Havlíčkův Brod - Celkem tři prázdninové pondělky v měsíci mohou děti v Havlíčkově Brodě prožít jako malí výtvarníci. Havlíčkobrodská Galerie pro ně připravila tvořivý den spojený s výrobou originálních šperků a dekorací. Jak upřesnila za pořadatele Tereza Machovcová, jsou dílničky určeny dětem od šesti do dvanácti let.

Zachraňovat životy pomůže nyní hasičům ve Ždírci defibrilátor

Ždírec nad Doubravou – Zachránit život lidem stiženým srdeční zástavou či jinými komplikacemi mohou nyní hasiči ve Ždírci. Město jim koupilo speciální resuscitační defibrilátor. Žádost vzešla přímo od hasičů.

Brána naděje Jindřicha Štreita. Na faře v Přibyslavi mají zajímavou výstavu

Přibyslav - Až do konce července si mohou návštěvníci farní stodoly v Přibyslavi prohlédnout výstavu fotografií mezinárodně uznávaného fotografa Jindřicha Štreita Brána naděje. Výstava, kterou pořádá římskokatolická farnost v Přibyslavi, se koná u příležitosti 265 let vysvěcení místního kostela Narození sv. Jana Křtitele.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT