„V noci z pátku na sobotu se neznámý pachatel vloupal do dvou prodejen v centru města a odnesl si v prvním případě hotovost dva tisíce korun, v druhém asi 15 tisíc korun,“ potvrdila mluvčí Policie ČR Jaroslava Slavíková.

„V pátek jsem odcházel z práce jako každý jiný den. V sobotu ráno jsem se normálně převlékl a šel jsem za pult a až teprve v té chvíli jsem zjistil, že máme vybranou pokladnu,“ řekl spolumajitel vykradené Rybárny U Brány Radim Meran.

„Zloděj šel vyloženě po penězích. Z pokladny se nám ztratily jenom papírové peníze, drobné a kovové ho vůbec nezajímaly,“ doplnil Meran.

Prodejci se shodují na tom, že sérii vloupání má na svědomí pravděpodobně stejný pachatel. „Vypadá to na stejnou partu. Soustředí se na obchody kolem Masarykova náměstí. Lidé málokdy mohou něco zaslechnout, protože mají ložnice většinou do dvorů,“ podotkla Milada Lupačová, vedoucí Papírnictví Doubek, které bylo o víkendu druhým vyloupeným obchodem.

Malé větrací okno zlodějům pomáhá

Zloděj se do obchodů dostává vždy malým oknem, které bývá často i dva a více metrů vysoko. „Nechápu, jak se mohl tak malinkým okýnkem někdo protáhnout,“ kroutil hlavou Radim Meran. Poškození obchodníci se proto domnívají, že se muselo jednat o člověka velmi mrštného a že na vloupání se museli podílet alespoň dva lidé.

Policie zatím po pachateli marně pátrá. Pomocníkem při hledání by mohl být i bezpečnostní kamerový systém. Záběry z kamer podle ředitele jihlavské městské policie Jana Frence budouvy hodnoceny.

Policisté tak zatím pátrají po pachateli nebo pachatelích už 15 podobných případů.Ty se odehrávají v centru krajské metropole již od května. Policie proto varuje obchodníky, aby si pečlivě zavírali i malá okna.

Související článek najdete zde.